GEMENGDE BEB1GTEN, 3000 stokslagen nog in leven, maar stierf den volgenden dag in do gevangenis. En de Russen roemen er op, dat liij hen geene doodstraf hestaai! Iiandon stond in de jaren 18481850 aan het hoofd eener bende smokkelaars, en heelt in Rusland zich aan eenigo diefstallen schuldig ge maakt; dit alleen leverde grond tot zijn vreeselijk vonnis. Onder de voorbeelden van brutale en listige opligting, welke zich in dezen tijd hebben opgedaan, is er een. dal bijzonder opmerking verdient, niet alleen om de sluwheid en volharding, waarmede de delinquent zijne plannen wilde door drijven, maar ook om de hier te lande vreemdsoortige om- J 1 standighei'1dat hel een zwarte was, die eenige blanken in hun eigen land om den tuin leidde. Een neger, genaamd William Augustus van der Grijp die te Ehrsinu ter kuste van Guitiea de funcliëu van puk- huisbediende vervulde, scheen die betrekking beneden zijne waardigheid te achten; althans hij wist zich cene curopesche kleeding te verschaffen en naar Engeland te komen. Daar heeft hij zich eenigen tijd opgehouden en, in weerwil dat zijn voorkomen hem in het oog moest doen vallenheeft men niet kunnen ontdekken, wat hij daar uitvoerde, of waar door hij in zijn onderhoud voorzag. Weldra echter Enge land verlaten hebbende, kwam hij te Rotterdam aan, nam grand genrezijn intrek in een onzer voornaamste loge menten en gaf zich uit voor den zoon van een der meest gegoede ingezetenen van zijne geboorteplaatsdie hij wist, dat vroeger in dit logement gelogeerd had. Onder voorwend sel dat hij zijne goederen te Londen gelaten hadleende hij van den eigenaar van dat hotel geld cn begon nu zijne plannen te ontwikkelen. En dér eerste middelen waarvan hij zich trachtte te be dienen, om vertrouwen te winnen, was zijn voorgeven, dat hij handelaar was te Siërra Leonaen onder belofte van groole tn winstgevende zaken met hen te doen, wilde hij eenige kooplieden te Rotterdam verlokken, hem geld te leenen; zelfs voerde hij uari dal hij voor ecno aanzienlijke waarde aan stofgoud had medegebragl, dat zich te Londen bevond, maar zij waren verstandig genoeg zich niet met hem in te laten. Nu rigtte onze donkerkleurigo chevallier d' industrie zijne blikken op Amsterdam en 'sllage, waar hij werkelijk (voornamelijk in iaatslgemclde stad) liet geluk had, in zijn oogmerk te slagen cn sommige liglgeloovigen voor cene ze kere som op te ligten. Nu geraakte hij echter al spoedig ia handen der justitie, werd door de arrondissemcnls rcglbank te 's Gravenhuge schuldig verklaard aan opligting jegens ou. derscheideno personen zoo te Amsterdam als to 's Hage en veroordeeld tot 5 jaren gevangenisstraf en j 1500 boete. Hij ondergaat zijne straf reeds inhet huis van coirectie te Hoorn. Kaar wij vernemen is op heden door den Kapelmees ter van Z. M. Fregat Prins van Oranje cn hel gezelschap Vriendschap cn Toonkunst bij hel Algemeen Armbestuur alhier gestort, de helangiijke som van ƒ90, zijnde de op brengst van een door dezelven op den 13en dezer gegeven Concert ten behoeve van de Algemccne Armen dezer plaats; waarvan het Armbestuur zich voorstelt in dezen winter ter gelegener lijd cene buitengewone bedeeling aan de armen te verstrekken. Den gevers van dat Concert wordt aizoo welverdienden lof loegebragt voor het aanwenden van hunne beste pogingen tot leniging en verzachting van hel lot van verarmde en be hoeftige iiatuurgeiicolcn. Onlangs is te Kampen door de policie aldaar aange houden een manspersoon op hecter daad betrapt op poging tot moord op zijne huisvrouw met welke hij sedert vele jaren in lievigen onmin leefdezoodat reeds cene scheiding lussehen tafel cn bed was noodig geoordeeld; cene pistool met dubbelen loop cn zwaar geladen met kruid en steentjes is hij hem gevonden en gesaisisseerd de dader is gevankelijk naar Zwolle vervoerd. burgerlijke gfaad van 15 «Saisusarij 1853. GEHUWD: D. W. van Waardenburg en T. Zaatman. G C. T. Kocli en A. Guak. E. Snijder en N. Krijnen. BEVALLEN: C. Nicman geb. Mos BloemendaalZ. M. C, Brandt geb. Rijkers, D. B. van Ifaaren geb, Swart, Z. N. Hoogscliagen geb. Boots, D. M. Seliaafsma geb. Kouwen- lioven, Z. A. Wobben, D. LEVENLOOS AANGEGEVEN: 1. OVERLEDEN: C. Ran, 11 w. P. Ipse, 36 j. M. F. Kruger, 36 j. De keizer aller Russen heeft keizer Napoleon III er kend. De hertog van Augusienburg heeft zijne goederen iu Sieesvvijk aan de kroon van Denemarken verkocht voor 3 n.iü, thaler. De soldij der Fransche soldalen zal ver hoogd worden. De meerderheid van den gemeenteraad van Delfzijl heeft zich legen de straatverlichting vc-rklaard, zoodat de inwoners aldaar in duisternis moeten ronddolen. In de omstreken van Brussel hebben de landlieden de zachtheid van hel weer te haat genomen om aardappelen le planten. -Iii de Ver. Staten zijn in 1852 ciica300,000 emigranten aangekomen. De tegen Montenegro afgezon den turksche fiolülo is aan de kuA bij Dulciguo aangeko men. Te Gend is overleden het Heilig Ragijntje, wier gebeden men kwam inroepen om genezing te erlangen van ernstige ziekten. Bij een landbouwer te Ambt-Ommen heeft eene 2jarige zeug 15 welgeschapen hl'ggeu geworpen. Koningin Victoria verkeert in gezegende omstandigheden, rekent tegen April. De zecmagt van Engeland hestaai uit 545 oorlogschepen. Hel leger van Parijs bestaat uit 35,000 man voetvolk en 4500 man ruiterij. Helena Witinek le 's Gravenhago heeft .haar lOOsten verjaardag gevierd. De Etria is op nieuw begonnen vuur te braken. In Friesland wil men deze maand een aanvang maken met liet turfgra ven. De Kroonprinses van Zweden is aan de beterhand. Prins Hendrik is gerepatrieerd. Op een kofschip te Schie dam is een stuurman geslikt door zwaveldamp, dien men op dal schip gebrand had om ongedierte te dooden. In de nabijheid van Haarlem zijn twee ooijevaars gezien. li Ij cl te r U Ij Ij X <S. Er heeft thans eene algehcele omwenteling plaats in de inrigting der stooktoestellen voor stoomwerktuigen, de stookplaats of haard, de ketel, in één woord, alles wordt gewijzigd, zoo al niet geheel

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 3