A. Schager geb. de Jong. I). J. Swaen geb. Bakker. Z. M. M. Willem» geb. Rumer. Z. M. van JBrederode. Z. R. de Jong. Z. OVERLEDEN: 0. G. L. -van de Casteele. 2 d. W. Jonker. 41 j. L. Doijain. 35 j. M. de Groot. G2 j. M. C. Spigt. 41 j. K. de Vries. 46 j. Oemsiigbc ïücrttjtciï De aanvragen van gevallen (omgegooide) Meisjes, om in liet Asyl Slcenbeek te worden bekeerd, vermeerderen zoo slerk, dat er ruim ƒ1000 vereischt wordt, ten einde in de plaatsing van de boetvaardigslen te voorzien. Prinses Ma- rianne bevindt zich met haar geestelijk en wereldlijk gevolg in den besten welstand. Uit Jeruzalem ging de reis over BethelSichem Jenin en Nazarelh naar het meer van Ti- berias, aan welks oever het gezelschap eenigc dagen in op geslagen tenten heeft doorgebragtzijnde toen het plan om van daar naar den Karmcl, langs de Feniciscbe kust naar Beyruth Baalbek Damascusover den Libanon, naar Bcy- ruth terug te keerenom van daar zich naar Napels te em- barqueren. In Hoorn is een varken te koop van 1000 pond. Te Winkel heeft eene 3jarige geit 3 bokjes cn 2 geitjes geworpen. Te Parijs is eene 19jarige moeder van ölingen verlost; moeder en kinderen waren wel. De Ko ningin yan Spanje heeft met haren man oneenigheid gehad, ter zake van het ministerie; de twist liep zoo hoog, dat de Koning dreigde, niet bij de kraam lo zullen adsisteren. Ge lukkig is de kwestie, door lusschenkomst van Mama, afge dronken. Den 30sten April beeft de verloving van Prin ses Louisa met den Kroonprins van Zweden plaats gehad. De Minister van Marine is benoemd lot Zr. Ms. adjudant in buitengewone dienst. Professor Mulder, te Utrecht, is te Slokholm beroepen. Op zigttegen 16 Sept. as. een congres van Ned. Letterkundigen te Amsterdam. Men schrijft uit Vlaanderen, dat het koolzaad aldaar in vollen bloei staal. Hel Londensche matigheidsgenootschap zal den Koning van Zweden een dankadres aanbieden voor de krach* tige maatregelen, door Z. M. legen de dronkenschap geno men. In 1849 zijn 112 stoomboolen op de binnen-wale- ren van Amerika gesprongen. De stad Chagres, op de landengte van Panama, is door een geweldigen brand ge deellelijk in de asch gelegd. Het getal vondelingen, in Frankrijk bedraagt thans 7 millioenzijnde een vijfde gedeelte van de gehccle bevolking. In den Haag bevindt zich ee ne Zweedsche leeuwerik Henrielle Nissen zingende voor treffelijk a contant, In Engeland worden parasols vervaar digd:, in den vorm van eene sierlijke uitgespreide bloem. Ken wever lo Manchester heeft een werktuig uitgevonden, om jassen en broeken uil één stuk te weven. De kluis van Rousseau te Monlmorency is voor 25,050 fr. verkocht. Kossuth ontvangt maandelijks 10,000 piasters van hel Turkscho rijk om in zijn onderhoud te voorzien. In Zuid- Auslralie zijn rijke goudaderen ontdekt. F F IT 2 Sj Ij E T O ,V. DE JAGT IN OOST-INDIE. Geene uitspanning in de opene lucht is ontcgenstrijdigmeer verster kend, dan de jagt; ofschoon eene gevoelige ziel daarin, om verschillende redenen, weinig behagen schept, staan «ij toch, in dere onder- maansche wereld jegens elkander in zulk eene betrekking, dat wij geen eten, noch drinken, zonden bekomen, indien wij de deren ongemoeid lieten, liet verhaal eener Oost-Indische jagtpartij moge bewijzen of de Europesche smaak zich langs de velden en in de bosschen van Azie is gelijk gebleven. Zoodra een dorp of gehucht in Oost-Indie door tijgers en leeuwen wordt bezocht, of een olifant des nachts de ellendige hutten omverre loopt en ze als mierenhoopen door elkander trapt, zijn de bewoners genood zaakt, aau de zich in die streken bevindende Europeanen om bevrijding dezer landplagen te verzoeken. Deze stemmen gewoonlijk in zulk een aanzoek gewillig toe en beschou wen het tevens, als aanleiding gevende tot een algemeen volksfeest, uit hoofde de doorgaans gelukkige uilslag der jagt veeltijds den moed der ja gers heeft aangewakkerd en de een boven den anderen tracht uit te mun ten; een weinig roemzucht, meestal echter zuivere menschenliefdespoort hen tot deze gevaarlijke onderneming aan. Stelt men echter de noodige maatregelen van voorzigtighcid in het werk en laat men vooral het dier door Seapoys met behoedzaamheid omsingelen dan loopt de onderneming doorgaans wel af en er geschieden gecce ongelukken; wordt echter de zaak zonder orde begonnen en ontbreekt het dengenen die aan het ge vaar het meest zijn blootgesteld aan de vereischte tegenwoordigheid van geest, dan heeft deze jagt dikwerf een zeer ongelukkig einde. De geterg de tijger valt menschen en paarden aangrijpt en verscheurt hen met grimmigheid en maakt dikwerf eene groole verwoesting ender de jagers lot hij eindelijk zelf onder het aantal zijner vijanden bezwijkt. Uit hoofde der groote meuigte en verscheidenheid van dieren, gaan de jagtpartijen in dat land met vele aangenaamheden gepaard. Men veree- nigt zich in talrijke gezelschappen en slaat eene behoorlijke legerplaats op; zoodra al de deelnemers hij elkander zijn, neemt de jagt met het aanbre ken van den dag een' aanvang. Elke jager is gewapend met een geweer, een paar pistolen, eene lans en verscheidene kleine werpspielsendaaren boven heeft liij nog bij zich eenen bediende, die eene sabel draagt, be nevens eene met een bajonet voorziene karabijn, waarin een kogel van drie of vier lood zwaarte kan worden geladen. Deze laatste komt vooral ie stade, wanneer men tijgers, hijenas ol buflTels ontmoet, voor welke ecu gewoon jagtgeweer een nieisbeteekenend wapentuig is. In die warme kli maten heeft de natuur de wildste, wreedste en bloeddorsligste dieren ver- eenigd en de jagt, die men tegen dezelve onderneemt, geschiedt, wei is waar, met vrucht, maar is ook met vele gevaren verknocht. De honden, waarvan men zich gewoonlijk bij deze jagtpartijen bedient, zijn dc eigenlijke jaglhonden, namelijk spoor- en hazewind-honden. In Calculta en de omliggende streken houden vele ïngelschen geheele kop pels van jaglhonden, welke zij gedresseerd en met zware kosten uit Eu ropa hebben laten komen; het is nogtans een merkwaardig verschijnsel dal al deze dieren, kort na hunne aankomst aldaarden reuk verliezen en door den invloed van het klimaat geheel ontaarden. Dikwerf wonen ook de dames deze jagtpartijen bij cn geven daardoor een overtuigend bewijs van hare teergevoeligheid. Zij zitten op wijfjes van olifanten, die altoos zeer zachtaardig en gedwee zijn; aldaar bevinden zij zich onder een gehemelte, voor hetwelk gordijnen hangen, die men open en digt kan schuiven. Somwijlen rijden zij ook op paardendoch het meest laten zij zich dragen in palankijns. liet geheuit niet zelden, dat vossen, hazen en ander wild, wanneer het door de honden wordt nage zeten of ook zelfs vogels die door de valken worden vervolgd onder de palankijns en olifanten vlugten en zich daardoor, als het ware, onder de bescherming der dames stellen. Vervolg hierna.) £lbucvtcuticu. De aanbcsteiling van Bruggen op het Koegras, wclko geannonceerd was op Maandag den 13 Mei 1850, zal op dien dag geen plaats hebben, ïr.aar wel den volgenden dag, Dingsdag den 14 Mei 1850, alsdan zal des voor- middags te 11 ure, te Alkmaar, in dc Roode Leeuw, worden aanbesteed: Hel maken van vier stuks Houfcn BRUGGEN

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 3