EliFf&E JAAfflUS.&KGU N o O O» Dit Weekblad wordl eiken Maandag-morgen uitgegeven bij 0. BAKKER IR.te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert rich bij de Boekhandelaren en Testkan toren zijner woonplaats. A A A Si 1853. ES IET NIEUWEDIEP. ADYERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uilgever in te zenden, uiterlijk Zalurdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tol 4 regels is CO centen, voor eiker, regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. IS ASÜARM. 1T I S TI W S T XJ P 1IT 33 IT» HELDER en NIEUWEDIEP, 15 Januarij 1853. Gedurende 1S52 is van hier naar Engeland per stoomboot uitgevoerd het volgende slagtvee 2376 koeijen, 1522 kal veren, 31293 schapen, 207 varkens. In de jl. Dingsdag gehouden zitting van den Gemeenteraad waren afwezig de heeren J. T. Zur MühlenJ. Bakker, S. Last drager en P. A. Beets. Tot leden van het algemeen armbestuur werden herkozen de hee ren I). Schuit, C. Metzelaar en J. Bakker, als zoodanig doordat bestuur op nieuw voorgedragen. De commissie in wier handen was gesteld een concept-tarief tot het heffen eener belasting op de honden en een conceptverordening op de invordering dier belasting, bragt bij monde van den heer Papineau rapport uit en adviseerde de voordragt van Burgemeester en Wethouders, met eenige wijzigingen aan te nemen, waartoe be sloten werd. De voorzitter deed mededeeling van eenige ingekomen stukken, waaronder een verslag van bestuurderen der plaatselijke teekenschool met overlegging van een staat van het getal leerlingen, waaruit bleek dat de school in een bloeijenden toestand verkeert. Op voordragt van de commissie van plaatselijk schooltoevoor- zigt werd beslotenhet tractemcnt van den hulponderwijzer J. Ver- mey met ƒ25.» te verhoogen en aan de hulponderwijzers P. Visser en ÏV. Broers over 1852, ecne gratificatie te vcrleenen van 50.» elk. Ten gevolge van gemaakte aanmerkingen door Heeren Gedeputeerde Staten op den ingezonden staat van begrooting der inkomsten en uitgaven der gemeente over 1853, werden daarin enkele wijzigin gen gebragt en dezelve op nieuw gearresteerd. Gedurende hot jaar 1852 zijn in deze gemeente ge huwd 115 paren. Echtscheidingen 2. Geboren 438 kin deren, waartan 225 van het mannelijk en 213 tan het vrouwelijk geslacht. Levenloos aangegeven 19 kinderen, waarvan 15 van het mannelijk en 4 van het vrouwelijk go- slacht. Overleden 261 personen, waarvan 130 van het man nelijk en 131 van het vrouwelijk geslacht. Ambtshalve in geschreven 19, waarvan 18 van het mannelijk en 1 van hel vrouwelijk geslacht. Z. M. heeft aan F. C. IV. Druyvesteyn op zijn ver zoek, tegen 1 Maart a. s. eervol ontslag verleend als bur gemeester van Alkmaar, en tol burgemeester dier gemeente benoemd Mr. P. si. de Lange. Van wege tle zuidhollandsche maatschappij lol redding van schipbreukelingen, is besloten te doen uitreiken de groo- te zilveren medaille aan D. Crap Hellingmangezagvoer der van liet ned. barkschip Amicitia te Amsterdam te huis behoorende; de gewone zilveren medaille aan T. Zeisop perstuurman en G. Addicksbootsman op gemelden bodem, benevens 10 gulden aan ietier der matrozen die mede de sloep Itemand hebben en 50 gulden om verder onder zijne ekwipago te verdeelen. Men zal zich herinneren, dat liet aan deze wakkere zeelieden lo danken is, dat de drie schip breukelingen van do totaal verbrijzelde nederi. bark Vice- admirual Rijk, die zich op het Christmas eiland bevonden, van een anders wissen dood zijn gered. Naar men verneemt, zal de kapitein ter zee W. J. Jollydirecteur en kornmandant der Marine en komman- danl van Zr. Ms. wachtschip Ajax te Hellevoetsluismelden 1 Mei e. k. op non-activiteit gesteld en door den kapitein ter zco Freudenberg in dio betrekkingen vervangen wor den. In den nacht van 11 op 12 dezer is te Vlaardingen aan hel kantoor van den heer A. II. een brutale diefstal gepleegd. Naar hel schijnt hebben tle dieventloor hel uitsnijden van eene ruit, zich eerst in de kuiperij begeven, waar zij to vergeefs beproefd hebben zich door tien zolder oenen weg naar het daar hoven gelegen kantoor te hanen. Vervolgens hebben zij eenigo gaten gehoord in de buiten deur van het kantoor en in die van een daar naast gelegen zoulhok. Eindelijk zijn zij er in geslaagd mei eenen dissel een venster open te breken en daardoor in het kantoor te klimmen waar tle lessenaars en kasten^door-Ijen zijn on derzocht en waaruit zij omstreeks 5Q0 hebhtrtV^Jnedeg^^tó: men. De politie spoort do daders o p,.-'VAgé h - a'/vT - - i rP! m A

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 1