De dag van den 17den Julij is allernoodlolligsl geweest voor den landbouw. De verwoestingen door den hagel aan- gerigl in de provincie Limburg, Namen, Henegouwen enz., zijn onberekenbaar. Nooit is de wedergade daarvan beleefd. Een enkel landbouwer in Limburg schat zijn verlies on 20,000 IV. De heer Vinetgepensioneerd balaillons-chef geeft liet volgende, volgens hem onfeilbare middel op, om de hon den voor dolheid te vrijwaren. Wanneer een hond namelijk drie maanden oud is dan spalkt men hem den bek open, trekt de tong zooveel mogelijk naar buiten en geeft onder, aan hel achtereinde van de long eene langwerpige snedeter diepte van twee honderdste deelen van een meter. Door deze insnijding zal men eene pees of spier ontbloot hebben geheel op een witten worm gelijkende; door middel van een houten naald ligt men die spier op en snijdt haar aan het begin en het einde der insnedc weg. Hel aldus ontwormde dier, zoo als men het na do operatie noemt, wordt nimmer door hondsdolheid aangetast en wanneer het door een ande ren dollen hond geheten wordt, dan sterft hel wel is waar, maar alleen aan eene in de Vendeën zeer bekende honden- koorts; nimmer tracht het aldus gehelen dier menschen of beesten te bijlen; het onlvlugt slechts zijne meesiers en zoekt een frisch plekje om er tc sterven. Men schrijft uit Oslende het volgende: Dc brilselie pakelbool, welke den 27 dezer te 4 ure des ochtends hier moest aankomen, is eerst ten ruim 9 ure gearriveerd. Men zag op het dek een groot aantal gekwetste personen, die vooral aan het hoofd schenen gewond te zijn. Men vernam weldra wat daarvan de oorzaak was. De trein, welke den vorigen avond ten 8 ure van Londen was vertrokken, bevond zich op omstreeks 20 mijlen van Dover; hij zou juist den van deze stad vertrokken trein kruisen, toen deze laatste met een goederen trein in botsing kwam, en waardoor een der wagens op hel spoor geworpen werd, op welkende londen- sche trein kwam aansnellen. De ontmoeting van deze hin- liernis gaf aan den gehcclen trein een hevigen schok en deed verscheiden wagens uit het spoor geraken, fluim vijftig rei zigers zijn gekwetst, eenigen zelfs vrij ernstig; een hunner heeft een oog verloren. Niemand is op de plaats gedood maar een der machinisten verkeert in hopeloozen toestand. De meeste reizigers waren met de hoofden tegen elkander gesloten. Een had eene diepe snede naast den slaap van hel hoofd en een ander eene ernstiger wonde nog in het niid- r» O den van het voorhoofd. De hulp per telegraaf ontboden, was spoedig gekomen, maar de trein kon eerst, nadat vier uren met de verpleging der reizigers en niet hel ontruimen van hit spoor waren doorgehragldc reis voortzetten. ÏSserge: iijEve Stand van 24 31 tfuïij 1S52. GEHUWD: Gcene. BEVALLEN: M. Smids geb. Krul Z. J. Struijs geb. Bras, D. C. L. Bakker geb. Schumaker, D. G. Ravcnsteijn geb. Weel, Z. A. Mooij geb. Verhoeven, Z. P. ten Oever geb. BiesenbrijD. OVEELEDENJ. Wartenhorst, 20 m. J. H. Schneiker, 4S j. A. Karsman, 9 m. D. Vermeij, 17 d. A- E. C. Ibink, 3 m. J. C. Pieterse, 44 j. L. van Rijn, 6 m. H. J. de Beer, 10 d. C. C. van der Ven, 54 j. AMBTSHALVE INGESCHREVEN: 3. GEMENGDE BERIGTEM, In Tilburg is eene vrouw van Slingen verlost. Tc Finstcr- wold is eene meid, die onder het stoeijen door den knecht mei een broodmes in den arm werd getroffen, aan bloed verlies bezweken. In Parijs worden dagelijks 1,000,000 ponden ijs verbruikt. Een liefhebher hectl aangenomen van Frankrijk naar Engeland le zwemmen, De Sultan heelt den H. Vader een kostbaar tafelservies present gedaan. De porlugesche pretendent D. Miguel heeft een protest uit gevaardigd tegen de wettigheid der regering var. koningin Ma- ria da Gloria. In de nabijheid van Wurzhurg zijn rijpe druiven geplukt. De T. K. is tegen 3 Aug. bijeengeroe pen. Het standbeeld van R. Peel is te Tamworth plcgtig onthuld. Zijne staatkundige volgelingen hebben bij dc jongste verkiezingen eene nederlaag geleden. Een franse!) geleerde heeft bevonden dal de iris germariica een onfeil baar middel is tegen de watervrees. Kossutii is onder een valschen naam te Londen aangekomen. Te Baltiinore zijn den I3n dezer 300 huizen door een hoogen vloed on der water gezet. In de nabijheid van Zurich is een kruidmolen in de lucht gevlogen: 2 dooden. De Parij- zenaars spreken van hel keizerrijk en het voorgenomen hu welijk van hunnen president. Generaal Huvnau heeft do amsterdamsche beurs bezocht. 3S£?" IS TEIU 331 Sla SE3 A'vSsï" Iti een ons t' huis gezonden briefer staat datum noch plaats boven en ze is dus wel echt en wis van dameshand wordt aan de getrouwde mannen eens, er» dat niet zonder reden, duchtig de les gelezen door «ee ne vrcuw die hen van haver tot gort keul." De dame bezwaart zïcli vooral over de volgende punien Dat de vrouwen enkel geboren schijnen om de slavinnen der manoeft te zijn dat het middageten juist op dezelfde onbepaalde minuut klaar zijn ea op tafel staan moet, d»t de man naar huis komt*, dat eene vrouwenmuts niet zoo schielijk is op te zetten als een boe renhoed dat eene dame zich niet in eene minuut aankleeden kan en dat de man deze operatie door ongeduldig en heihaaid bellen meent te kunneu verhaasten dat de mannen alles beter willen wetenvan 't pap koken voor het wiegekind tot bet schuren van tang en asschop toe; dat het middagslaapje tot vervrolijking en opwekking van de huiselij ke conversatie zou dienen; dat men een arme vrouw de tranen uit de oogen moet scheiden en razen als 't onnoozel hemdknoopje eens invalt op zTurdagavouu niet op zijn post te zijn dat men in de huishouding geld noodig heeft en dat zoo vaak we ons onderslaan, iels te vragen, manlief brommend zegt: »Ik begrijp wis en waarachtig niet, waar je met je geld blijft/of, »Je zult me met dat altijd uilgeven nog totaal le gronde ligten j dat er nooit gestoft geschuijeid gewreven geschrobd geboend nieuw dek over canapé en stoelen mag getrokken worden of dal alles 't regi hééft, onmnnieriijk mishandeld, gebroken en bedorven le worden, en dat alles toch in alle eeuwigheid duren zal; dat eene arme, verlatene vrouw nooit eens eene uitspanning, maar al tijd pleizier hebben zal van t' huis te blijveu en op de kinders te pas sen dat dc wensch, om 'reis een paar malen in den winter naar de come- die of tijdens de kermis met de kinderen naar spel of teut te gaan door-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 3