(Bcmcugbc Bcvtgten. mei eene zijtak naar Breda. Zij oordeolen dergelijke rig- ling hoogst nuttig in het algemeen belang Tan beide Rijken, maar ook inzonderheid zeer Toordeelig roor de pro- Tincie Antwerpen, en schatten de kosten van aanleg op 417000 f'r. voor elk uur gaans. De bcriglenwelke dezer dagen uil Italië zijn vernomen, luiden alles behalve geruststellend. Overal schij nen daar te lande in het geheim bewegingen te worden voor bereid tegen de Oostenrijksche heerschappij. Hier en daar bespeurt men zelfs reeds in het openbaar, dat het volk ge neigd is, om tegenstand te bieden. Vooral heersehl er gis ting in de Romeinsche en Napelsche Staten, en de geest der aldaar in dienst zijnde Zwitsersche troepen wordt als zoo slecht afgeschilderd, dat, ingeval ooit een oproer mogt uitbreken, op die troepen niet in 'l minst staat kan worden gemaakt. De Fransche bevelhebber Ie Rom eheeft versterking van troe pen ontboden en schijnt zijnen toestand als zeer bedenkelijk aantemerken. Indedaad kan in Italië eene algemeene natio nale beweging bedenkelijke gevolgen hebbenvooral wan neer die beweging weerklank vindt bij de democratische be volking in Frankrijk en op de geestdrift van het leger daar te lande werkt. Het is zeker, dat, ingeval de Franscbo krvjgsmagt de democratie in Italië mogt willen io hulp ko men, de naijter tusschen Frankrijk en Oostenrijk zal wor den opgewekt; en de allerwegen, vooral in Italiëopgehoop te brandstof in lichte laatje vlam zal geraken. Dal alsdan de Europescho vrede ernstig zal worden bedreigdbehoeft geen betoog. Te Parijs heeft op den IStlen dezer maand eene ver gadering plaats gehad van Democraten waarin over verschei dene staatkundige onderwerpen is beraadslaagd; onder an deren ook over hel lol't welk de aanhangers der gema tigde partij te wachten hebben na de overwinning, welke de heftige Republikeinen, zoo zij beweren in het jaar 1852 zeer zeker zullen behalen. In dio bijeenkomst is hel uitgemaakt, dat de meerderheid der nieuwe Wetgevende Vergadering rood-repuhlikciuscb zal zijn, en dal do meerderheid, welke tegenover de Bergparlij zal staan, niet meer dan ten hoogste 300 leden zal lellen. De Democraten hebben begrepen, dat er alsdan natuur lijkerwijze veel zal moeten worden afgebroken, maar dal bo ven alles de misdadigen, die hel Voorzitterschap gedurende drio jaren hebben ondersteund zullen moeten worden gestraft. De ultra's verkondigen echter, dat dit laatste groole bezwa- ren zal opleveren vermits er alsdan onder hen verdeeldheid .al ontslaan; dat wel is waar de meeslen eenstemmig zul len denken ten aanzien van het afbreken et; weder-opbou- wen doch dat eenigo zotlo ridders der lankmoedigheiddie reeds in 1830 en 1848 alles bedorven hebbenzullen trach ten eene spaak in 't wiel Ie steken;dal die minderheid bijval zal vinden, en dat er indedaad kans zal bestaan dat de dag des oordeels weder zal worden verschoven. Dit nu moet, volgens de ultra's, worden verhinderd, en daartoe stellen zij voor de organisatie in Parijs van een de mocratisch Conclave, waarvan leden zullen zijn gedelegeer den uil de 86 departementen; welk Conclave belast zal wor den met het aanwijzen der socialistische candidaten voor de goheele Republiek. Pruisen heeft besloten om wanneer men te Frankfort het niet eens werd betreffende de Duilscho vloot, op zijne kosten ter bescherming zijner kusten zich eene eigene ma rine to verschaffen. Do berigten uit Californië luiden zeer gunstig; in den laalsten tijd was er veel regen gevallen, dat den gouddelvers van nul was en er werd uil het binnenland veel goud, Ie San Francisco, aangevoerd. Do schaarschheid van goud voor personen die het goudslof voor uitvoer aankoopendeed den ken dat het product daarvan verminderde. De voorraad neemt echter steeds toe maand op maand loont eene Termeerde- ring van het product aan hen, die lijsten van de goudinarkt houden. Do onderstelde schaarschheid is slechts denkbeeldig en gemakkelijk to verklaren. Voor eenigen tijd waren slechts, weinige personen te San Francisco, die het goud opkochten doch thans zijn er een groot aantal bankiers en andere per sonen gevestigd, die zich onledig houden met den aankoop van hetzelve voor uitvoer, en wier gezamenlijke werkzaam, heden eene mededinging veroorzaakt hebben, welke van na- deeligen invloed op de oude gevestigde huizen geweest is. Hel gouil wordt dus verspreid en is alleen schaarsch voor bij zondere huizen. Hel verbruik van do juweliers, waarvoor veel uitgevoerd woriit, de vermeerdering van grootc steden in het binnenland, waar men veel goud ruilt voor levensbe- hoeflen en artikelen van weelde en waar men grof speelt hetwelk zich alles vroeger tol San Francisco beperkte, kan als oorzaak van de schaarschheid of moeijelijkheid der bankiers, om hetzelve op te koopenaangemerkt worden. De aanvoer van liet goud is ook verminderd geworden dooi de uitspattingen der Mexicaansche gouddelvers, die de op brengst van hunnen arbeid in het spel zoek maken en door personen, die hun handel gestaakt hebbende met hun ka pi- Laai naar andere landstreken vertrokken zijn terwijl er grootc sommen besteed worden voor den aanbouw van sleenen ge bouwen, door belastingen, betaald sedert hel staatsbestuur georganiseerd is, en eindelijk, doordien de handel op hel buitenland veel goud deed uitvoeren naar China, Manille en andere oorden, om daar voor verschillende Ladingen goede ren voor die markt aan tc koopen. Burgerlijke Stand van 21 28 Junlj 1961. GEHUMD: S. Zwaan en M. Borst. J. van Zweden en A. van Mee keren. J. C. Schetter ca C. Beurath. J. Korver en M. Grijrn. J. A. Klik en It. Schoenmaker. ECHTSCHEIDINGEN: Een. BEVALLEN: T. Fortuin geb. de Yroome D. A. Breet geb. Enilin Z. T. Koning geb. Konijn Z. J. Bijl geb. Harrelaar D. E. Snel geb. de Wijn D. C. C. J. Platvoet geb. van Sanen D. W. Kra mer geb. Griek Z. B. C. van Haaren geb. Zwart. D. OVEBI.EDEN J. Groot 4 j. II. M. Valk GO j. W. Wiering 12 j. J. Schipper 31 j. A. Kuiiper 59 j. AMBTSHALVE INGESCHREVEN: 1. Hel Dahomanleger is onder de wallen van Abbeokuta ver slagen; men lelde vele vrouwen in de gelederen. De voorzitter van den hoogen raad heeft eene klagt aangeheven over de slechte huisvesting van dal collegie, n.b. in eene

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 2