WEEKBLAD va» des IIELDËRen bet NIEUWEDIËP. Hïr G0 Wij zijn va» goeder hand in staat gesteld, het voor deze gemeente heugelijke berigt medetedeelen> dat de Vereeniging, welke aan Z. M. den Koningen aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal de be kende adressen heeft ingediend, waarbij werd aan gedrongen op het opheffen van de belemmeringen van het onvrije territoir, voor zooveel deze plaats betreft, alsmede op het aanwijzen derzelve tot los- en ladingplaats, gisteren de officiële kennisgeving van Z. Exc. den minister van financiën heeft ont vangen, dat Z. M. heeft goedgevonden te bepalen, dat de gemeente Helder, voor zoo ver zij binnen zoodanigen kring der vesting, als nader van punt tot punt zal worden aangewezen, gelegen is, onder de los- en ladingplaatsen bij in- en uitvoer ter zee zal worden opgenomen, zoodra de verschillende ge bouwen, inrigtingen en schikkingen, welke door de Administratie noodig geoordeeld worden, zullen zijn daargesteld en tot stand gebragt. X NEGENDE JAARGANG, Dil Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz te Nieuwe Diep. De 1'rijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan- oren zijner woonplaats. ADVERTENTIEN gelieve men ongczegeld a»o den Uitgever in te zenden uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 urede prijs van 1 tot 4 regele is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. MAANDAG 2? 3 A N ÏJ A li ÏJ. a X 'I? W U M 15 It IS g» HELDER en N1EÜWED1EP, 25 Januarij 1851. Den 21slen dezer werd te Amsterdam eene vergadering gehouden van Obligatiehouders in de hypothecaire geldlee- ning op gronden in den Anna-Paulowna-Polderwaarin be sloten is den Aandeelhouders lol 1 Maart 1851 de gelegen heid te geven, ieder voor zich de gronden in den Polder lo aanvaarden, niet vrijlating om dezelve af te staan, wan neer zij beter oordcelen dezelve niet in cultuur lo brengen. De Iloogl. C. Mulderlo Groningen hoeft, als een nieuw voorbeeld van het hoogstgevaarlijke gebruik, dat van het rattenkruid gemaakt wordt, en bepaaldelijk tot waar schuwing voor landbouwers en veehoudersbekendgemaakt, dat, bij eena in het chemische laboratorium der hoogo- school gedaan onderzoek, rattenkruid bevonden is in da melk van ecno koe, die zoo sterk met raltenkruid»oplossing (als geneesmiddel) gewasschen was, dat het haar was uitge vallen. Ofschoon in de laatste maanden in den Kerkdijken staat niet minder dan 86 roovers zijn ter dood gebragt, moeten de postwagens nog door militairen geëscorteerd wor den. Aan 't hoofd der voornaamste rooverbende staat een theologant, met name Passatorieen man dio zich door wetenschap en bekwaamheid onderscheidt. Volgens boriglen van de Kaap de Goede Hoop dd. 4 December had de staal van zaken aan de grenzen plot seling een zeer ongunstig aanzien verkregen. Do gouver neur sir I/arry Smith maakte zich gereed om met twee kompagnien per stoomboot naar de plaats des oproer» lo vertrekken; twee andere kompagnien zouden ten spoedigsto volgen. De verslagen omtrent den invoer van builenlandseh vee te Londen, gedurende het jaar 1850, vertoonen ccne aanmerkelijke vermeerdering van hel getal hoornvee, in ver gelijking'tnel vorige jaren. Uit eeno naauwkeurige beschou wing dezer verslagen blijkt, dal de groole aanvoer van hoornvee niet aan Frankrijk en Belgie te danken is, hoewel laatstgenoemde staal den aanvoer van slagtvee altijd geregeld heeft voortgezet. De aanvoeren uit Holland echter zijn grooler geweest, sedert bij het nieuwe tarief hot vee van impost is vrijgesteld; maar vooral is het verschil veroor zaakt door de buitengewoon groolo toevoeren uit Denemar ken en de Hanzesteden. Volgens de Union Médicaleis bel volgende de lijd en de kosten, weiko in Frankrijk worden gevorderd om ee- nen man bevoegd te maken tot do uiloefening der genees kunst: opvoeding in de coliegion: 7 jaren, a__1000 franken

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 1