pentlen uit de troonrede bleek, dat hel gouvernement met alle vreemde mogendhedenuitgezonderd Frankrijk in vriend schappelijke verslandhouding staal. Er werd gewezen op hel nieuwe tractaat, met Groot-Biittanje gesloten, en verklaard, dat de gezant van de Sandwicheilanden, te Londen gernag- ligd was de onderhandelingen over een dergelijk verdrag met Belgie te openen. Met betrekking tot den onlangs dreigen den inval van avonturiers uit Californio, werd dank betuigd voor de gepaste maatregelen, door den amerik. zaakgelastig de te Honoiulu genomen. Do verslagen van do verschillende ministers, over den toestand des lands, luidden vrij gunstig. Er waren voorts maatregelen genomen om eene sloomgemeen- schap met San Francisco en China daar te stellen. Opzigte- lijk het geschil mei Frankrijk rapporteerde de minister van builcnlandsche zaken, dat, in overeenstemming met de daar toe gedane kennisgeving van vvege het gouvernement, het handelstractaat met die republiek op 15 Maart II. was afgo- loopen. De Times berigt, dat er II. maandag te Londen zoo veel vee van het vaste land aangebragt is, als sedert de vrijstelling van den invoer van vee, naar men meende, nog nimmer op één dag geschied was, te weten: 1150 runderen 4552 schapen, 573 lammeren, 350 varkens en 289 kalve ren, te zamen 6914 stuks vee, komende uit Tonniiigen, Bremen en meerendeels uit Holland. De lijdingen uit San Francisco tot 30 Junij luiden gun stig voor den handel aldaar. Ondernemingen van allerlei O O aard werden er op uitgebreider schaal gedreven dan ooit te voren en de markt had nooit zulk een gunstig verschiet als thans aangeboden. De stad rees als door den slag eener O o tooverroede uil hare puinen; en vele steenen gehouwen wer den thans opgerigt. Goud werd er in overvloed opgedol ven. Dezer dagen is te Hamburg in de Deichslrasse waar ook ten jare 1842 de groole brand begon, brand ontstaan in een pakhuis, waar men met de behandeling vari katoen bezig was. In weerwil van snelle aanwending der Ft O bluschmiddelen gelukte hel eerst na verloop van drie uren de vlammen in zoo ver te bedwingen, dat voor de aan grenzende gebouwen geene verdere vrees werd gevoed; ten ure waren de spuiten echter nog werkzaam. Door het bezwijken der leuning eener brug geraakten eenige men- schen in het water, die noglans- allen werden gered. De Patrio beval eenige belangrijke bijzonderheden omtrent sommige nieuwe onderzeescho telegrafen. De on- derzeesche telegraaf welke Londen en Parijs verbindt, van waar hij reeds met Lyon in verband slaat, zal weldra ver lengd worden over Chamberry lot Turvn en Genua en van daar tot Spezzia. Van Spezzia zal door de maatschappij van onderzeesche telegrafen een kabel van gutla percha naar bet eiland Gorgona en van Gorgona naar Baslia geleid wor den. Aldaar zal de fransche regering op bare kosten de electrischo draden over Ajuecio naar de straat van Bonifacio leiden en de maatschappij voor onderzeesche telegrafen zoude een eleclrischen kabel door deze straat leggen, terwijl dan weder de sardinische regering denzelvcn zal verlengen lot Cagliari: maar dit is nog niet alles. De onderzeesche maat schappij zoude een kabel naar Tunis doen leggen, van Tunis zoude Frankrijk de draden lol Bougie en Algiers verlengen, en Engeland zoude draden doen loggen naar Tripoli, Alexandrio, Cairo en Suez. Volgens dit plan zoude Frankrijk mei Corsica en Algérie en Engeland met Suez in reglslreek- sche verbinding slaan. Een dagblad van Genua behelst het verhaal van ecno verschrikkelijke ontmoeting, in de eerste week dezer maand van pauselijke soldaten met ecno talrijke bende roovers na bij Lugona eene langdurige fusillade, waarbij zes soldaten gedood en verscheiden anderen gekwetst werdenzochten de overigen hun behoud in de vlugt; vermoedende dat de O bewoners van twee naburige boerenwoningen tot spionnen bij de militairen hadden verstrekt, togen de roovers derwaarts, vermoordden de vaders dier huisgezinnen en plaatsten hunne hoofden op slaken, zoo zij zeiden, tol afschrik voor anderen, De kapitein van het schip Radiant, in de afgeloopene week van Moulmain te Londen aangekomen meldt dat zijn schip, drie weken vóór de aankomst aldaar, des nachts door eene slang, ongeveer twaalf voel lang, bezocht werd, welke reeds in de kajuit des gezagvoerders was verschenen voor dat men haar ontdekte. Niet zonder vele inspanning slaag de men er in de lastige gast te dooden. Siu'gcslijke Stand van 21 28 Augustus 1852. GEHUWD: C. Koger en G. Groen. W. Snooij en A. Kunst. L. Sallem en J. Gerssen. J. Selderbeek en G. Iioo- gendijk. BEVALLEN: M. de Graaff geb. Visser, D. C. Riemers geb. Troost, D. N. de Bunje geb. Kok, D. B. van Gelder geb. Prins, Z. A. Goed geb. Boon, Z. N. Wit geb. Lont, D. T. Bier geb. Kooij, D. N. Reinders geb. Smit, Z. A. Sluit geb. van der Burcli, Z. G. Weiland gèb. Schoone, D. M. Dalmeijer geb. Huijberts, Z. C. de Jong, D. OVERLEDEN: J. Bruin, 4 m. A. G. Westerliout, 1 j. E. A. M. Bosch, 63 j. J. de Haas, 4 m. P. Krijnen, 4 m. H. Bakker, 4 w. AMBTSHALVE INGESCHREVEN: 1 GEMENGDE BEEIÜÏEI, De Peruanen hebben de Lobos eilanden versterkt om hot weghalen der guano te beletten. De lurksche vloot is van Smirna naar Rhodus vertrokken. Te Parijs is de staatkun de zoo goed als dood. De H. Vader heelt een handels verdrag gesloten met keizer Nicolaas, De tegenwoordigu O O F» Ft eerste minister van Parma was voorheen rijknecht. L. Napoleon sukkelt aan drukking op de hersenen en verzwak king in den ruggegraal. Met het feest tan 15 Aug. is 7000000 fr. verspild. In Frankrijk zijn gedurende de laat ste 6 weken niel minder dan 200000 rondzwervende honden gedood. Den 14dcn dezer heeft het gesneeuwd op den top van de Comelte de Bize en van de Dent du Midi, zijnde 7000 voet hoog. Een heer te Antwerpen eene groole boodschap verriglende, was onvoorziglig genoeg zijne bran dende sigaar in 't secreet te werpen, waardoor eene gewel dige ontploffing werd te weeg gebragt, De stad Wasa in Finland is op 4 huizen na afgebrand. - De luchtschip-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 3