GEMENGDE BEBIGTEN, len volle loe te passen, en derhalve ook de schending van dat heginsol door andere mogendheden Ie beletten. Hij gaf hoog op van de slorkto zijner partij in Italië. Onze ge heime verbindtenissen zeide hij die het geheele Schier eiland omvatten, zijn zoo magtig, dal de bewijzen van in schrijving in de geldleening voor Italio's vrijmaking, de republikeinsche proclamaliën de geheime instructiën en bood schappen, van stad tol stad gezonden worden met schier evenveel veiligheid als een brief van deza stad naar Edinburg. Duizenden van de lagere volksklassen zijn aan onze «ercetii- ging verhonden en evenwel blijft hel geheim ongeschonden. Men mag fusilleren en inkerkeren; maar onze geheime druk pers is huiten bereik der politie. Dat zijn feiten dia luide spreken." KurgerlSjke Staalt van 84 21 Februarij 1852. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: W. Blokker geb. Boort. D. N. van Reems geb. van der Mandt, D. 51. Drager geb. Rieuwers, Z. J. Sclioonberg geb. BlikkenhorstZ. V. Snel geb. de Ring, Z. J. Hen geb. Boon, Z. C. den Bakker geb. HardenbolD. J. de Haan geb. Schaaf, D. E. Ligtenberg geb. Sjoukes, Z. N. J. A. Vermeulen geb. 3Ietie- laar, Z. C. van der Hulst geb. Voet, D. 31. Jacobs. Z. 31. IJarlogD. C. de Vroomer, D. LEVENLOOS AANGEGEVEN: 1. OVERLEDEN: E. Borst, 14 j. C. Poppe24 j. AMBTSHALVE INGESCHREVEN: 3. In Frankrijk wordt een nieuw stelsel van nachtelijke vuren en signalen, ten dienste der zeevaart, beproefd. Te Bergerac is een Franschman voor 4 maanden gekniptomdat hij bij een drinkpartij geprofeteerd had: dat in Frankrijk binnen 18 maanden 18 hoofden zouden»vallen. Lortl Bussel wil den census voor 'tkiesregt met de helft verminderen. Te Dublin is een handelshuis gefailleerd met een te-kort van c. 60,000 st. In do omstreken van Sky is een goud mijn ontdekt. De H. Vader is voornemens de wereldlijke regering op den voet van hel vorig pontificaal Ie herstellen. De fransche troepen hebben een schitterende overwinning behaald op de Kabylen. Pater Lacordaire is lo Amster dam afgestapt. De jagl op ganzen en eenden zal 22 Maart, die op watersnippen 14 April gesloten zijn. Te Rotterdam heeft een dolle os eene vrouw op de horens ge nomen en in 't water geworpen; gelukkig werd zij hij lijds op het drooge gehaald. Te Sleenwijk slaat een peper boom in vollen bloei. Gen. Gavaignac is gepensioneerd met 6,000 fr. De inspecteur van policie te Rome is door een dolksteek om 't levon gebragt. De koningin van Spanje is vol komen hersteld. Een haagsch koopman heeft adres-biljet ten verspreid in den vorm van bank-biljollen van f 25. In G allicië is eene profetes opgetreden, aan welke de moe der Gotls is verschenen. Pruissen heeft de neger- republiek Liberia als een onafhankelijke staal erkend. - De leden van de E. K. zijn tegen a. s. dingsdag opgeroepen. Harddraverij op hel Loo, 15, 16 en 18 Junij. Te Pa rijs zal een wekelijksche suikermarkt geopend worden. Het huwelijk van Piet Bonaparte is afgesprongen. De Bromo is builen dienst en het ctat-major op non-activiteit geplaatst. In Groningen heersehen do natuurlijke pokken. In Amsterdam is een besje op de sloof verbrandte Leeuwarden is een kruijei- op zijn kruiwagen neergevallen en levenloos weggebragl; te Zwolle is een man in do kerk door een beroerte getroffen en subiet overleden; een 2jarig kindje to Wilderyank heelt zijn dood gevonden in oen zink- pulje; te Heerjansdam zijn 2 arbeiders in 't vooronder van een schuitje door kolendamp gestikt; in Kampen is een scheepstimmerman in 't water gevallen en verdronken; inde chinescho stad Sheotigvvan zijn 500 huizen afgebrand waar bij verscheidene menschcn 't leven hebben verloren. Te Londen hebben de commiezen 1000 horologien in beslag genomen. De keizer van Oostenrijk heeft onzen min. van financiën hel grootkruis tier orde van Frans Jozef ge schonken. Een matroos van de Ajix werd, nadat hij zijn maat zwemmende uil hel water gered had, beloond met - een extra oorlam. In «Ie Opregto wordt een Gouverneur gevraagd, parlant correctement la langue frau- faise, la géographie, 1' arithmétiquoI'histoire etc. De russische vloot bestaat op dit oogenhlik uit 42 goed uitge ruste cn welbemande linieschepongereed om dienst te doen. In de noordelijke gedeelten van Mexico zijn rijke zilvermijnen ontdekt. De oorlog van Urquiza legen Ro- sas heeft een aanvang genomen. Te Zaandam is 400 pond gort uit een pelmolen ontvreemd. Na de teregt- stolling tan Merino is zijn lijk verbrand. De wet op het onderwijs zal eerlang aan de Stalen Generaal worden aan geboden. De Marokkanen maken zich gereed tol tien oorlog legen Frankrijk. De deken der parijsche vodden- krabbers is onlangs overleden; hij had 48 jaren zijn bedrijf uitgeoefend, en laat aan zijn zoon een vermogen na van 28,000 fr. Op Martimque is een inschrijving geopend tot hel oprigten van een standbeeld ter ee$e van keizerin Jo- séphine. In Groningen maken zich p. m. 60 personen gereed om naar N. Amerika to vertrekken. Een opper hoofd der Irokezen is verliefd geraakt op Lola Monlez. De Sultan heeft voor al zijne beminde onderdanen eene be lasting vastgesteld van 20 piasters per hoofd. 1 A' C. E g A 8» 80 JV. Mijnheer df, Redacteur! Wees zoo goed aan liet navolgende een plaatsje in uw veel ge lezen Weekblad in te ruimen. Met genoegen hebben velen de ingezonden stukken van Scbagen gelezen: omtrent een Kanaal van Uitwatering voor de Geestmeram- bacht-ringsloot-boczem. Zoo wij wel onderrigt zijnis het nog zeer onzeker welke rigting uit Schagen aan dat kanaal wanneer liet tot verwezenlijking komt) zal gegeven worden, terwijl wij tevens als de waarschijnlijke waterweg, de Schagerbrug booren noemen, als meer in het midden der gemeente Zijpe, en op korteren afstand van het G. n.-h. Kanaal gelegen. Doch dit mag oogenschijnlijk de kortste weg zijn, daarom volgens onze meening, niet een van de verkieslijkste. Het is ontegenzeggelijk waar, en zij die hunne aan dacht op den waterstand van het kanaal bij spttijing gevestigd heb benzullen dit moeten bekennen, dat de Kolksluis het geschiktste punt van spuijing is voor een afwaterend kanaalcn vooral aan de oostzijde gemaakt, dat dikwijls een verschil van 2 ned. palmen met Stolpe zoude geven, veroorzaakt door de vernaauwde uitwate ring door de sluis, dat ongetwijfeld nadeelig op de waterontlasting moet werkendaarenboven is het terrein van onteigening door de Zijpe langs de Schagerbrug tot de Stolpe moeijelijker, kostbaarder en minder geschikt, dan zulks aan de Oude Sluis langs de Slikker en Oude Zanddijk het geval zoude zijn.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 3