Volgons bcrigten uil Oran is daar een galeislaaf ge fusilleerd omdat hij een sergeant door een messteek gewond had. Al de andere tol de galeijen veroordeeldenwoonden deze executie bij. Do schuldige schonk zijn das aan een zijner kameraden, riep hun een laatst vaarwel toe en kom- inandeerde toen zelf: vuur! Door zeven kogels getroffen had hij nog do kracht het hoofd op te rigten en te roepen nog dén kogel! Een laatste schut maakte een eind aan zijn leven. In het te Manilla uitkomende Diario van 7 Maart leest men een voorbeeld van lang leven: Zekere Senhoro An- drea Lena Espinoza woont thans te Selan (omtrent 7 palen van Manilla) en werd geboren op 24 Dec. 1706, zoodat zij thans in haar 146ste jaar is; zij heeft het volkomen ge bruik van hare zintuigen, heeft nimmer een bril gebruikt, en zeer onlangs, even als in de kindsehe jaren, van tanden verwisseld. Fricosons uitvinding, om in plaats van stoom warm te te gebruiken, wordt in een blad van boston beschreven. Do uitvinder heeft eene machine van 60 paarden kracht j Zamengestelddie enkel door de hitte van een klein kolen vuur in beweging gebragt wordt. De kracht ligt slechts o O o O O middelijk in do warmte, uaar deze gebruikt wordt, om za- mengeperste lucht niL te breiden en daardoor eene bewe gende kracht te veroorzaken. Op deze wijze werkt hel bostonsche model reeds twee maanden, zonder eenigo her- 1 O stelling te behoeven. Machines van deze soort zouden slechts het vierde gedeelte van het brandmateriaal noodig hebben, dal onze stoommachines verbruiken, en bovendien zou hel gevaar van ontploffing voorgekomen zijn. Men bouwt thans naar dit stelsel een schip van 2200 tonnen. De diameter dor carolische cilinders, dio do plaats der stoomcilinders innemen, bedraagt 168 duimen. Volgens de Putrie zijn in Frankrijk berigten ontvan- van den beer liellot, den franschcn zeeofficier, die met de engelschc expeditie do reis incdcmaakl lot opsporing van John Franklin. Aan den heer Bellot was bel bevel toe vertrouwd, over een detachement van 20 man, waarmede hij een onderzoekingstogt langs liet ijs ondernam, die 27 dagen duurde en waarbij hij en zijne lolgenootenaan de grootste gevaren waren blootgesteld. Het eenigo resultaat dal hij verkreeg was, dal hij verschillende voorwerpen vond die voorondersteld worden aan de bemanning der schepen o a onder sir John Franklin te hebben behoord. ISurgcrliJkc Stand van 1© nkïEaajj SS33. GEHUWD: M. Heijselaar en A. Tuinman. BEVALLEN: J. 31. van Engelen «eb. Jansen, D. P. Leijen geb. de Graaf, D. T. Janse geb. 3Iolenaar, Z. LEVENLOOS AANGEGEVEN: 1. OVERLEDEN: 31. Zijm 7 w. C. Bollebakker, 72 j. GEMENGDE BERIGTEN, Volgens een beroemd geneesheer, zijn in Europa maar 3 sterke constitutiendio van Radctsky Wellington en Rolli- schilil. De Chinezen begeven zich bij honderden naar hel Goudland, To Celte zijn 2 personen «ioor den bliksem ge dood. 5 Julij, paardenmarkt aan de Schagcrbrug. De engelsche bank heeft 4 monsterbankbillelten doen vervaardi genelk van 12000000. In den loop der maand Mei zijn in de haven van New-York 40778 passagiers aangeko men. De stad Nigchan in China is door revolutionairen ingenomen, doch legen een rantsoen van 30000 tacls weder ontruimd. Do berigten uit Konstantinopel maken melding van onlusten, rooflogten en zeeroverijen. Te Parijs is eene vrouw verlost tan een kind met een waterhoofd, 1 oog in 't midden van '.l voorhoofd en in plaats van een neus een snuit als die van een olifant (maar niet zoo groot.) Te Sancourl is eene öOjarigo schooue van 3 flinke dochters be vallen eri te Delft heeft eene arme vrouw 4lingen Ier wereld gebrast. In de-omstreken van Turnhout is door hagelslag O n o veel schade veroorzaakt. Te Hilversum heeft eene jufvrouw, welke heide armen mist, een fraai schilderij geborduurd met do voeten. Te Nijmegen is een dronken kanonnier legen wil en dank uil hel water gehaald. Op het geref. kerk hof te Schiedam worden 36 woningen gebouwd voor vasl- bedeclde lidmaten. 14 Julij, zitting van do noordh. com missie van geneesk. onderzoek, te Haarlem. In Jidij zul len er 2 volle manen zijn, op deri eersten en den laatsten dag dier maand. De fransclie regering wil hel papier he iasten, met uitzondering van de speelkaarten! Te Rongs- herg in Noorwegen is een buskruidfabrick in de lucht ge vlogen: 4 dooden. Garribuldi is in do haven van Amoy binnengekomen als kapt. van een peruaansch schipgeladen met guano. Te Brody is een kind op den openharen weg door een zwijn verslonden. De fransclie generaal Bedeau is voornemens den degen te verwisselen legen liet priester- kleed. 3 britsche oorlogschepen zijn voor Ancona om een ter dood veroordeelden Engelschman te beschermen. Do ansjovisvangst in de Goudzee is totaal mislukt. In Algéric zuilen compagniën georganiseerd worden op dromedarissen, volgens een plan van keizer Napoleon tijdens den veidlogt in Egypte. V3H dWmï Geheime correspomler.ie. Eene jonge Dame, kortelings ongelukkig gehuwd, verpligt aan haren achterdochtige» echtgenoot al de brieven to laten zien welke zij schreef, rigtte den navolgenden aan eene ver trouwde vriendin »Ik kan mij niet weerhouden mijne zeer waarde vriendin, «daar ik mij in mijnen cchtenstaal zoo gelukkig gevoele in den trouwen boezem der innige vriendschap over te gieten »(de uwe toch sloeg altijd zoo eenstemmig met den mijnen) »dc vele en velerlei aandoeningen en gewaarwordingen, welke «niet het levendigs! gevoel van s'reelcnd en innig genoegen «opbruisen in mijn bijkans overstelpt hart. Mijn waarde «echtgenoot is inderdaad een der beminnelijkste mannen «ik ben nu omtrent zeven weken gehuwd en heb steeds «nog geenc enkele reden gehad, om voor oen oogenblik «den stond te betreuren, die mijn lot besliste. Mijn man is «in persoon en manieren jni-t liet tegenbeeld van een «lcelijk, ongemanierd, dwarsdrijvendonhandelbaar, jalocvsch «wezendat zich alleen door dwang wil doen gehoorzamen. «Eene vrouw, is zijn stelregel, moet men behandelen als eene

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 3