SCHUTTER IJ. A A 11 B 23 S T D I 1T AANBE3TED1N CL e a in ig w a o a a e B si* En opdat niemand hiervan onkundig zoude blijven, zal deze worden gepubliceerd en geaffigeerd, ter plaatse waar zulks alhier te geschieden gebruikelijk is en in het Week blad van den Helder worden geplaatst. Helder, 11 Mei 1850. Burgemeester en Assessoren voornoemd J. in 't VELT. Ter ordonnantie van H unE del Achtbaren J. SCHOON, Sears. De RURGEMEESTER der Gemeente Heldervestigt bij deze de aandacht op de Publicatie, betrekkelijk do oproe ping ter inschrijving voor de Schutterijwelke heden heeft plaats gehad, met herinnering aan zoodanige ingezetenen, welke in den jare 1825 zijn geboren, of ouder zijnde, zich in vorige jaren niet hebben aangegeven, dat do inschrijving op den eersten Junij aanslaande wordt gesloten, en de na- latigen aan de inschrijving, de daaruit voortvloeijende na- deelige gevolgen aan zichzelven zullen te wijten hebben. Helder, 11 Mei 1850. De Burgemeester voornoemd J. in 't VELT. Op Woensdag den 15 Mei 1850, des namiddags ten twee ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Gouverneur der Provincie Noord-Holland, of, bij afwezigheid van Z. II. E. G., door eender Leden van de Gedeputeerde Staten, in tegenwoordigheid van den Hoofd-Inge- nieur van den Waterstaat, aan het Lokaal van het Gouvernement te Haar lem worden aanbesteed lo, liet ophoogen bestraten en verbeteren van den Weg van Limmen over Uitgeest tot Assum 2o. Het maken van een Tolhuis en Toebehooren eener Afdamming, het plaatsen van Duikers en het doen van herstellingen aan twee Bruggen. Deze Aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod. De bestekken waarop deze Aanbestedingen zullen plaats hebben zul len ter lezing liggen, behalve aan het Gouvernement van Noord-Holland Jn de voornaamste Logementen en Koffijliuizen, ais: te Amsterdam, in het Noord Hollandsche Koffijhuisin de Kalveistrnatin het Wapen van Mcdembhkop den Dam, in het Kofïljhuis het Vosjebij het plein van de voormalige Beurs, in de Nieuwe Stads~-Herbergaan het IJ, in de Bcerebijtbuiten de Utrechtsche Poort, in het Marlinger Veerhuisop de Texelsche Kade, en in de Bel, op den hoek van hel Haarlemmerplein; te Haarlem, in de Kroonin het Noord-Hollandsche Kofjijhuisin het Bossche Kofjijhuis alle aan de Groote Markt en in het Wapen van Haar lem; aan den Helder, in het Heercn-Logementte Nieuwediep, bij de Wed. Ihnen en in liet Logement den Burg; te Medemblik en te Enk- huizen, in de Valkte Edain, in het Ileeren~Logeme?itj te Hoorn in den Doelen en in het Ongemaakte Schip; te Purmerende in de Vergulde Roskamte Monnickendnmin den Doelente Zaandam, in den Otter; te Muiden, in het Hof van Hollandte Naarden bij Jurrissen te Buik sloot, in het lïoodc Hert, te Utrecht, in hel Koffijhuis den Nieuwen Bak, te Sliedrecht, in hel Iiegthuis, te Hardinxveld., in de Dorps-Hei berg te Beverwijk, bij den Kastelein Hulsmanle Uitgeest, te Limmeu en ie Assum, in de Dorps-Herbergen. Zullende des "Vrijdags den 10 Mei vóór de Besteding, de aanwijzing in loco geschieden, terwijl alle verdere informatien te bekomen zijn bij bet Gemeente-Bestuur te Uitgeest en bij den Opzigter over de werken J. E. van den Arend, te Alkmaar. Op JYVoensdig Jen 15 Mei 1830, 'les nuuiddngs ten twee ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den Staatsraad,JGouverneur der Provincie Noord-Holland, of, bij afwezigheid Tan Z. II. E. G., door een der Leden ran Gedeputeerde Staten in tegenwoordigheid van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, aan het Lokaal van het Gouvernement te Haarlem, worden aanbesteed: Het doen van Uitvoeringen voor onderhoud aan den Provincialen Zeedijk tusschen Naarden en Muidcrberg. Deze Aanbesteding zal geschieden alleen bij inschrijving, overeenkom stig Artikel 5 van het Bestek. Het bestek, waarop deze Aanbesteding zal plaats hebben, zal ter lezing liggen, behalve aan het Gouvernement van Noord-Holland, in de voor naamste Logementen en Koffijliuizen, als: te Amsterdam, in het Neord- Hollandsche Kofjijhuisin de Kalyerstraat, in het tVapen van Medemblik, op den Dam, in het Vosje, bij het plein van de voormalige Beurs, in de Beerebijt, builen de Utrechtsche Poort, in de Nieuwe Stads-Herberg, aan het IJ, in het Harlinger Veerhuis, op de Texelsche Kade, en in de Rel op den hoek van het Haarlemmerplein; te Haarlem, in de Kroon, in het Noord-Rollandsche en in het Bossche Koffijhuis, te Alkmaar,, in den. Rooden Leeuw en in de Toelast, aan den Helder, in het ïleeren-Logement, aan 't Nieuwediep, bij de Wed. Ihnen en in den Burg, te Medemblik en te Enkhuizen in den Valk, te Hoorn, in den Boelen, te Zaandam, in den Otterle Bluiden, in het Hof van Rollandle Naarden, bij Jur rissen, en tc Buiksloot, in het Roodc Hert. Zullende des Zaturdags voorde Besteding de noodige aanwijzing inloeo worden gedaan, terwijl alle verdere informatien te bekomen zijn bij den Iloofd-Ingenieur van den Waterstaat E. de Kruiff, te Haarlem, en bij den Ingenieur J. G. van Gcndt, te Amsterdam. HELDER en NIEUWEDIEP, 11 Mei 1850. In hel begin dezer maand is door verscheidene Ingezete- nen dezer gemeente, een verzoekschrift bij de Tweede Ka mer der Staten-Generaal ingezonden, waarbij den invloed der vertegenwoordigers op het Ministerie wordt ingeroepen, om te bewerken dat de gemeente Helder binnen den kring der fortificatiën uit het onvrije territoir wordt ontslagen en tot los- en ladingplaats worde aangewezen, of wel bij de behandeling der wetten omtrent de scheepvaart, zoodanige wijzigingen in de algemeene wet van 26 Augustus 1822 te brengendat niet langer het ongehoorde schouwspel worde vertoonddat terwijl de Regering den Nederlander aan de onbeperkte concurrentie wil blootstellen cn zelfs tot bevor dering van den doorvoer zekere billijke en weinig bezwaren de lollen, ten nadeele van 's Rijks schatkist wil afschaffen, de schoonste haven van ons land voor den Nederlandschen handel onvruchtbaar gehouden wordt. -In den nacht van Maand, op Dingsd. jl. is alhier, ten huizo van den heer J, F. ManikusJuwelier, Goud- en Zilver smid, een stoute en belangrijke diefstal gepleegd. Uil de voestappen, die des morgens in den tuin ziglbaar waren, is het gebleken, dat do daad door 2 of meer per sonen is bedreven. Na over de schutting in den tuin le zijn geklommenheb ben de dieven een ruil uit een raam van do daaraan belen dende werkplaats gesneden en zijn door die opening in de- zeivo gekropen. Vervolgens hebben zij het paneel uil de deur, die ge sloten was, gesneden, waardoor zij zich den toegang tot do winkel hebben verschaft. Hier hebben zij voor eene waar- do van wel ƒ7000 aan juweelen en goud ontvreemd, op eene brutale wijze, tiaar zij zelfs eene.kaars uil do werk- plaats medegenomen en aangestoken hebben, om behoorlek te kunnen zien.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 2