H 13 °J W *g IJ D I 3>T g B BT HELDER en NJEUWEDIEP, 27 November 1852. Z. M. heeft den kol. J. D. Musquetierkorom. en inspeel, van het corps mariniers met 31 Dec. a. s. van het gezegde corps afgevoerd en hem toegekend een jaarlgksch pensioen van ƒ1800. Voorts is het kommandement van het corps mariniers met 1 Jan. 1853 opgedragen aan den kapt.-luit. ter zee G. C. Zoutman en bij hel corps mari niers bij anciënniteit bevorderd: tot lo luils.do 2e luils. F. G. H. HornhorstelL. F. Geill, J. P. 11. Setteler T. G. Corbelijn en tot kapt.-adrn. van kleeding de le luit.- kvvartierm. J. H. Betou. De Minister van justitio heeft aan heeren commissaris sen des Konings in de provinciën le kennen gegeven, dal andermaal militaire detachementen beschikbaar zullen wordi n gesteld, ten eindo weder, gedurende den aanstaanden winter, de dienst der hulpmaréchaussés zou kunnen worden ingevoerd. Aan do gemeentebesturen is daarvan mededeeling gedaan, onder opmerking, dat aan het verstrekken van eene brigade marcchaussés do bepaalde voorwaarde wordt gesteld dat do tietrokken gemeenten zich uitdrukkelijk verbinden, om ten haren laste te voorzien in hetgeen do huisvesting er» voeding der brigades meer zouden kosten dan de schadeloosstelling van 30 cents daags, dio per hoofd van rijkswege wordt ver strekt, en dat zij zich ook verpüglen tot vergoeding aan het rijk van hetgeen voor de fourages der paarden meerder, dan in de garnizoensplaatsen zou moeten worden betaald. De Minister van finanlien gelezen hebbende de missive van een der heeren arrondissements-directeurcn der directo belastingen, in en uitgaande reglen en accijnsen daarbij met betrekking lot de uitvoering der wettelijke bepalingen nopens den accijns op hel geslacht do volgende vragen voorstellende: a. Kan een stuk vee binnen de bij art. 6, b der wet van den 2den Januarij 1832 Staatsblad no. 5) bedoelde 24 uren, uit nood geslagl worden zonder van een schalmerk voorzien le zijn, en zoo ja, onder welke bepalingen? b. Hebben de ambtenaren regt tot toenadering van zoo danig vee c. Moet do, bij art. 6, a der evcngeinelde wet be doelde aangifte geschieden door den schalpligtige in persoon, oi kan dit ook door iemandzijnentwege ten kantore gezon den plaats vinden? d. Hoe moet in steden, waar de accijns naar het ge- xcigl wordt geheven, gehandeld worden ten aanzien van vee, dat uithoofde van ziekte of anderzins, niet naar de waag kan vervoerd werden? Heeft hg resolutie van 4 Nov. jl. no. 64 te kennen ge geven a. dat de lsle vraag toestemmend moet worden beant woord, doch zonder dat de eenmaal aangegevene waarde, door eene verminderde aangifte der waarde kan gewijzigd worden, en mits bg de slagling dadelgk kennis worde gege ven aan den ontvanger of ander meer nabij zijnden ambte naar, en het vee gedurende de 24 uren onafgehakt blyve, moelendo in geval zoodanige kennisgeving, de ambtenaren, zooveel mogelijk, trachten lo onderzoeken, of de slagting werkelijk door den nood is geboden, en, bij bevinding vau het tegendeel, bekeuring instellen, op grond van 5 van art. 2 der wel van den 2 Aug. 1822 Staatsblad no. 31). b. dut de slagting uit nood niets beneemt van de be voegdheid, den ambtenaren bij b, van art. 6 der meer genoemde wet van den 2 Januarij 1832 toegekend; c. dat er geene bedenkingen beslaan, om de aangifte bedoeld bij art. 5 der zelfde wet, van den 2 Januarij 1832 ook schriftelijk toe te laten, en die zelfs aan te nemen vau eenen van de zijde des aangevers ten kantore gezonden per soon mits deze van eene bedoorlijko volmagt zy voor zien d. dat. in het bg de 4de vraag veronderstelde geval, het gewigt van het vee door den weger, op hel oog af, na daartoe verkregene vergunning van den ont vanger, kan bepaald worden, nadat do weger zich overtuigd heeft dat het vee werkelijk niet vervoer baar is. Men verzekert dal de baron Schimmelpenninek van der Oije als Commissaris des Konings in Gelderland .met 1 Jan. ek. vervangen zal worden door den baron Sloet, griflier dor Stalen van dat gewest. Aan het Ministerie van binnenlandsche zaken is den 23sten dezer «le eerste telegra6sche depêche van Brusseldoor dit nieuwe versnelde middel van gemeenschap ontvangen. Z,ij was in 33 minuten tyd3 overgebragt. De linie kan als vol tooid beschouwd worden. Den 18n dezer heeft de plegtige ter-aarde-bestelling des hertogs van Wellington plaats gehad. Het lyk was in den vorigen nacht van Chelsea-hospilaalnaar het gebouw der koninklijke lyfwacht overgebragt, en des morgens om streeks 8 ure, is de lijkstoet van daar naar de Sl. Pauls- Kerk vertrokken. De sloet werd geopend door zes batlaillons infanterie, eene batterij artillerie, vijf eskadrons ruiterij, weder eene batterij artillerie en 3 regementen garde te paard. Daarop volgden een zeer groot aantal militaire bevelhebbers, bur gerlijke beambten, depulalien van openbare inrigtingende tachementen van alle corpsen der britscho krijgsmagt, een aantal dragers van standaarden en militaire cereleekenen Verscheidene hooge staatsbeambten, de ministers, do voor zitter van het huis der gemeenten, aanzienlyke hofbeamb ten, do vertegenwoordigers van vreemde legers bg welke de overleden hertog eene hooge betrekking bekleeddeenz. enz. Het geheel was ongemeen luisterrijkbovenal trok do zeer groote eu rijk gedecoreerde Igkvvagen do algemecne aandacht. Toen de stoet voorbij het paleis van Buckingham trok alwaar H. M. met haar gezin van Windsor was aangekomen, heeft do vorstin, met hare kinderen, zich voor een der vensters geplaatst, om een laatste eerbewys le geven aan het lijk van den grooten burger, staatsman en veldheer. Hr. Ms. gemaal prins yllbert, gezeten in eene koels, heeft zich bij het paleis aan den lijkstoet op de bij het programma bepaalde plaats aangesloten.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 2