Merkwaardig Regtsgeval. den, waardoor de krijgstucht en subordinatie bij het leger schade zouden kunnen lijdon. VLISSINGEN, 2 Oct. Zr. Ms. Fregat Prins van Oranjekapitein ter zee Bouriciuskwam heden avond ten zes ure ter reede dezer stad, van Porlsmouth. Eeno aanzienlijke volksmenigte bevond zich op het hoofd en de wallen der' vesting, oin het schip, dat vijf jaren geleden hier uitgerust, deze redo verliet, en hetwelk dezen morgen reeds vroeg in het gezigt was, ten anker to zien komen. 13 sïFgcrSijke Stand van 28 September 5 öctofoer I85CS. GEDUAYD J. J. van der Wijk eo V. de Jong. J. Ruiter en A. Wagenaar. BEVALLEN D. Meijer geb. Tonneboeijer. D. A. J. Lippe geb. Temming. Z. J. Munter geb. Bleron. 'L. G. I. Buijs geb. Duinker. I). C* Rademaker geb. I'rins. Z. K. M, van Gelder geb. Monnic- kendam. 1). A. Prins. Z. OVEPiLEDEN T. van Straten. 31 j. W. Pauw. 40 j. C. J. Furst. 3 w. ©emeugbe fsnviglc». Do Min. van Justitie heelt den poëet Tollens, op zijn 70- slen verjaardag, de commandeurs-orde van den Ned. leeuw, namens Z. M., aangeboden. De officieren van do Prins van Oranje zyn te Porlsmouth bij den adm. Ca pel ten eten geweest. Do policie te Napels heeft aan do danseressen van den schouwburg do verpligting opgelegd om in groeno onderbroeken op het tooneel te verschijnende Fransche dan seuses hebben geweigerd de witte onderbroeken afteleggen, bewerende dal de groene kleur allo bevallige evenredigheid des ligchaams op eone onaangename wijze verstoort Af gestapt in de diergaarde lo Amsterdam: 1 gestreepte tijger, 2 Amerik. struisvogels, 2 Austr. kraanvogels, 1 lama, 2 Z. Amerik. herten, 1 pecari, benevens cetto kudde dam- en edelherten. Te koop: een Nagalm van het tweede Ne- derl. Lelterk. Kongres, op rijm, a 20 cis. Aangeboden: een belastingstelsel, waarbij do Burgerstand de helft vermin derd wordt en andere financiële plannen, met eene inleiding en programma; in steendruk, a 2 en daarboven, door C. van der Tuuk, to Haarlem. (Opr. 233). Een luchtschippcr te Parijs heeft een luchtbol vervaardigd van 15 a 20 el di ameter, dio 8 a 10 personen kan opvoeren; de vracht wordt naar het gowigt der passagiers berekend. Het gebouw voor do groole Europesche tentoonstelling te Londen zal ge heel uit ijzer en glas bestaan en over 3 maanden voltooid zijn. Do academie-feester, in Groningen zijn vreelzaam afgeloopen. De Fransche Ministers zijn druk in do weer niet het opstellen der boodschap, waannodo do President do wetgevende vergadering zal openen. Koningin Victoria heeft do schorsing der parlements-zitting van 15 Oclober tot 14 November verlengd. De graal van Chambord was jl. Zondag 30 jaren oud. In Londen is een nieuwe Burge meester verkozen voor Ao. 1851. Do Fransche academie heeft den Heer Guizot tot directeur benoemd. Do hertog van Parma laat do citadel van zijne hoofdstad versterken om zijno beminde onderdanen in toom to houden. Do Begrooting voor 1851 is kant en klaar. Do stad Tonnin gen is, na een gevecht van 2 uren, door do Siecswijk-üol- steiners bemagligd. Do Boschjesmannen hebben diefstal len gepleegd op de kust van Natal. Aan de Kaap do Goede Hoop is eene Hollandsche republiek opgerigt, onder toezigt van Engeland. Prins Frederik is naar Warschau vertrokken om zijno Prinses aftehulen, Op til: eene echt scheiding lusschen Dirk Boer en Gorrilje van Waverento Haarlem. Aangeboden: eeno fatsoenlijke Jufvrouw ter op passing van oen bejaard Heer, des verkiezende zonder sala ris. (HB. 5875) To Nieuwehildtzijl (Friesland) zijn 2 vrou wen in het zelfde huis van 2Iingen verlost. In die pro vincie is een onbekende Togel gevangen van 14 p. vlugl. Do Monarch van Pruissen zal zijn winterkwartier te Ber lijn betrekken. Eeno Joodsche Dame, onlangs aldaar overledenheeft haar aanzienlijk vermogen aan den Prins van Pruissen vermaakt. De Keizer van Oostenrijk heeft do kinderen Israels, in Hongarije, de strafcontributio kwijt gescholden. Te Algiers wordt eene prachtige Synagoge gebouwd, op kosten der Fransche regering. In de voor naamste straten van Parijs zullen electrische vuurwerken op gerigt worden, die, in verband met hel zelfde middelpunt, volkomen gelijk zullen gaan. De bevolking aldaar is thans rustig. Prinses Marianne is gerepatrieerd. Volgens het II. B. zijn personen van haar gevolg H. K. II. voorafgegaan. Verkeerde Wereld! Najaarsnaarkt te Purmerendc, 14 Oct. Overleden den lslen Sept. te Kingston (Jamaica) jufvrouw Moss, geboren in het jaar 1700. De spanning lusschen Pruissen en Oostenrijk wordt dagelijks grooter. - De Keizerin van Rusland is to Warschau aangekomen ver- gozeld door Prinses Frederik en dochter. To Luik staat een vruchtdragende appelboom, die te gelijk voor de tweede maat bloeit. Jl. Woensdag is lo Scheveningen de eerste sleurharing aangebragt. Een Fransch soldaat, die bij do jongste wapenschouwing, leve do Republiek" heeft geroe pen, is daarvoor strengelijk gestraft! Hel barkschip isis is den 3den dezer van Rotterdam naar New-Orleans ver trokken aan boord hebbende 400 Landverhuizers, waar onder een blinde. 1 M CTE Z Rf 15 X. Den Helder 3 Oct. 1850. Heden verliet dc Heer G. Jf'cits commies der le klasse bij de Posterijen met zijn gezin deze gemeente, om zien met der woon te Utrecht te gaan vestigen waarheen hij onlangs was ver plaatst geworden. Gedurende ruim 10 jaren was de Heer Jfrcits een nuttig burger dezer gemeente. Bemind eu geacht bij allen dia hem kenden was hij steeds dc vriend der behoeftigenw ier liefde hij zich voorn! ook verwierf in zijne hoedanigheid van mede-regent der alhier be slaande werkinrigting. Wij kunnen dus niet anders, dan Utrecht geluk wenschen met de aanvrtinst van een burger, wiens vertrek van hier nog lang door velen als een waar verlies zal gevoeld worden. F J5 U S Ij JL F T O JF. Eenigcn tij 1 geleden drong te Londen eene groote volksmenigte aan rii toegangen tot liet geregtshof van de Old-Balcy bijeen, om de uitkom, eenef Assisen-vergnderiog, die eene bijzondere belangstelling verwekte deels bij te wonen deels af te wacliten. Te 10 ure nam de lord op- perregter zijne zitplaats in; de beschuldigde werd biniiengebragt en oogenbükkelijk deed zieli algemeenc deelneming met hem bemerken. i>" beide advokaten die deu aangeklaagde hunnen bijstand hadden aar-ge-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 3