SELDER ES tiEf NIEUW». VAN DEN PUBLICATIE. SïSei Eu ACHTSTE JAARGANG. ïo. 9. Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. KAKKER Bz te Nieuwe Diep. De Prijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abouneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner Woonplaats. 1HAAIO AG 1850. ADYERTENTIEN gelieve men ongezegeltl aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 urede prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 center, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 25 F E 13 K U A E y. Feb. 14. De Tweede Kamér ontvangt een wets-ontwerp tot be krachtiging van eene provinciale belasting in Fries land. Zij beslist vervolgens, dat de Heer Hengst, door zij ne herbenoeming tot Burgemeester van Boxmeer aan- tenemcn, niet opgehouden heeft als Lid der Kamer ad- missibel te zijn, waardoor de opvatting van art, 91, alin. 4 der Grondwet niet meer twijfelachtig is. u 15. De heer van Iloëvell vraagt in de Tweede Kamer aan den Minister van Koloniën om inlichting nopens den toestand der Koloniën. De Minister antwoordt dat hij nog niet bij magte is een volledig verslag te geven, dewijl de voorhanden zijnde bouwstoffen daartoe niet voldoende zijn; doch dat hij nopens eenige bijzondere^punten zal mededeelen, 't geen hem bekend is. BURGEMEESTER en ASSESSOREN der gemeenlo Hel der maken bij deze bekend, dat len gevolge van Zijne Majesleils besluit van den 17den Februarij j.1. No. 1. op Maandag, Dingsdag of Woensdag, den 25slen, 26sten of 27slen Februarij aanslaande, aan do huizen der Ingezetenen dezer gemeente, even als door het geheele Rijk, eene al- gemeono Colleclo zal worden gedaanter leniging van de vele rampen, welke door Watersnood in onderscheidene Provinciën zijn veroorzaakt. De treurigo toestand, waarin een aanzienlijk deel onzer Landgenooten door de plaats gehad hebbende overslroomin- gen is gedompeld, gaat alle beschrijving te boven, cn ver dient in hoogo male de algemeenc deelneming, vooral van diegenenwelke de Voorzienigheid voor dergelijke rampen genadiglijk heeft bewaard, Burgemeester en Assessoren achten het dan ook onnoodig woorden van opwekking te sprekenwaar do roepstem des Konings, voor hel geheele Nederlandschej Volkdo gelegen heid openstelt, tot uitoefening zijnor bekendo Weldadigheid en waar hel medelijden, door innigo dankbaarheid verhoogd, in het hart van elk weldenkende, den krachtigsten spoorslag lot het afzonderen van ruime liefdogiften zijn zal. Helder, 23 Februarij 1850. Burgemeester en Assessoren voornoemd J. in 't VELT. Ter ordonnantie van RunEdelAchtbaren, J. SCHOON, Secrs. De BURGEMEESTER dezer Gemeente, Ontdekt hebbende, dal zoovele kinderen des zondags cn op andere dagen, aan do Godsdienst gewijd, zich veroorloven lot merkelijke ergernisvan de ingezetenen dezer Gemeente, die prijs stellen, dat die dagen op eene voegzame en der cere- dienst waardige wijze worden gevierd op do publieke wegen, niet alleen luidruchtig te spelen en gerucht te maken, maar zelfs te dobbelen en wel om geld; acht zich verpligt de ouders en de zoodanigen, dieeenig toezigt of beheer over de gedachte kinderen hebben, minzaam uiltenoodigen, het hunne tocte- brcngen, dat kwaad zooveel mogelijk lo helpen tegengaan. De Burgemeester verwacht met billijk vertrouwen, dal dio Ingezetenen, op wie dit aanzoek van toepassing mogl worden geacht, zich gaarne zullen bevlijtigen, dit kwaad zooveel mogelijk to stuiten, dat even nadeelig is voor de kinderen zelve als aanslooteiijk voor do Burgerij. Van de zyde der Policie zal tevens een waakzaam oog worden gehouden, ten einde die ongeregeldheden zooveel doenlijk worden gekeerd. Helder, 22 Februarij 1850. Be Burgemeester voornoemd, j. in 't VELT. HELDER en NIELWEDiEP, 1G Februarij 1850. Wij kunnen wederom loffelijke melding maken van de liefdadige werkzaamheid van het gcz«d55tnrjT<r«Zi/7/(a, be staande uit élèves van do jonge-jufjnv^\eite.sch«dl^,der Insli- tulrice en Directrice van gemeld Elders. jufvrouw ..ir.' ir'

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 1