WEEKBLAD van den HELDER e» het NIEUWEDIEP. Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bi.te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. MAAlïDA» ADYERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te «enden, uiterlijk Zalurdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, r behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing-. 4 AUGUSTUS. ïf°. 32. WEGENDE JAARGANG. Staten-Generaal. Julij 26. Ingekomen bij de T. K. een wets-ontwerp, houdende bekrachtiging van prov. belastingen in Friesland. De discussien over het wets-ontwerp op de onteigening ten algemeenen nutte worden voortgezet en ten einde gebragt: het wordt met 51 tegen 8 stemmen goedgekeurd. Daarna zijn de volgende wets-ontwerpeu met algemee- ne stemmen aangenomenals: dat tot staking van de heffing der scheepvaartregten op de Maas; dat tot goed keuring der overeenkomst wegens de scheepvaartregten op de Maas; die tot naturalisatie van elf personen. 28. Het wets-ontwerp tot bekrachtiging van prov. belastin gen in Friesland wordt met algemeene stemmen; dat tot goedkeuring van het tractaat met Sardinië met 38 tegen 13 en het tractaat met Griekenland met algemee ne stemmen aangenomen. De vergadering is daarna tot nadere bijeenroeping uiteengegaan. AANBESTEDING. BURGEMEESTER en ASSESSOREN der gemeente Helder zijn voornemens, op Dingsdag den 19den Augustus 1851, des voormiddags ten elf ure, aan hel Raadhuis der gemeen te, in het openbaar, bij inschrijving, aanlebesteden Het BESTRATEN van drie Stegen in de gemeente Helder, aan de westzijde van 'i Rijks Maritieme Eta blissement Willemsoord, met do levering der daartoe noodige materialen. De voorwaarden der aanbesteding zullen acht dagen te voren ter secretarie der gemeente ter lezing liggenterwijl nadere informalien zijn te bekomen by den plaatselijken ar chitect den Heer J, Borst fVzn. Helder, den 2 Augustus 1851. Burgemeester en Assessoren voornoemd A. BOOMSMA, l. B. Ter hunner ordonnantie J. SCHOON, Secret. Hieronder zijn de beeren Johannes Slefanus Janzen en Jan Eilart Janzen, inwoners dezer gemeente. ITia'O'WagSS'SIlTqaiI. HELDER en NIEUWEDIEP, 2 Augustus 1851. Eïen als op vele andere plaatsen, heeft men de zoneclips slechts nu en dan hier kunnen waarnemen. Bg hel begin viel er een zachte regen, die nagenoeg 15 min. aanhield, waarna de lucht ophelderde en het indrukwekkende natuur verschijnsel zich aan het oog voordeeddo zonneschijf was reeds voor een gedeelte bedekt. By korte lusschenpoozen was de eclips toen gedurende 25 min. ziglbaar en de zon neschijf voor ruim gedeelte bedekt, als wanneer de lucht hoe langer hoe meer bewolkt werd en do verduistering on- zigtbaar maakte. - Men leest in de Algemtene Nijverheids-Courant het volgende: In do meeslo hooggelegen streken van ons land is schaarschle aan goed gras- en hooiland, In het belang van don landbouw ware het wenschclijk, dat de slalvoede- ring, vooral op die plaatsen, algemeen in gebruik kwam; de proeven hieromtrent door enkelen genomen, hebben do goedo gevolgen daarvan voldingend bewezen. Ook op de gezondheid van het vee oefent do stalvoedering geenen na- decligen invloed uit, en is zelfs in dit opzigt veel verkies lijker dan oene schrale weide, waarin hel tco slecht en niet genoegzaam voedsel vindt, terwijl de meerder verkregen wor dende mest den landbouwer in slaat steltzijne landerijen te verbeteren. Bij de stalvoedering laat men het vee niet in een polstal op de mest, maar aan do greb slaan; deze moet dagelijks worden uitgemest en de mest met het afval van het voeder der beesten en met zaden of ander plantaardig strooisel ver mengd worden. Men zorge vooral dat do gier niet verloren ga, maar late die in eenen gcmetscldcn bak loopen. Ge deeltelijk vermengt men dezo gier met sekrectmest, plant aardige sloffen en zelfs met aarde, om er weder een mest hoop van te maken; en het andere deel van deze gier, met ruim water vermengd, brengt men met don gierbak over het hooilandzoodra dit van de eerste snode ontbloot is. fie

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 1