WEEKBLAD vas des HELDER es het MELWEDiEP. VERPACHTING. NEGENDE JAAK6MS. o0t, Dit Weekblad wordl eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwcdiep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats ADVERTENTIES gelieve men ongezegeld aan den Uilgever in te zenden uiterlijk Zaturdngs daa middags ten 12 ure; de prijs van 1 lot 4 regal» is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. M A. A ~N A Op Woensdag den 3den December 1851 des yoormiddags ten elf ure, zal, ten overslaan van den Burgemeester der gemeente Helder, of den hem vervangenden Wethouder als daartoe door H. E. G. A. de Gedeputeerde Staten der provin cie Noord Holland verzocht, in het lokaal Tivoli aldaar, bij inzetting en opbod, in het openbaar worden verpacht: De VISSCHERIJ langs de Heldersche kust, voor den tijd van zes achtereenvolgende jaren, ingaande met 1 Ja- nuarij 1852 en eindigende met ultimo December 1857. Do voorwaarden waarnaar deze verpachting zal goschieden, liggen van heden af Ier lezing aan het Raadhuis der ge meente Helder, alsmede in het Nieuwo Heeren-Logemenl bij Mej. de Wed. H. G. Ihnen en in het Logement den Burg aan het Nieuwediep. Helder, 15 November 1851. De Burgemeester der gemeente Helder Bij afwezen de Wethouder A. BOOMSMA. RENNISGEVIN G. De BURGEMEESTER dezer gemeente geeft bij deze ken nis aan de Ingezetenen, dat in den loop der volgende week, door Brandmeesteren zal worden gehouden de gewone Schouwing over de SchoorslecnenKagchels en Stookplaat sen; en noodigt ieder uit die Ambtenaren in de gelegen heid te stellen, zich te overtuigen dat de Schocrsteenen behoorlijk geraagd en de Kagchels en Stookplaatsen zoo danig zijn ingerigt, dat er geene vrees voor ongelukken bestaat. Wordende den Verkoopers van Water en Vuur, herinnerdde Brandstoffen op eenen behoorlijken afstand te houden van de Stookplaatsen, en geene glimmende kolen afteleveren, anders dan in wel geslolenc potten. Helder den 28 November 1851. De Burgemeester voornoemd, bij afwezende Wethouder, A. BOOMSMA. IJ E U W S TIJDHTgl il. HELDER en NIEUWEDIEP, 29 November 1851. De Tweede Kamer der Staten-Generaal houdt zich onledig met de beraadslaging over de begroolingswelten voor 1S5Z. Uit Appingedam en uil Bourlange wordt gemeld, dat dezer dagen daar nog ooievaars gezien zijnwaaruit men wilde opmaken, dal de winter, ofschoon reeds begonnen, echter zacht zou wezen. Als eene hoogst zeldzame gebeurtenis wordt gemeld uit de gemeente Helvoirtdat de huisvrouw van L. van Dalen den 24n September is bevallen van haar 24ste kind, waar van 20 levend en 4 dood geboren waren en dat die echte lieden den 25n November 1851, hun 25-jarig huwelijk met hunne nog 10 levende kinderen hebben gevierd. Men deelt verscheidene bijzonderheden uit Parijs me de omtrent da personen, welke aldaar prijzen in de Iolery der goudharen hebben getrokken. Het bevestigt zichdat die van 400,000 fr. getrokken is door eene veroeniging van 40 werklieden uit de fabriek van Derosne en Gail. Die van 200,000 fr. zoude aan een koffijhuishouder of aan eene oestervrouw te beurt gevallen zijn. Die van 100,000 fr. heeft een muziekant van een regiment verkregen. Een con ciërge is wanhopend en op het punt otn krankzinnig te worden, omdat zijn nommer slechts eene eenheid verschilde van het nommer, dat de 400,000 fr. getrokken heeft. Een republ. garde heeft 50,000 fr.eene liedjeszangster 10,000 fr. getrokken, enz. Men heeft voorts berekend, dat het eerste millioen 27 prijzen heeft gewonnen ten bedrage van 234,000 fr.het tweede millioen 29 malen met 105,000 fr.het derde millioen 31 malen met 590,000; het vierde millioen 31 malen met 47,000 fr.hel vijlde millioen 32 malen met 36,000 fr.het zesdo millioen 39 malen met 65,000 fr.; het zevende millioen 33 malen met 78,000 fr. - /j - Men leest in de bladen van /BavflTfcbsV. volgeaoite Den 18n October 11., ontmoette tót»Bcord-arhef+ke

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 1