EE HELDER en het MWËDIEI'. van den ra ACHTSTE JAAR6ANO. W°. 49» tt^0lGE4 "Er Got Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz te Nieuwe Diep. De 1'rijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. IS A A N D A <3 1850. ADVERTENTIEN gelieve men ongeiegeM aan den Uitgever in te zeQden uiterlijk Zaturd.ig» des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor eikc laatsing. 2 9ECEMBER. Op Woensdag den 18den December 1850, des namiddags ten 2 ure, zal onder nadere approbatie, door den Staatsraad Commissa ris des Konings in de Provincie Noord-Holland, of bij deszelfs absentie door een der Leden van de Gedeputeerde Statenin bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, aan bet Gouverne- ments Gebouw in de St. Jansstraat te Haarlem, voor rekening van Kerkvoogden worden aanbesteed: lo. Het bouwen van eene nieuwe Houten Kerk en Toren en het doen van eenige herstellingen aan de Pastorij voor de Hervormde Gemeente te Huisduinen. 2o. Het doen van eenige herstellingen aan de Kerk van de Hervormde Gemeente te Koedijk. Deze aanbestedingen zullen geschieden bij enkele Inschrijving. De bestekken waarop deze aanbestedingen zullen plaats hebbenzul len ter lezing liggen, boven en behalven aan het Gouvernements gebouw te Haarlem, in de voornaamste Logementen en Koffijhui- zen, als: te Amsterdam, in het Wapen van Medemblik, op den Dam; in het Vosje, achter de Oude Beurs; in de Beerenbijt, bui ten de Utreehtsche Poort en bij P. J. Colenbrander, Logementhou der in de Bel, op den hoek van de Haarlemmerdijk; t« Haarlem, in de Kroon, in het Noord-Hollandsche Koffijhuis, in de Halve Maan, in de Roskam, op de Varkensmarkt en in den Glazenwa- gen, in de Spaarnwouderstraatte Alkmaar, in de Toelast; inden .Burg en in het Wapen van Haarlem; te Hoorn, in het Onafge maakte Schip en in den Doelen; te Purmercnd bij den Kastelein Pr ikkete Medemblik, in de Valk; te Nieuwediep, bij de Erven J. Boven en bij de Wed. Ihnen; te Sliedrecht, bij de Wed. J. van der Vlies; te Buiksloot, bij Vuijk en Sitter; te Naarden, bij Jur- rissen; te Muiden, bij P. Amersfoort en te Huisduinen en te Koe dijk, bij Kerkvoogden. Zullende 8 dagen vóór den dag der aanbesteding en alzoo op Woensdag den 11 December aanstaande, door de zorg van den Heer Hoofd-Ingenieur van den Waterstaatde noodige aanwijzingen worden gedaan en inmiddels zoo bij ZWEG. als bij den Ingenieur de Heer P. J. II. Haijward te Alkmaar, en bij Kerkvoogden de verlangde inlichtingen te bekomen zijn. H I 35 ff 'TT SS 'I IJ I) I JS ff» HELDER en NIEUWEDIEP, 30 November 1850. Bij k on. besluit van den 21 Nov.is aan jhr. J. C. F. von Sclimidt auf Altenstadtop zijn verzoek, oen eervol ontslag verleend uit zqne betrekking van Ontvanger der dir. bel. in- en uitg. reglen en accijnsen in dezo gemeente, en zulks behoudens aanspraak op pensioen. Hel getal der Christenen, die gedurende do verschrik kelijke dagen van den opstand to Alleppo zijn vermoord geworden, wordt op ongeveer 1500 personen geschat. De Grieksche bevelhebber der stad was lafhartig genoeg om de slagting werkelijk te gedoogen. Ook lot de omstreken van Damascus en elders in Svrio moet do opstand zich uitge breid en zich door vreeselijke gruwelen gekenmerkt hebben. De Turksche generaal Mustapha- Paclia is eindelijk met 4000 man legen de opstandelingen opgerukt en heeft hun bij hel dorp Maloulah eene nederlaag losgebragt, waar bij twee miter-opperhoofden gevangen genomen zijn. Do Sultan zal, naar meu verzekert, de schuldigen slrengoiyk straffen. ISurgcrlljkc Stand van 23 3<l November 1S50. GEHUWD: J. van Dijk en T. Leijen. J. do Bunje en C. E. Cromjongh. BEVALLEN: G. Lub geb. Molenaar. Z. T. van der Ilnlst gel). Klein. D. L. van der Wooniog geb. Metselaar. Z. D. L. Drost geb. Hesterman. D. K. Tink geb. Sshaagen. D. A. Troost geb. Zunder- dorp. D. G. Hillenius geb. Jonker. Z. W. Been geb. Meijvogel. D. P. Op 't Zeeland. Z. A. Laflertu. D. OVERLEDENO. Boonaeker. 3 m. J. F. Bangeriug. 44 j. (Scmctigbc 35crigtcu. Hel berigt dat de Sultan door vergif om 't leven gebragl iswordt niet bevestigd. De Min. van Kol. is van zijne onpas selijkheid hersteld. Eng. heeft de Duits. Bondsvergad. te Frankfort en do Porte de onafhankelijkheid van Bulgarie er kend. Verwacht een telegraaf van Pelersburg over War schau naar Beriyn en Weenen. De Koningin van Grie kenland heeft, bij absentie van harp«~-man, de Kamers/,ge opend. Scheiding van tafel ejfcixjd Uuschen. G. J$jj«ed.o'n M. Visser, te Heemstede. Ia Begeren worden toerustingen met dco grootsion ijver voortgezet Vv-i r'JS?" Jlet-iii 'L v-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 1