To 1 uur kwam hel lijk bij do Sl. Pauls-kerk aan, welke op eene luisterrijke wijze ingerigt was cn in welke (luizende personen, die daarloe toegang-kaarten bekomen hadden vereenigd waren. Het werd daar ontvangen door den bisschop en eene talrijke schare van geo.-telijken. Toen de stoel zich geschaard had en het lijk op de daarvoor bo- slernde plaats neergezet was, is eene plcgiigo godsdienst oefening niet gebed en koorgezang gehouden, waarbij de deken van St. Pauls, dr. Millmaneen indrukwekkende leerrede uitsprak, naar aanleiding van 1 Gor. XV: 20 en volg. Na herhaald gebed en de uitvoering van Handels iijkzang, sprak do bisschop van Londen den zegen uit over de aanwezigen. To 3 uur was daarmede de plegligheid besloten. Gedurende den geheelen dag werden de klokken der kerken geluid, en van het oogenblik waarop de lijkstoet naar St. Pauls vertrokwerd het geschut met lusschenpoo- zen gelost. Alle openbare gebouwen, ook do beurs, waren gesloten en alle bedryven stonden stil. De toevloed van aauschouwers ging alle denkbeeld te bo ven. Nog nooit had men te Londen zulk eeno verbazend groote menigte personen bijeen gezien. Uit Parijs zijn de volgende berigten van den 24sten, betreffende de volksstemming ontvangen. De stemming bij het leger en op 's lands vloot, voor zoover dio reeds bekend is, heeft 189,000 stemmen voor en 6000 tegen het besluit lot herstelling van hel Keizerschap opgeleverd. In de vier departementen en tien arrondissementen, waarvan volledige opgaven ontvangen zijn, hebben 665,000 voor en 21,000 tegen gestemd. Het gouvernement ontvangt thans onophou delijk opgaven, betreffende den uitslag der stemming in de onderscheideno oorden des lands; alle berigten de aanneming van het volksbesluit met eene overgrooto meerderheid en op vele plaatsen zelfs met algemeeno stemmen. Het Wetg. Ligchaam zou den 25sten bijeenkomen om lot de algernecno stemopneming over te gaan. In vier of vyf dagen zal die taak kunnen afgedaan zijn, en den lsten of 2den Dec. zal de einduitkomst in eeno openbare zitting kun nen worden bekend gemaakt. Daarna zal waarschijnlijk het geheele Wetgevend Ligchaam zich naar St. Cloud begeven om aan den Prins-President den uitslag der volksstemming pleglig te verkondigen. Burgerlijke Stand van 30 27 November 1853. GEHUWD: J. H. Scholtze en M. C. Lammers. W. Borst en. E. Laan. BEVALLENC. de Melker geb. VerhoeveZ. M- N. Kuigentuin geb. van der Wiel, D. 3VI- Zwaan geb. Borst, Z. A. Jelgersma geb. Lastdrager, Z. J. Grande gob. Bensma D. G. J. Buijs geb. Duinker, D. T. Amiabel geb. de Graaf, D. N. Benken geb. Berg, D. C. J. Vos, Z. OVERLEDENY. Buikema 4 m. A. Quast 1 j. Peters 28 j. AMBTSHALVE INGESCHREVEN 2. GEMENGDE BERIGTEN. Voor den a. s. keizer der Franschen wordt to Lyon een jngplej vervaardigd g J 10,000 fr, Het korps mariniers zal binnen kort eeno rcorganisatio ondergaan. De koning van Zweden is zeer zwak. Generaal Pierce is tot Presi dent der Ver. Stalen gekozen. Do vorst van Montenegro heeft den titel van Danielo I aangenomen. De vreemde ambassadeurs te Parijs zullen zich bij do proclamatie van het keizerrijk neutraal houden. Zr. Ms. brik de Pijl is buiten dienst cn het étal-major op non-activiteit gesteld. In den stadsschouwburg to Amsterdam is do hemclsche fak kel vertoond. In Perzie hebben oproerige woelingen plaats gehad ter gunste van prins Abbas-Mirzn. De groothertog van Toscane heeft de doodstraf hersteld. De 1'eij van Tunis is overleden. - Te Amsterdam is de kiel gelegd voor Zr. Ms. korvet Medusa. De E. K. is legen 7 December bijeengeroepen. Te IJsbrechlum in Friesland is een kind je van 15 maanden in een groote tobbe met water verdron ken. To Venlo zijn 3 soldaten gearresteerd, die zich ruim een jaar met smokkelen hadden beziggehouden.Te Triest is een schip ouder haïliscbe vlag aangekomen. 3BEV THU 33C jSL-a SLa E3Ü '"JSO ®CIÖ Z*®*" a» OVER HET SNOEIJEN DER, BOOMEN IN DEN HERFST. De ondervinding heeft bewezen, dat eene vroege snoeijing der boomen veel nut oplevertvooral ten opzigte der vruchtboomen. Zij moet geschieden op het einde van den herfstwanneer de na tuur zelvedoor het afvallen der bladen het oogenblik aanwijst van de vermindering en afdaling van het sapop dat oogenblik begint de verdorring van den boomde slaap des wasdoms neemt toedat oogenblik is geschikt voor het snoeijen. Men moet daar toe eenen dag kiezenwaarop de zon in de laatste herfstweken schijnt en met alle gerustheid de ontwaking van het sap en zijne vernieuwing in de lente afwachten. Deze beginselen zijn van toepas sing op de pyramiden de lage stammende dwergboomen en nog meer op de hooge en late stammen. Het einde van den herfst is ook de meest geschikte tijd om den gesnoeiden boom van alle smetten van insecteneijernesten en ringen te zuiveren om den voet en de takken te wasschenom alle uitwerpselen en overblijf selen die nadeelig zijn aan de reinheid en het voorkomen van den gezonden boom wegtenemen. Het snoeijen na den winter berooft algemeen den boom van die naauwgezette en zoo belangrijke zorgen. De overgang van vorst op dooi is op het einde van den winter zoo sneldat het zeker isdat het toenemen van het sap in den niet gesnoeiden boom den ijver zal voornitloopen van den achteraankomenden boomkwee- ker. De takken die afgesnoeid moeten wordenzullen vol sap zijnop bet oogenblikdat zij als overtollig onder het snoeimes zullen vallen. Het doel en de verwachte uitkomst van het snoeijen is inder daad toch niet andersdan om het sap bij zijne verschijning te bedwingen en zonder eenig verlies naar de vruchtbare deelen van het gesnoeide te voeren. Het is eene dwaling, te beweren dat de wonden door het snoei jen in den herfst toegebragt, den boom aan deii nadeeligen invloed van den winter blootstellen. De reden daarvan is deze: de boom is op het einde van den herfst minder gevoelig dan in de eerste dagen van de lente; in den herfst trekt hij zijn sap terug, in de lente tracht zich het sap door den boom te verspreiden. De vroege snoeijing vóór den vorst is niet van toepassing op den wijngaard, de abrikozen-, pruimen- en perzikenboomen. Deze moeten na den vorst gesnoeid worden.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 3