DE NOODLOTTIGE HANDTEEKENING* Gisteren werd aan de Schagerbrug de jaarlijksche aï- gemeene yorgadering gehouden van de onderwijzers uit het 9e district van Noordholland. De voornaamste werkzaamheden dezer vergadering, voor geschreven door do wet in hel belang van de opvoeding en het onderwijs der jeugdbestonden in eene voorlezing »over het belang van een goed. ingerigt volksonderwijs," het be antwoorden eener vraag over het onderwijzen van de geschie denis op de lagere scholen het reciteren van eenige dicht stukken, het beoordeelen der schoonschriften, waarvan aan de twee fraaiste de bekrooning mogt ten deel vallen en in het zingen van eenige toepasselijke zangstukken. Na den afloop dor werkzaamheden vereenigden de onder wijzers zich aan een vriendschappelijken maaltijd waar gulle feestvreugde heerschle en verscheidene toepasselijke toasten werden ingesteld. Even als in vorige jaren strekte deze bij eenkomst tot een bewijs van do belangstelling der on derwijzers in de vorming van het opkomend geslacht en zal voorzeker niet nalaten rijke vruchten te dragen lot heil des vaderlands. Den 23slen dezer is te Haarlem besteed en aangenomen het maken van eene nieuwe zeesluis voor het groot Noord- Hollandsch Kanaal; zijnde dit faracuso werk toegewezen aan den heer N. Zwart, aannemer te Haarlem, voor de kapi tale som van ƒ359,718. Na bekomene approbatie zullende werkzaamheden, onder loezigt van den heer ingenieur Strootman, terstond aanvangen. Deze sluis, die binnen den lijd van driejaren in gereedheid moet zijn, zal aan merkelijk grooler en doelmatiger wezen dan de tegen woordig beslaande. - Volgens berigl uit Bergen in Henegouwen is de Graaf Hypolite Visart de Bocarmé, die zijn zwager om des gelds wil zoo gruwelijk en gewelddadig vergiftigdealdaar in den vroegen morgen van den 19n dezer, ten aanschouwe van eene onafzienbare menigte van nieuwsgierigen geguillo tineerd. Nadat zijne middelen in cassatie waren verworpen en 't verzoek om gratie was afgoslagen, werd hem de dood aangekondigd. Men deed hem het dwang-kamizool aan om een zelfmoord to voorkomen. Hij informeerde zich of 't mes der guillotine wel scherp genoeg geslepen was, wei gerde eerst te biechten, doch na 't nuttigen van zijn middag maal, bloemkool met een stuk van een vogel, en een pond kersen tot dessert, heeft hij 's namiddags gebiecht aan den heer Aartsbisschop van Cincinnali (in parlibus). In den avond kreeg hij eene ingeving, zegt hel Handelsblad, en bood ieder zijner drie oppassers fr. 100,000, als zij hem wilden laten ontsnappen. Zij boden hem wafels aan, die hij weigerde, gevende do voorkeur aan kersen. Hij raad pleegde ook nog een dokter om to welen of hij na 't guillo tineren nog hoofdpijn zou kunnen krijgen, waaromtrent die Dr. hem geruststelde, 's Morgens om 6 uren betrad hij 't schavot met nieuwe vorlaklo schoenen en witte kousen; de beulsknechten bonden hem met riemen op de plank, het mes werd neder gelaten en weinig minuten daarna zag men het lijk op een kar met slroo naar de begraafplaats vervoeren. De graaf de Bocarmé was nog geen 32 jaren oud en behoorde tot een aanzienlijk geslacht. Eene ver waarloosde opvoeding gaf de aanleiding lot zijn diepen val. Do Gravin is naar Keulen vertrokken. Burgerlijke Stand van 19 26 Julij 1S51. GEHUWD A. Dol en R. Schagen. A. Leewens en A. Esbach. J. Brandt en M. C. Rijkers. II. Duinker en E. de Jong. BEVALLEN: J. II. van der Poll geb. Evers D. G. Schorsij geb. Bierenbroodrpot Z. A. J. de Klerk geb. Narnink D. N. Vader geb. Westerhoff D. II. van der Burgh geb. Schanrman Z. A. Stouten- beek geb. Wiebols Z. II. Kuit Z. G. Sennekes Z. OVERLEDEN: Geene. (Bemer.gfec fècvtgïcu. Te Dunfanaghy zyn 75 walvisschen gestrand. Do Brit- sche vloot is naar Tunis gezeild om den Bey te noodzaken binnen 14 dagen de opperheerschappij der Porie te erken nen. To Koningsbergen, waar de zoneclips totaal zal wezen, zijn 14 astronomistcn afgestapt, waaronder 2 uit Amerika. Koningin Isabella rekeut legen St. Nicolaas. Z. M. wordt overmorgen to Rottordam verwacht. Do Sherif van Mecca is door den Sultan geïnstalleerd. To Aden, aan de Roode Zee, is eeno vervolging tegen de Chris tenen op lil. To Mantua is do prachtige kerk der H. Drievuldigheid verbrand. De pres. der Franscho republiek gaat mank aan den regtervoet, wegens den trap van een paard. Do heer J. G. G. Morisse te Haarlem Traagl zij ne Wederhelft cn Schoonouders om vergeviug voor aange- dano belecdigingen. (HB.) Tc Spanish Town hebben do vrouwen oproer gemaakt. Hel congres van Nieuw Gre nada heeft den slavenhandel afgeschaft. De Keizer van Oostenrijk wordt te Krakau verwacht. De raad van Pat rijs heeft 150,000 fr. bestemd voor het feestelijk onthaal der Engelsche industriëlen. Prins Chrisliaan v. Glüks- berg wordt als definilivo troonopvolger in Denemarken ge noemd. De Duitscho bondsvergadering eischt millioen voor do Noordzeevloot. De vrijhaven van Venetie is ge opend. Generaal Lamoricièro heeft in de nat. verg. ver klaard, dat hij zich gewapenderhand zal verzetten legen de maglsverlenging van L. Napoleon. De zittingen van het vredes-congres zijn te Londen geopend. In Parijs is de vrees voor eene (ministeriële crisis verdwenen. De E. K. rz tegen den 14n Augustus bijeengeroepen. De afgebrande huizen te San Francisco zijn allen herbouwd. Te Kon- stanlinopel zijn 144 woningen door do vlammen vernield. F JE U I Ij Ij E T O .V. Te Ramsay in Engeland woonde nu reeds een ruim aantal jaren ge leden een vicarius met narae JVilbseen man die zijne godsvrucht voor namelijk deed blijken, door in al wat goed was een na*olgingswaardig voorbeeld te geven. lïij had door etfopvolging een tamelijk vermogen, en het inkomen, aan zijne bediening verbonden, wa» ook niet bekrom pen, zoo dat hij zich in xekere mate van overvloed bevond; le meer daar hijals weduwnaar zonder kinderen, slechts voor zijne persoonlijke be hoeften te zorgen had. Het inkomen van zijne bediening, besteedde hij geheel aan de behoeftigen in zijne gemeente zijn aangeërfd vermogen be stuurde hij zoo wel, dat hij niet alleen uit de opbrengsten kon leven maar zijn vermogen van tijd tot tijd zag vermeerderen; eene wijze van bestuur, waartoe hij, zoo ais hij zeidezich verpligt achtte, ten behoeve zijner toekomstige erfgenamen, waarmede hij eeuige zijner bloedverwanten be doelde. Toen echter na verloop van eenige jaren, deze allen zeiven een aanzienlijk vermogen verkregen hadden, achtte bij het onnoodigdat neg

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 3