n IB TT W S T IJ D 11T B1T. TÏEJtSJE JAAR«1.\Ö. N°. 36. j ^L"lGf£ "ET °oe eikl «V VAX ÖEX Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwediep De prijs is 80 ceuls in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cenis. Men abonneert fcieh bij de Boekhandelaren eo Postkan toren zijner woonplaats. A A W B A 1852. ADVERTENTIES gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdngs des middags ten 12 ure; de prijs van 1 lot 4 regels is 60 centen, voor eiker, regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 30 AUGUSTUS. BEKENDMAKING. De waarnemende BURGEMEESTER der gemeente Helder maakt, ten gevolge eener kennisgeving van den heer Kapi tein eerstaanwezend Ingenieur alhier-, aan een ieder bekend dal de PASSAGE der brug over de gemccnschapsliiiie in den Huisduiner straatweg, van den 30n Augustus tot den 3, September aanslaande, voor VOERTUIGEN zal gestremd zijn, en dat gedurende dien tijd de rijtuigen, karren enz, zullen kunnen rijden door liet fort Erfprins en langs den nieuwen Grindweg van liet fort Kijkduin, van des morgens 5 tot des avonds 8 ure. Met brandende pijpen of sigaren zal niemand in het fort Erfprins worden toegelaten. Helder. den 20 Augustus 1852, De waarnemende Burgemeester voornoemd A. BOOHS.MA. HELDER en NIEUWEDIEP, 2S Augustus 1852. Jl. woensdag morgen is alhieronder liet lossen van we- derkecrigc salutscholeiiop do reede aangekomen Zr. Ms. fregat de Prins van Oranje, kommandant kapitein-luitenant ter zee Bijl de Froe, komende van Vlissingen. N'uar men verneemt heeft Z. M. goedgevonden te he- p> o palen, (lal voor dit jaar niet zal plaats hebben de gewone bijeenkomst van de verlofgangers der nationale militie, ten einde gedurende de maand September, in den wapenhandel te worden geoefend, Prins Hendrik der Neder landen is den 23 dezer Ie Frankfort aangekomen. Hij begeeft zich naar de Saksi sche hertogdommen. Zijn huwelijk met de prinses Amalia dochter van den hertog Bernard van Suxen-FFeimarzal eerlang plaats hebben. De minister van binnenlandsche zaken heeft de vol gende circulaire aan de gemeentelijke autoriteiten gerigl In het jaar 1850 is te Kampen opgerigl een instructie - bataillon, hoofdzakelijk bestemd ter opleiding van jongelingen tol korporaals en van korporaals tol onder officieren der in fanterie, zoowel voor het leger hier te lande, als voor dal in Oost-Indië. Tot dus verre is er een bijzondere lust op gemerkt lot dienstneming by dat bataillon. Bij de uitbrei ding, welke dat korps successivelijk heeft verkregen, en door de gedurige verstrekking van daar van korporaals en omler-ofïïcieren aan de andere korpsen, bestaat er voor jon gelingen, die zich aan de militaire dienst willen wijden, doorgaande nog al gelegenheid om bij het iustructie-liatailloi» te tvorden aangenomen. Welligt zonde het voor jongelingen in wees en andere godshuizen verpleegd, eene wenscheltjko zaak zijn, van die gelegenheid gebruik te maken, om daar door eene goede maatschappelijke betrekking te bekomen. Daarom geef ik mij de eer u te verzoeken, de besturen der wees. en godshuizen in uwe provincie, op die gele genheid opmerkzaam to maken in hel belang hunner pu pillen. Do vereischten lot aanneming zijn in den regel: ouderdom tusschen do lG en 18 jaar, een gezond ligchaaras- gestel en bedrevenheid in het lezen, schrijven en de vier hoofdregels der rekenkunde. Voorts moet de verbindtcnis o worden aangegaan voor den lijd van tien jaien, en men, onder overlegging van de gewone, tot een militair engage ment gevorderde bescheiden, zich adresseren aan den Uom- mandanl van het inslruelic-bataillonaan wien de admissie bepaaldelijk is overgelaten." Men schrijft uit Fort Bath dd. 24 Aug. hel volgende: Met kracht worden de werkzaamheden van de afdam ming der Oosler Schelde voortgezet, waarhij de Engelschcn niets ontzien. Zoo, b. v.halen de vletters den schorgrontl voor de bedijking benoodigd, uil eens anders eigendom, zonder hem te kennen en zonder verlof daartoe bekomen te hebben. Hel is een reuzenwerk, dat men a tori a travers door het regt van den slcrkstentot stand brengt. Heden arriveren er b. v. een paar hondetd cngelsclje-^tbeiders onder belofte van vast werk, en eer veertien" djigen jfcrloo- pen zijn, worden zij naakt en zonder reisgeld aan den dijk I r-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 1