7 O afscheid van den Raad, onder dankbetuiging voor dit veroe» rend blijk van genegenheid en hoogachting en voor het ver trouwen, hem geschonken in ecno betrekking, die hij 11 ja ren met genoegen bekleed heeft en thans, daartoe door eene wetsbepaling gedrongen, niet zonder leedwezen ging verlaten. Noglans verheugde hij zich over de bevordering van zijnen opvolger en verliet de vergadering, welke met gesloten deu ren de discussiën voortzette. Naar men verneemt heelt kort daarna eene Commissie uit deze vergadering zich naar het huis van den afgetreden Se cretaris begeven, om hem namens het Gemeentebestuur een aandenken uit achting, bestaande in een geschenk in zilver, door de Raadsleden bekostigd aan te bieden. lieden morgen te 6 uur is alhier binnengeloopen Zr. Ms. stoomschip Cycloop, kapt.-luit. ter zee Pielersenko mende van Hellevoetsluis. De uitslag van de stemming op den lsten dezer te Alk maar voor een Lid van de Tweede Kamer, was als volgt: aantal hilletlen1441* van onwaarde 11 uitgebragte stemmen 1430 volstrekte meerderheid 716 Hiervan waren uitgebragt op den heer stemmen. Kociiussetv723 (verkozen.) Borret317 Matthiessen95 Salvador54 Donker52 Bijk41 Fokker31 Beede van Oudshoorn27 Gestemd hebben er te Kiezers. Kiezers, Alkmaar 323 Zaandijk 49 Zaandam 169 Weslzaan 45 Helder 94 Bergen 43 Haringcarspel 81 Krommenie 41 Texel 66 Uitgeest 40 Wieringen 66 Schagen 38 Wormerveer 62 Zij po 34 Assendelft 54 Egmond 34 Beverwijk 52 Wieringerwaard 31 Koog 51 Velzen 18 Limmen 49 Te zame 1440, in hel geheel zijn er 2857 kiezers, dus nagenoeg do helft is niet opgekomen. Een billet meer dan er kiezers op de lijsten waren vermeld. De stembus van Terschelling is niet gearriveerd. Blijkens do statistiek der gevangenissen hier te lande, over 1850, bedroeg de gemiddelde bevolking der strafge vangenissen in dat jaar 2697, zijnde merkelijk minder dan in de vier jaren te voren; in 1847 beliep hel 3333; in 1849, 3002. De gemiddelde sterkte der bevolking van de burgerlijke militaire huizen ?ao verzekerin® bedroeg in 1850, 1015, zijnde slechts 2 personen meer dan in 1849, doch merke lijk minder dan in 1846 en 4Stoen de sterkte lusscnen de 1300 en 2000 bedroeg. De bovolking in de huizen van arrest bedroeg gemiddeld in 1850, 405, ook het minste bedrag sedert vijf jaren; in 1847 beliep dio sterkte gemiddeld 748. De bevolking der huizen van bewaring was gemiddeld in 1850, 133, insgelijks het geringst sedert vijfjaren, in 1846 was de sterkte tot 262 geklommen. Dus beliep het gezamenllijk getal gevangenen enz. in 1850, gemiddeld 4350; in 1849 beliep dit 4800, toen er reeds cenige daling, in vergelijking vooral met 1846, werd waargenomen. De belgische bladen behelzen een middel tegen de long ziekte onder hel vee, waarmede een landbouwer, wiens vee stapel door die ziekte insgelijks veel had geleden, met de meest doeltrellende uitkomst proeven heeft genomen. Dit middel beslaat eenvoudig in het radicaal reinigen en zui- ver houden der stallen. Tot dit einde deed hij den grond der stallen tol eene zekere diepte uilgraven, met nieuwe aarde vullen en alstoen met in cement gelegden steen pla- veijen, daarbij zorgende, dal de onreinheden naar buiten af- stroomen, want alleen aan de inademing der stankluchtdoor hel in den grond dringen en niet afvloeijen der urine, schrijft hij het ontslaan en blijven heerschen der veeziekte toe. Eene zonderlinge weddingschap werd dezer dagen aan gegaan. Een scheepskapitein te Antwerpen hield staande, dat een zijner matrozen 6 uren achtereen op den haan van den windwijzer der Onze Lievenvrouwenkerk aldaar zou kun nen blijven zitten, en ging deswege eene weddingschap om 400 francs aan met cenen anderen scheepsgezagvoerder. Jl, Zalurdag had do volvoering der weddingschap plaats, welke door den eersten kapitein gewonnen werd, daar do matroos van des namiddags drie tol des avonds negen ure op den haan bleef zitten, hetwelk gedurende al dien lijd eene groo- le menigte volks rondom het kerkgebouw verzameld hield. Eenige weken geleden werd bij den heer Howard, juwelier te Manchester, een vermelelo diefstal gepleegd. De zelve moest klaarblijkelijk begaan.zijn door iemand, dio met hel huis bekend was, daar men zich den toegang lol den winkel verschaft had door een gal, hetwelk men in den zol der boven den kelder had gemaakt, waarna horologien en juweelen ter waarde van 700 p. st. werden gemist. Het vermoeden viel op een jong mensch, Anthony Bradley ge naamd, dio bij den heer Howard in dienst was; hij werd aangewezen als de persoon, die men te zej ure in den mor gen, waarop do diefstal plaats had, den kelder van den heer Howard had zien verlaten. Ongeveer 1| uur daarna zag men hem wandelen op eene plaats, genaamd Hough's End Clough, bijna vier uren van het middengedeelte der stad ge legen en vermoedde men, dal het geslolene in de nabijheid geborgen was. Bradley werd wegens diefstal voor de regt- bank gedaagd en van af dal tijdstip werden door den heer Beswick, directeur van polilio to Manchester, en zijne on dergeschikten, alle pogingen in het werk gesteld om hel ge slolene to ontdekken. Do grond, in de nabijheid van Hough's End Cloughwerd lot eene aanmerkelijke diepte opgegraven,

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 2