(Scmcngbc IScvtgtcu. DE JAGT IN OOST-1NDIE. prezen. De Hcor Victor Hugo heeft ook de ontworpen Kieswet afgekeurd en de Regering, overslellende tegen de algemecne \olkswenschenhaar vergeleken hg den dwaas, die den Oceaan roet roeden geeselt. Ook volgens dien afgevaardigde, is de nieuwe kieswet eene uitdaging lol den burgerkrijg, doch zal het volk kalm blijven, omdat het gevoelt, dat de toekomst aan hetzelve toebehoort. De Heer Fictor Hugo is herhaaldelijk door de uiterste regterzijde met harlsloglelijkheid in do rede gevallen, en men verwijt den voorzitter Dupin, dat hij den spreker niet heeft beschermd met al de hem ten dienst staande middelen. De linkerzijde heeft den genoemden spreker weder luidruchtig toegejuicht, doch zij heeft niet altijd gepaste maatregelen genomen om den door hem te weeg gebragten indruk te verhoogen. Do spreker heeft onder anderen, gewagende van don tegenwoordigen toestand, de meerderheid toegevoegd: Welaan! herstel uw versleten en verouderd voertuig; plaats daaronder nieuwe raderen: voorzie het van voeren; vernis hetalsof hel nieuw ware en aldus heelt een aanhanger der Bergpartij van zijne zitplaats vervolgd) «span er dan ze ventien droezige knollen voor"; doelende op de 17 leden der commissie. Men begrijpt, dat de geheele vergadering in een luid lagchen is uitgebarsten, en de indruk der redekunstige wending van den Heer F. Hugo geheel verloren is gegaan. Den 22 Mei jl. is een aanslag op het leven des Konings van Pruisen gepleegd. Ten 12 ure had Z. M. zich met de Koningin naar het spoorweg-station begeven, om naar Pols- dam te vertrekken, waar Z. M. het slot Sans-Souci wilde gaan bewonen, gcljjk reeds lang zijn voornemen was. Toen Z. M. op den trap stond en in den wagen zoude slappendrong een manin de uniform van een vuurwerker der artillerie gekleed, door de menigte, naderde den Koning tot op drie schreden afslands, haalde een pistool te voorschijn en vuurde het op de borst dos Konings af. De Koning was op den trap gestruikeld en had alzoo eone afwijkende beweging go- maakt, waardoor de kogel, welke anders zeker de borst zou getroffen hebben, nu slechts den regler voor-arm verwondde, van het handgewricht tot aan den elleboog doordrongen do borst des Konings zwaar schramplc. Het been schijnt onge deerd lo zijn. Do achter den Koning gaande adjudant ving Z. M. in zijne armen op en men bragt H. D. in de wacht kamer terug, waar hij veel bloed verloor, alvorens do ge roepen geneesheeren een verhand konden leggen. Do Ko ningin, die reeds in den wagen was gestapt, snelde onver wijld naar haren gemaal, om zich van zijn toestand te over tuigen. Onmiddelijk snelde men van alle zijden aan, vooral om Z. M. do noodige hulp aan te brengen; eenigo omstan ders maakten zich in hunne verontwaardiging van den dader moester en niet dan met de grootste moeilo slaagde men er in, om hem aan do woede des volks te ontrukken. Bij de assises lo Cambridge is een geheel bijzondere diefstal behandeld geworden. Een boer had verscheidene schapen aan do vccziekto verloren en derzclvcr vlecsch opgehangen, om daarmede de honden te voederen. Een bedelaargeloo- vende dal het versch vleesch was, stal eenige stukken daar van. De honger alleen had hem tot hel uiterste gedreven, hel half verrotte vlecsch. te nuttigenen hij had niet eens de vellen genomendie er naast hingen. De raadplegingen der gezworenen over deze misdaadvolgens de Engelsche wetten, hebben tamelijk lang geduurd. Eindelijk is de vol gende uitspraak gedaan: «De aangeklaagde is niet schuldig dewijl het gestolen voorwerp geen schapcnvleeschmaar een kreng zonder eenige waarde was." De bedelaar werd da delijk in vrijheid gesteld, en was over deze uitspraak des te meer verblijd, daar het bij deze omstandigheid om niets minder dan zijn leven te doen was. Burgerlijke Stand van IS 25 Mei 1S50. GEHUWD H. B. de Jong en S. Goraes. J. Bood en T. van der Schoot. K. Quak en A. Boon. B. W. Garstenveld en C. van Ha ren. BEYALLEN M. van der Schans geb. Visser. Z. C. Goudswaard geb. van den Aardweg. D. P. Beek geb. Meijer. Z. M. Walviscb geb. van Goch. Z. W. üosterbeek geb. Westerveid. D. C. Donker geb. Buisman. D. C. van Neukirchen genaamd Nijvenheim geb. Yillerius. D. G. Klein geb. Jong. D. T. Amiobel geb. de Graaf. Z. OVERLEDEN A. J. Oosterlaan. 30 j. G. de Wijn. 28 j. S. Koorn. 3 j. G. Heese. 22 j. De Eerste Kamer zal as. Woensdag vergaderen. De Fransclie ambassadeur te Londen is teruggeroepenwegens ontevredenheid van zijne Regering over een guitenstreek van lord Palmerslon, in de Grieksche kwestie. De Keizer van China, Tau-Kwang, is den 26 Feb. jl.te Peking, in 69- jarigen ouderdom bezweken. Dr. Gülzlaff hoopte nog altgd hein vóór zgnen dood Ie doopen. Te Weenen heeft men het portret van generaal Bern aan de galg gehangen. In Venelie is eene Leening a van Hall op lil. In Frank rijk zgn toebereidselen gemaakt tot het maken en bedwin gen van eene revolutie. Kermis to Enkhuizen, 7 Junij. 22 Mei, Zilveren Bruiloft van Fk. Pronk en Slijntje Huij- gente Broek in Waterland. Aangeboden eene niet on bemiddelde geref. Weduwe, met een goed uiterlijkheneden do 30 j.voor een fatsoenlijk Heer, met een ordelijk levens gedrag. (Opr. 120). Gevraagd f k a 5000 met eene Jon ge Dochter of Weduwe voor een Jong Menscb met drukke bezigheden en voor een Weduwnaar, die op een Builen stil leell, ƒ8000 met eene Weduwe of Jonge Dochter. Adres onbeschroomd aan 'l HB. Te koop: de Geheimen van den Echt, voor ƒ1.50. In de Nieuwe Rolt. Ct. No. 121, worden Moedige Mannen verlangd, om in gezelschap van ee nige personen naar het Goudland te vertrekken, zijnde de kosten van den ovcrtogl met voeding ƒ360 de persoon. Bij het Deensche leger bestaal behoefte aan militaire genees kundigen. De Britsche admiraal heeft in de Grieksche wateren 2 oorlogsvaartuigen achtergelaten. In Londen zijn toebereidselen gemaakt om Lodewijk Napoleon te ontvangen. Men schrijft uit Frankfort, dat de hooiden der Socialisten te Parijs over een vermogen van 900,000 lr. kunnen be schikken. ~F F V I X JL JE T O .V. Vervolg en slot.) Het nl bier niet ten onpas zijn, iets te zeggen Tan de soort Tin too- verkrnclit, welke de tijgers over verschillende viervoetge dieren uitoelc-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 3