in de wateren van Banka; id. Batavia, luit. ter zee lsto kl. J. J. van der Moore, neemt de maildienst waar lusschen Batavia en Singapore; korvet Nehalenniakapt.-luit. ter zee lsto kl. G. Vogelpoot, wachtschip te Batavia; roei-kanon- ncerbool No. 14, luit. ter zee 2de kl. A. L. Palm, was naar Soerabaija vertrokken. Het fregat de Rhijn, onder be vel van den kapt. ter zee F. A. Johr, was den Isten Dec. II., en de korvet Argo, onder bevel van den kapt. ter zee G. van der Hart, den 6den daaraanvolgende naar Nederland vertrokken. In Keurhes«en is de rust en orde thans zoo ver ver zekerd dal het land van do drukkende inlegering der Bondstroepen gedeeltelijk ontheven kan worden. Van die troepen zullen 5000 man ettrlsdaags aftrekkenterwijl 7000 nog voor onbepaalden tijd in het Keurvorstendom blyven. Men is te Parijs niet zeer gesticht over een ballet dat thans te Londen, op het schouwlooneel van Drury Lane, veel bijval vindt. Het ballet eindigt namelijk met de ver tooning van het kristallen paleis. Allo natiën der wereld komen hare bijdragen inleveren. Frankrijk komt het laatst met eene reusachtige kist, waarop met groole letters te le zen slaat: Voortbrengselen van Fransche Nijverheid. Plotse ling gaat die kist open en onder het uitbundig gelach der toeschouwers, ziet men niets anders dan eene barricade, waaruit een aantal straatjongens verrijzen, gekleed in kielen met roode mutsen op het hoofd en gewapend met geweren. De jongens versterken vervolgens de barricade door middsl van steenen en gaan dan aan het vureneven als werden zij door de gewapende magl aangevallen. De aandacht der Fransche Regering is voortdurend op Zwitserland gevestigd, in welk land steeds vele uitgeweken warhoofden en volksleiders vereenigd zijn, die bijna onge hinderd blijven zamenspannen. Mazzini moetzoo als wordt verzekerd, daar zich ijverig bezig houden met het beramen van een ontwerp om Italië in beweging to brengen. Men stelt dien democraat voor als ondersteund door Engelsch geld waardoor hij in staal zou wezen om een revolutionair legioen van 500 man, als de kern van eenen opstand, bijeen te brengen. Hare bewindslieden zouden de Zwilserscho Rege- O O ring ernstig hebben vermaand, om gehoor te geven aan de vertoogen der overige Europesche Mogendheden, en een eindo to maken aan het gastvrij behandelen van lieden, die zoo gevaarlijk zijn voor de algemeeno rust. Yele doorgaans goed onderrigto personen houden het er voor, tlat hetgeen omtrent -de bedoelingen der democraten in Zwitserland wordt medegedeeld, over hel algemeen zeer overdreven is, en dal men zich moet wachten om een on bepaald geloof to hechten aan hetgeen in verband doarmc. do in omloop wordt gebragt door erkende kwalijkgczinde lieden. Inlusschen is het niet minder naar, dat de Zwil serscho dagbladen over hel algemeen een vrij hoogen toon voeren, en to kennen geven, dal de Regering zich weinig behoort te bekommeren over de vertoogen, welke uit het buitenland aan haar worden gerigl. De Oostenrijkscho flotilJe ligt in de haven van Kleck gestationeerd, ten einde elke landing van Turkschc of En- gelsche schepen, met of zonder troepen aan don Turkschen landtong aldaar, welke het Oostenrijksche gebied doorsnijdt, to verhinderen. Zoo als men weet, staat die landtong in verband met de Bosnische en Albanische provinciën waarin de opstand nog geenszins ten onder gebragt is. In den Courrier des Etats Unis leest men als volgt Er zijn waarschijnlijk onder onze lezers slechts weinigen, die niet den een of anderen dag bij toeval getuige zijn ge weest van do doopplegtigheid door indompeling, welke do leeraars der anabaptisten aan do nieuwe leden hunner ge meente in de volle rivier doen ondergaan. Maar hetgeen men moeite zal hebben te gelooven is, dat jl. Zondag, bij sterke vorst en jaglsnecuw drie jonge vrouwen aan die ce remonie zijn onderworpen in de Hudson aan het eindo der 29sle Straat. De rivier was langs don kant bevrozen, zoo dat men eene bijt moest hakken ten eindo den doop te kun nen volbrengen; die drie vrouwen werden dus letterlijk in vriezend water gedompeld. Bij het verlaten van dat bad werden zij in dekens gewikkeld, doch zonder dal zij van do natte kleederen werden ontdaan; en het was niet dan nadat al de kerkelijke voorschriften waren vervuld, dat zij in een rijtuig geplaatst en naar huis gebragt werden. Ter beprooving van de sterkte des gebouws der ten toonstelling, te Londen, heeft men eene menigte werklieden op bepaalde punten der galerijen geplaatst, en ecnige kom- pagnien sappeurs op en neder laten marcheren, om te zien, of er geene schommeling plaats had. Koningin Victoria woonde al deze experimenten bij. Te New-York heeft men eene reusachtig groole druk pers mei acht cilinders vervaardigd, die 20,000 exemplaren in het uur kan drukken. I)o Sun en de Herald drukken tot dusver 6- a 8000 exempl. in het uur, doch deze laal- sie uilvinding gaat allo vroeger als mogelijk beschouwde ver te boven. Volgens de jongste volkstelling in de Ver. Staten bedroeg in 1850 aldaar het getal blanken 19,879,211; vrije kleurlingen 500,000; slaven 3,295,495, gezarnentlijk 23,674,706 zielen, zijnde eene vermeerdering van 6,710,978 of 40 pCt. in 10 jaren. De Indianen zijn in het gezament- lijke getal niet begrepen. Een der juweliers van Parijs is naar Madrid vertrok ken om de diamanten van de Koningin van Spanje te gaan halen. Deze diamantenwelke eene waarde hebben van 1,800,000 fr., zijn bestemd voor de Londensche tentoon stelling. Te Sceaux heeft een zonderling voorval plaats gehad. In den nacht van jl. Maandag is een gedeelto van do bo- slraling der straat du Four opgebroken en daarvan eeno sterke barricade govormd. De overheid hecff een onderzoek naar de schuldigen ingesteld. Men houdt echter de ge- hcele zaak voor een grap. SSurgerJiiKc Stand van 16 22 FcbruasiJ isai. GEIIUTVDT. L. Nagelhout en II. 31. Pot. HE VALLENC. Peereboom geb. Dekker. Z. A. 31. Groot geb. Selderbeek. D. T. van der Molen geb. de Boer. D. S. van Dok

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 2