en gcaffigeerd, ter plaatse alwaar zulks alhier te geschieden gebruikelijk is en in het Weekblad van den Helder wor den geplaatst. Helder, 22 Junij 1850. Burgemeester en Assessoren voornoemd, A. BOOMSMA. Ter ordonnantie van dezelotn J. SCHOONSecret. g J IB ff W 8 If Üt J !D I Pf IS g» HELDER en NIEUWEDIEP, 22 Junij 1850. In de op den 20 Junij jl. alhier gehoudene vergadering van het Kiezcrs-Collegiein het lsle District der provincie Noord- Holland is in plaats van wijlen den Heer J. in 'f Velt tot Lid der Provinciale Stalen gekozendo Heer J. Schoon. De commissaris van politie te Amsterdam, Schreuderop den 14dcn dezer ontwaar geworden .zijnde, dat een klomp goud ergens te koop was aangeboden door twee uiterlijk verdachte liedenwist hen in handen te krijgen. Aan het bureau in de Oude-brugsteeg ondervraagd, kwam een hunner lot de bekentenis, dat hij dal goud ontvan gen had van twee broeders V.die zich thans ophielden in hunne aak in het Noord-Hollandsch kanaal achter de sluis. In overleg met de hoogere authorileilen is genoem de commissaris met eenige polilie-agenlen en slocproeijcrs des nachts naar de aangeduide plaats gegaanwaar du aak bewoners in den slaap werden overvallenvoor dat zij te genweer konden biedenwaartoe de middelen voorhanden bleken te zyn. Na veel zoeken in en bij hel vaartuig, werd bij den waterkant onder den grond bedolven gevonden een aarden potwaarin cene menigte gouden sieraden en juweelenallen afkomstig van eenen diefstalin don nacht van 7 Mei jl. bij den goud- en zilverkaslhouder Manikus alhier, gepleegd. Een zware goudklomp en eenige losse steentjes, daar mede gevonden, toonden aan, dal do ont brekende van do destijds aldaar gcslolene lieraden door de daders waren versmolten. Daar deze ontdekking plaats had buiten het arrondissement, zijnde beide broeders (die bleken reeds vroeger crimineel gestraft geweest en vóór weinige maanden uit het tuchthuis ontslagen te zijn)met do vrouw van één hunner, door den burgemeester van Buiksloot, als hulp-officier in loco, met behoorlijk bevel naar Amsterdam gezonden, en aldaar door een officier van justitie,, na ver hoor, voorloopig aangehouden. Hel is alzoo aan do ijverige bemoeijing van den heer Schreuder vooral toe lo schrijven, dat de daders van dien sloulmoedigen diefstal, met buiten en binnenbraak gepleegd, in (randen der justitie gevallen zijnen dal de heer Manikus voor een groot deel in het bezit van zijn eigendom zal hersteld worden. Als een bewijs wat noeste vlijt vermag, wordt ons medegedeeld dat de Aardappelen, Erwten, en Boonen in de valeijenj der Duinen, achter en bezijden den Vuurtoren, dus in de onmiddelijke nabijheid der Noordzee en op eenen rullen zandgrond dit jaar zeer voordeelig slaan hetwelk voor verscheidene behoeftige, doch [nijvere huisgezinnen van het dorp Huisduinen als een groot geluk mag worden be schouwdstrekkende die vruchten tol eene groote verv ulling in hunne andersins zeer sobere middelen van bestaan. Men wele, dat het gebruik dier gronden lol boiengenoemd einde, door den Eigenaar gratis wordt toegestaan. Onder het lossen van het Koninklijk salul, dal be antwoord is geworden door hel wachtschip de Samhreis jl. Woensdagmorgen ca. 8 uro, hel Keizerl. Russisch oorlogs- sloomfregat Kamschatka, komrnandant kapt.-luit. L. Sche- wordiniaan boord hebbende Z. Keizerl. ff. den Hertog van Leuchtenberg en gevolg, alhier binnengekomen. Hel genoemd stoomlregat ligt hier thans in do haven. De Kamschatka is van 400 paardenkracht, be mand met 200 koppen en gearmeerd met 24 stukken ge schut. Den 12den dezer had het sloom-fregat Lissabon ver laten; op reis had hetzelve veel slecht weder gehad. Z. Exc. do Staatsraad, Gouverneur van Noord-Holland, do Russische gezant bij het Nedcrl. Hof, benevens de hier aanwezige militaire en burgerlijke autoriteiten, hebben den Prins bij zijne aankomst ontvangen. Burgerlijke Stand van 16 22 .Iiinsj 1SS0. v GEHUWD: J. F. J. Kalelzki en G. C. Blanken. BEVALLEN M. Dienst geb. Schenkels. Z. N. Ban gcb. Gorr.e". Z. G. Fleur geb. Altelaar. Z. M. Buis geb. Deugd. D. H. J. v. Schutte geb Meijer. D. G. Hellegers geb. Bakker. Z. T. Oom. Z. A. Hio. D. OVERLEDEN: C. P. Kleijn. 78 j. A. van der Oord. 5 m. ©emeugbe Bcrigtcn. In Berlijn is aan de militairen verboden democratische gevoelens te openbarenUitgevlogen in de Meelslraat te Zierikzee, De Ekster", die eiken Zalurdag zal klap pen. Hel to Hamburg in garnizoen liggende Pruisische regiment infanterie heeft voor Prins Frederik en familie ge paradeerd. In Groningen heeft eene "Ojarige vrouw 4 hollende paarden lot stilstaan gebragt. De president der Franscho Republiek heeft aangekondigd, dat hij den lödcn Aug. in do Wetgevende Vergadering eene groote boodschap zal doen. Koningin Isabclla loopt op hel laatst. Hard zeilpartij to Sneek 21 Aug. Rochussen zal meldeRhijn repatriëren. In Londen heeft men een luipaard een poot afgezet, met behulp der chloroforme. Aldaar wordt ver wacht, in den loop van den zomer, de Keizer aller Rus sen. - Uit Noorwegen zullen dit jaar wel 20,000 perso nen naar de Nieuwe Wereld verhuizen. Do Fransche ac trice Rachel is geëngageerd met een rijken Bril. De Ko ningin van Engeland is tol eene boete van 7 sh. 9 p. ver oordeeld, omdat zij haar jongste kind, niet op den bepaal den lijd in do kerkboeken heeft laten inschrijven. Bij den Senaat der stad Hamburg is een voorstel ter tafel ge bragt om de gemengde huwelijken lusschen de Christenen en do kinderen Israels tocleslaun. Door de nieuwe kieswet is het aantal kiezers te Parijs van 350,000 op 130,000 ver minderd. In Spanje worden nu reeds afbeeldingen verkocht van den erfgenaam der kroon, nog voor dat hij geboren is; de hofprofclen voorspellen eenen zoon. Do Engelsclic mi nisters hebben in de Kamer der Lords eene nederlaag ge leden. In hel hotel de Invaliden, te Parijs, is een Pool opgenomen van 120 jaren; hij diende als onder officier on-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 3