Joh. steker langs den Main, toen zij plotseling de nood kreten hoorde van een kind, hetwelk vaneen houtvlot in de rivier was gevallen. Zonder zich een oogenblik te be denken en hot gevaar niet achtende, sprong de moedige vrouw in hel water en het gelukte haar het met den dood worstelendo knaapje te redden. Ka herhaaldelijk in de diepte gedoken te zijn en met inspanning van alle krachtenzwom zij met de eene hand terwijl zij met de andere het kind hield, naar den oever, waar zij door de omstanders op hel drooge werd gehaald en roet loftuitingen overladen. Bijzondere beriglen uit Portugal doen zien, dat de vooruitzigtenzoowel voor de Binnenlandscho als voor vreemde schuldeischers, verre van bemoedigend zijn. De geraamde inkomsten over het aanslaande jaarwijzen een tekort aan \an 20 pet. tegen de uitgaven. In een particulieren brief uit Rio-Janeiro van 5 April wordt verzekerd, dat do sterfgevallen, grootendeels ten ge volge der gele koorts, er sedert 1 Januarij dezes jaars tus- schen 6000 en 10,000 hebben bedragen; ten andere brief geeft zelfs het onzagchclijke cijfer van 12 a 15,000 op. Onder zulk een stand van zaken zijn natuurlijk alle affaires verlamd; er is alleen sprake van geneesheerenapothekers en doodgravers. Bijna ieder is in rouwgewaad wegens hot afsterven van dierbare betrekkingen. De meeslo vreemde kooplieden hebban de stad verlaten en zich naar het platte land Legeven. Te Pernambucco begint de epidemie te verdwijnenhet zelfde wordt uit Bahia en Paraïba geschrevende ziekte tast er nog slechts hoofdzakelijk de nieuw aankomenden aan. Zij woedt echter sterk in do provinciën Rio Grande, do Sul en Para. Men verneemt nu uit een goede bron, dat de hulp, door Rusland aan Oostenrijk legen Hongarije verleendbe staan heeft in een leger van 270,000 man met 93,000 paarden behalve nog 37,000 man in Zevenbergen. De daarvoor in rekening gebragle som vari 3,600,000 Z. R. als schadevergoeding, is, vergeleken met deze kolossale hulp, onbeduidend te noemen vooral wanneer men daarbij in aanmerking neemtdat Pruissen zich voor zijne betrekkelijk geringe slrijdmagt in Baden met 3,000,000 thir. laat betalen. Onder de vele verhalen nopens hel instinct en do trouw van honden verdient hel volgende eene plaats Aan het Cirque National te Parijs is een hond aanwezig Cabot genaamd die de dienst van pompier helpt verriglen. Zoo lang de voorstelling duurt ligt de hond lo slapen doch naauwclijks is deze geëindigd of Cabot wordt wakker cn be gint zijne ronde lo doen in al de lokalen beslaat bijna geen hoekje dat niet door hein doorsnuffeld wordt. Zoo gebeurde het dezer dagen dal Cabot zijne gewone ronde doende voor de logo der danseuses kwam daar be merkte hij onraad het schijnt dal deze dames bij hel roo- ken van sigaren een brandend eind op den grond hadden laten vallen dat na hun vertrek en na een pooi gesmeuld te hebben brand veroorzaakte. Cabot spoedde zich naar be neden liep zoo hard hij loopen kon naar den chef der pompiers die aan het cirque post hebben en trok hem naar de loge. Deze trapte dc deur in en het gelukte nu de vlammen weldra meester te worden. Cabot heeft meer malen dergelijke diensten bewezen. Burgesisjkc §ianil van #5 Mei 1 Junlj ÏM30. GEHUWD J. YVeijei' en E. tan der Heijde. J. Nermeuleü en T, van Til. H. van W^esep en M. Roe'ofs. BEVALLEN: A. J. Rustemeijcr geb. Bakker. D. L. de Beer geb. Manheim. Z. M. de Haas geb. Buik. Z. J. Bruijn gcb. Sweeres. D. R. Manheim geb. de Jong. D. M, C. F. van Leeuwen geb. Ben- ralh. D. C. W. Hendriks geb. Zvvick. Z. R. T. Blinkhof geb. ho- rein. D. G. van Berkum geb. Houlkoop. D. LEVENLOOS AANGEGEVEN: 1. OVERLEDENJ. Dekker. 9 j. D. van der Roest. 25 j. (Bemcugbe ïScvigtctu Van April 1849 lot April 50 zijn in Calfornio 58,000 - personen aangekomen, waaronder 1800 van de Sexe, Volgens een Amerikaanse!) blad zou dit land eigenljjk het oude Ophir zijn, van waar de schepen van Salomo het goud gingen halen voor den tempel te JeruzalemDe Koning van Haiiover wil hel te-kort in de schatkist uit de beurzen zijner beminde onderdanen aanzuiveren. Lamirtine ver trekt den 15den dezer naar het Oosten. De beriglen uit Griekenland worden boe langer boe geldeloozer. Een Fransch onder-officier der artillerie heeft een nieuwen gra naat uitgevonden om de citoijens achter de barrikaden dood lo schieten. De Keizer van Haïti zet zijne oorlogsloebc- reidselen tegen het zuidelijk gedeelte van het eiland voort. Dc Poolscho studenten mogen niet meer de universiteiten van St. Pelersburg, Moskou cn Dorpat bezoeken, daar zij voor do onafhankelijkheid van hun vaderland sleeds geneigd zijn eene revolutie te verwekken. Generaal Paez is op St. Thomas verbannen. Do Haagsche Nieuwsbode wordt met 1 Julij te koop gepresenteerd. Te Acrschot (Belgio) is eene Weduwe van 74 jaren met een jongman vati 30 ge huwd wiens oudere broeder reeds getrouwd was met ccnc kleindochter van de weduwe, zoodat nu tic jongere broeder de grootvader is geworden van zijnen ouderen broeder. Verlost van 3lingen Mej. de Graauw, te Hedel; alles wel. Harddraverij te Katendrecht 6, te Leiden 14 Junij.Ker mis Ie Medemblik 8, Scbagen 17 Junij, in de Ztjpe 8 Ju- lij. De landbouwer Jolink te Hummelo, heeft een var ken van inlandsch ras, dal in 4 jaren 10S levende biggen heeft goworpen, waaronder eene dragt van 22, en lo Delft is er een te koop van 1000 pond, mooi van stel en fiks op do poolen. Een honderdsïc gedeelte van de ruimte voor de Londensche wereldtentoonstelling is voor de Nc- derlandsche Nijverheid beschikbaar gesteld. Op de maskerade der Leijdscbe Studenten (11 Junij) worden Pijpers verlangd. De Fransche Regering wil de ondcr-officieren en soldalen van do voormalige mobile en republikeinsche garde gratis naar hel Goudland expedieren. Het Staats examen zal dit jaar in de Hondsdagen, Ie Utrechtwederom onder directie van Engelen gehouden worden. In de gemeente Willige-Langerak is een 20maand> kind van 70* pond gewigi.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 3