m den EN BET MWEDIEP. N°. 48, 1852, Staten-Gene rail. TIENDE JAABGiXC. \\^lGty HEt LM' Dit Weekblad wordt eiken M landag-raorgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz., te Nieuwediep De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 80 cents» Men abonneert tich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. IA AKTDAG ADVERTENTIES gelieTe men ongezegetd a:n den Uilgever in Ie zenden, uiterlijk Zaturdxgs üev middags ten 12 ure; de prijs van 1 lot 4 regeiv is 60 centen, voor eiker, regel rneer !5 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. K 6 V E BI B E R. Nov. 15 In de T. K. wordt aangenomen: liet wetsontw. tot wij ziging der bepalingen nopens de heffing bij admodiatie van sommige aceijnsen in Limburg met 39 tegen 9 het ontw. tot regeling der ontv. en uitg. van het pen sioenfonds voor 1853 met algemeene en het voorstel van den heer Bac7dene c. s. tot het houden eener en quête omtrent den accijns op het zout niet 26 tegen 25 st. 16 Het wetsontwerp tot regeling van het koloniaal batig slot over 1850 is in de T. K. aangenomen met 50 tegen 1 st. 17 De disciissiën over de begrooting voor 1853 worden geopend. niBTTWSTïJDIM'OaJlSr. HELDER en NIEUWEDIEP, 20 November 1852. Zr. Ms. oorlogschepen, do fregatten Doggersbank en de Prins van Oranje zijn eergister morgen onder 'l bevel van den Schoul-bj-Nachl Bouriciusvan hunnen logt naar de Middellandsehe Zee, alhier teruggekeerd. - Do noord-- en zuidhollamlscho Reddingmaalschappij heeft dezer dagen aan haren agent op Texel ecne som van f 50 ter hand gesteld om te worden uitgereikt als ecne pre mie aan do equipage van bet onlangs nabij Texel verbratido cngelsche brikschip voor hel redden van de bemanning der gestrande nederlandsche kof de hopende Zeeman. Vermits echter de cngelsche zeelieden reeds vertrokken waren, heeft do agent zich van zijnen last niet kunnen kwij len, en het geld aan de maatschappij terug gezonden, Gister is alhier uit zeo terug gekomen het schip Louisa Ckristinakapt. Peters, bestemd naar Suriname. Na jl. zaturdag van hier te zijn uitgezeildis het den volgenden zondag avond, op de hoogte van Calais, aangezeild dooreen Iransche schoener VAleion, kapt, Moison, komende van Rotterdam en gedestilleerd naar Frankrijk. De equipage der schoener, beslaande uit 4 personen heeft zich terstond aan boord van de Louisa Christina begeven cn is door kapt. Peters alhier aangebragt. f Jl. Woensdag avond werd in de Wester Kerk alhier, door den VV.Eerw. Z. G. heer L. V. Ledeboerhet algemeen verslag medege deeld van den staat en de handelingen van het nederlandseh Bijbelge nootschap gedurende het laatste jaar. Daaruit bleekdat in net 37e boekjaar de ontvangsten bedragen hadden f 93,360.62^ en de uitgaven f 67,575.37, dat in dit zelfde tijdsverloop waren uitgegeven 31,450 exem plaren der H. S. Dat de bijbelvertalingen in de talen welke in onze oostersche Bezittingen gesproken worden, gelukkig voortgezet worden d-t de belangstelling in de even heilige als gewigtige zaak in ons vaderland nergens verftaauwt; terwijl Bestuurderen dezer afdeeling, gesteund door 16 leden en 36 begunstigers ƒ130 in de algemeene kas hebben kunnen storten. Dit verslag werd ondersteund door een warm en gepast woord zon op wekking naar aanleiding van I Tim. II: 4. Men mag vertrouwen, dal dit woord met op een onvruchtbaren grond zal gevallen zijn. Immers de werkzaamheden dezer afdeeling mogen stil en nederig zijn, zij bevorde ren het groole doel, door onze behoeftige medechristenen het woor den menschen kracht geeft, zich boven armoede te verheffen zoor nut te schenken, gelijk zij militairen en rijks schepelingen, die behoefte gevoelen leden van Jezus kerk te worden, het woord Gods in de kazerne en op de wateren der zee medegeeft. Daarenboven heeft zij ten huizo van de Bruin in de nabijheid van de zoogenaamde Magere Brug, een BnBHl.DF.ruT geplaatst waar ieder tot een geiingen prijs zich van tenen Bijbel kan voorzien. Den loden dezer had op het stadhuis to Meppol ecne interessante plegtigheid plaats. Een echtpaar, waarvan de man bijna den ouderdom van 60 en do bruid pas dien van 20 jaren had bereikthad reeds eenige weken door do afwezigheid van den vader der bruid T5 O gewacht op de voltrekking van liet huwelijk. Deze was na melijk wegens diefstal voorlvlugtigen werd nu dezer dagen aldaar gevankelijk binnengebragl. Deze gelegenheid werd door het geliefde paar gretig waargenomen, cn de vader der bruid geketend naar het raadhuis geleidom aldaar zijno toestemming tot het huwelijk van zijne dochter to geven, Voorzeker eene bijzonderheid die tot do zeldzaamheden hc hoort. Generaal Filangteri heeft op Sicilië eene nieuwe gen darmerie ingevoerd, die reeds de bcsle gei-olgen heeft voor^dtCTTj veiligheid van liet land. Hij heeft tot-kapiteins derzelve 'qan- N gesteld de oude roovers, «1 ic zibli onderworpen en bekeerd

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 1