£00 deden ook jjonciërscheiciene vrienden en bekenden. Miir jl. Zondag vooral openbaarde zich die belangstelling, toen Z.W.E. bij de avondgodsdienstoefening in de Nieuwe Kerk openlijk gedachtenis vierde van het voorregt en den zegen hem geschonken. De gemeente Was in vollen getale opgekomen en ook eene Commissie uit den ring Zijpe, des leeraars ouden vader de emeritus predikant A. Ledcbocr (die bij de moigengods- dienstoefening in de Weslerkerk de eenige dochter zijns zoons als lidmate mógt bevestigen) en zijn Doopsgezinde ambtsbroeder woonden de plegtig- heid bij. Z.W.Ê. werd door eene commissie uit het kerkbestuur afge haald in de consistoriekamer door den Algemeenen Kerkeraad ontvangen en naar den predikstoel geleid. Bij het binnentreden van het kerkgebouw hief het hier bestaande godsdienstig zanggezelschap een toepasselijk lied aan en zong de gemeente Gez. 91 vs. 3. De feestvierende leeraar sprak vervolgens met warm gevoel eene rede uit en maakte de woorden van Bau'us, 2 Cor. 4 vs. 1 lot de zijne. Met bijzonder genoegen hoorden al len hem zijne hooge ingenomenheid met de H. Bediening beluigen waar aan hij zich nu reeds 25 jaren gewijd met het heerlijk Evangelie het welk hij gedurende zulk een aanmerkelijk tijdsverloop gepredikt en dat hij geloofd had. Vooral, zijne ootmoedige erkentenis voor den lieer, dat hem daarin barmhartigheid geschied was en wal krachtige opwekking en drangrede daarin voor hem was gelegen om niet te vertragen in het hem aanbevolene werk. Toen Z.W.E. den kansel zoude verlaten liet hel gods dienstig zanggezelschap zich op nieuw hooren en de gansche gemeente zong I's. 134 3. Diep getroffen verliet de leeraar het spreekgestoelte en werd na de gelukwenschen van den Kerkeraad mei den geweoschten afloop der plegtigheid ontvangen te hebben door de kerkelijke commissie naar zijne woning teruggeleid. Daar begroetten hem alle zijne ambtge- nooten en overhandigden hem de ringpredikanten in ader naam, niet broederlijke zegenbede, een keurig aandenken in zilver. God spare dezen achtingwaardigen leeraar en stelle hem en zijnen ambtgenoot voortdurend ten zegen der gemeente. JNB. liet aandenken van den kerkeraad, kerkvoogden en notabelen, is Ds. Lcdeboer aangeboden door de heeren VerwcijdeLastdragerJel- gersmuSchoon en Ds. Clement en bestond in eene Canapé. Het aandenken Z.W.E, door de gemeente geschonken is aangeboden door de heeren Verweijde Dr. HaremakerMeijers en Ds. Clement en bestond in eene Pendule met twee Candelabres. Beide commissien zijn verzocht aan allen die daartoe hebben bijgedra genden gevoeligen dank des feestvierenden leeraars te beluigen. Waar aan zij bij deze gaarne voldoen. Z. M. heeft aan den luitenant oppervuurwerker bij de marine H. La Forsalhier, de vergunning verleend tot het aannemen en dragen van het versiersel der ridderorde van den Roeden Adelaar 4de kl. van Pruisen. Bij koninklijk besluit van 6 dezer is, op hel rekwest tan den heer P. Keerte Amsterdam, directeur van de Maatschappj tot ontginning en hel in cultuur brengen van aangekochte gronden in den Anna-Paulowna-polderbewil liging verleend tot verhooging van hel kapitaal dier ven nootschap tol een bedrag van ƒ180,000. Naar men verneemt, is de heer 4. van der Eb, gouverneur der nederlandsche bezittingen ter kuste van Guitiearidder der orde van den Nederlundschen Leeuw, in den ouderdom van 39 jaren le St. Gcorgo d' Elmina overleden. In een belgisoh blad wordt uil Namen geschreven: Eene der belangrijkste en beslissendsle operalicn der chirur gie, de tracheotomie, of opening der luchlpypenwerd binnen deze stad voor de eerste maal uitgevoerd en met een gewenschten uilslag bekroond. Een meisje van 20 jaren, door de croup aangetast, zoude zonder twijfel gestikt zjn, toen eene opening aan de ademhalingswegen, in den omtrek van den hals aangebragl, haar de ademhaling en plotseling het loven terug gaf. Alles doel gelooven dal niets de ge- heeio genezing zal verhinderen. Er zijn berigtcn van de Kaap do Goede Hoop tot 6 Nov. aangekomen, De krijgs-opcratien legen de Kaflers wer den voortgezet, daar du hoofden weigerden zich onvoorwaar- deljk over te geven. Macotno en Sandilii hadden met de hoofden der Gaika's eene wijkplaats gevonden in de bosscben welko de landstreek der Arnalolas omgeven; men zegt, dal hun voorraad arnunitie bijna uitgeput is en dat hunne kud den sterk verminderen. Do Kaffers, ofschoon verspreid en hevig nagezet, waren nog niet tot over de Keirivier gedreven. De generaal Catchart heeft mei de hoofden van den stam Slambio, op fort iWurray. eene bijeenkomst gehad; deze ga ven den wensch naai vrede le kennen en beloofden, dat do brilscho troepen op hun gebied niet aangerand zouden wor den. Er is ceno proclamatie uitgevaardigd, waarbij aan do Hollenlotten lijfsgenade wordt toegezegd, indien zij zich over geven. Er is sprake van eene verplaatsing van den zetel dei regering; men is het echter nog niet eens omtrent de keuze der stad waar die gevestigd zal worden. ÏSiargerEijke §taud van li 19 IScecmber 1952. GEHUWD: J. Berkmoes en P. van Opzeeland. J. Smit en M. de Jong. J. B. Hialker en A. Stam. BEVALLEN: S. Joliannis geb. Stcrrel Mink, Z. M. C. Dijker geb. Burgers, Z. A. Grande geb. Govers, Z. A. E. Verbern geb. Rotgans, Z. H. Klik geb. Schoenmaker, Z. T. van der Hulst geb. Klein, Z. F. Korper geb. Korper, Z. P. Bommel geb. Daalder, D. en Z. G. Reinderman geb. Bleijendaal, Z. LEVENLOOS AANGEGEVEN: 1. OVERLEDEN: A. Marinus, 3 m. H. P. Jensen, 2S j. J. Bouwknecht, 80 j. D. Pot, 8 m. 3S3H! "EUT 31a-1352 "JST" I'ai" Een Huwelijk door Tulpenbollen. Vervolg en slot.) Als een radeloos mensch liep hij de kamer op en neder; de tranen kwamen hem in de oogen. Dat was le erg; de meest bedaarde mensch moest bij zulk een verlies wel in woede geroken. Van der Lubben kon zich dan ook niet langer bedwingen, en riep: «Gij kwaamt mijne kostbaarste bolleo opeten; indien gij mij de vijf bollen niet weder bezorgt, dan zijt gij een kind des doods I" Wat mijoe maag eenmaal in beslag genomen heeft, geeft zij niet on verteerd terug. Ik ken mijne maag, zij is in dat opzigt wat hardnekkig, hernam de Engelschman, terwijl hij zeer bedaard ziju mond afveegde. «Mijnheer, hoe kunt gij zoo rustig blijven, wanneer gij ziet, dat ik mij zoo boos m3,ik? IVeendat is om handgemeen te worden! MaD, ik moet mijne bollen terug hebben!" «Wacht slechts tot de aanstaande lente; tegen dien tijdhoop ik, zal er in mijne maag een geheel veld met tulpen bloeijen. Alsdan zult gij van elke soort een' stek hebben." «Mijnheer, het is thans het oogeoblik niet, om met mij den draak le steken! Dat voegt niet, dat verkies ik niet! Gij moet mij mijne vijf bollen terug bezorgen of 20,000 gulden schadevergoeding geven." «20,000 gulden schadevergoeding? Daar dank ik u hartelijk voor. Waarom hebt gij de bollen op de tafel laten liggen, zonder mij te waar schuwen? Het is immers uwe schuld." Waarom aat gij deze bollen zonder mij vooraf daartoe verlof te vra gen «Omdat ik dacht dat zij gewone ajuinbollen waren, die gij, als ba- hoorende tot het ontbijt, liadt laten opdissclien." «Ik zoude mij wel voor het hoofd willen slaan van woede..." «Doe dat, als gij er vermaak in hebt." «Mijnheer, geen spotternij! Gij hebt reeds kwalijk genoeg gehandeld met mijne bollen op te eten. Ik ben overtuigd dat wanneer ik een de zer vijf bollen aan mijne dochter tot huwelijksgift had gegeven ieder graaf haar gaarne lot echtgenoot zou genomen hebben." «De ajuin of uwe dochter?"

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 3