it i s "j w s t u d i ii m ii. 2o Het daarstellen van Schuttingen, riisterwei-ken en be- scboeijingen op liet terrein van dat Gesticht aan de Vrouwenzijde. Deze Aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving volgens het bepaalde bij de artikelen 15 en 16 van de respectieve bestek ken. Dc bestekkenwaarop deze Aanbesteding zal plaats hebbenzul len ter lezing liggenbehalve aan het Gouvernements-gebouw van Noordholland en aan het Gesticht Meerenbergin de voornaamste Logementen en Koffijhuizen, als: te Amsterdam, in het Noordhol- landsche Koffijhuis, in de Kalverstraat, in het Wapen van Medem- blik, op den Dam, in het Koftijhuis het Vosje, bij het Plein van de voormalige Beurs, in de Nieuwe Stads Herberg, aan het IJ, in liet Harlinger Veerhuis, op de Texelsche Kade en in de Bel, op den hoek van het Haarlemmerplein; te Haarlem, in de Kroon en in het Noordhollandsche Koffijhuis, beide aan de Groote Markt in het Logement de Oude Romolen en Roskamin de Nieuw-Stad en in het Logement de Glazenwagenin de Spaarnwouderstraat; te Alkmaar, in den Rooden Leeuw, in de Toelast en in het Wapen van Haarlem; te Nieuwediep, bij de Wed. Ihnen en in het Loge ment den Burg; aan den Helder, in liet Heeren-Logement; te Medemblik en te Enkhuizen, in de Logementen de Valk; te Hoorn, in den Doelen en het Ongemaakte Schip; te Purmerende, in de Vergulde Roskam; te Edam, in het Heeren-Logement; te Monnic- kendam, in den Doelen; te Zaandam, in den Otter; te Buiksloot, in het Roode Hert; te Muiden, in het Hof van Holland, en te Naarden, bij Jurrissen. Zullende acht dagen vóór de Besteding zoo veel noodig aanwij zing in loco worden gedaan, terwijl inmiddels verdere informatien te bekomen zijn bij den heer van der Linden, Hoofd-Beambte be last met het toezigt over de gebouwen en gronden van het Gesticht Meerenbergwonende aldaar. HELDER en NIEUWEDIEP, 12 Februarij 1853. In de zitting van den Gemeenteraad op den Sslen dezer was afwezig de heer Jb. Bakker. Nadat de vergadering was geopend de notulen der vorige waren gelezen en goedgekeurd keurde dc Voorzitter het noo dig, dat ter behandeling van een der aan de orde zijnde zaken, de deuren werden gesloten. Kort daarna werden de beraadslagingen met open deuren hervat. Op een daartoe strekkend verzoek van den gemeente-ont vanger, werd besloten dien ambtenaar ecne schadeloosstelling van 150 te verleenen voor het gemis van expeditie-gelden over 1852, die vroeger aan die betrekking verhonden waren. Tot Regent en Regentesse van het Algemeen Weeshuis werden herkozen de heer K. J. Krul en mejufvrouw de Wed. A. Senderman. Ingevolge gemaakte bedenkingen van Gedeputeerde Sta ten werden, op voorstel van eene Commissie uil deri Raad, eenigo wijzigingen gebragt in de reeds vastgestelde verorde ning op de invordering der belasting op de honden. Namens diezelfde Commissie werd door den heer Papineau het rapport voorgelezen betrekkelijk do invoering eener be lasting op het gebruik van staanplaatsen gedurende de jaar markt en werd met eenparige stemmen vastgesteld het bij dat rapport ingediend concept-besluit tot vaststelling dier belasting en de Concept verordening op do invordering. Werd gelezen een adres van eenige neringdoende Ingeze tenen in het Westelijk deel der gemeente, houdende vorzook, dat de Raad zich lol Z. M. den Koning zoude wenden, ter herkrijging van een hulp-kantoor van den rijks-ontvangerin dat gedeelte der gemeente, hetwelk sedert het vorige jaar was opgeheven. Na eenige discussier) werd overeenkomstig hel verzoek besloten. Op voorstel van het dagelijksch Bestuur, werd naar aanlei ding eener onlangs ontvangen circulaire van het gewestelijk Bestuur, besloten, de afgeloste obligalien der ten lastu der gemeente loopende geldleening, staande de vergadering te vernielingen. Voorts werd de inhoud medegedeeld van verschillende in gekomen stukken en daarna de vergadering gesloten. Z. M. heeft aan den heer Mr. H. van Sonsbeecklaatst minister van builenlandsche zakeneen pensioen verleend van ƒ3881. De minister van financien heeft do ingezetenen gewaar schuwd legen het aannemen en weder uilgeven van valsche muntspeciën, meestal kenbaar aan afwijkingen van het wet tige gewigt, onzuiverheden in den beeldenaar, onnaauwkeu- rige nabootsing van den rand buigzaamheid of ook aan ee ne Ioodachligo kleur, herinnerende hij levens aan art. 21 der wet van 26 Nov. 1847 bepalende dal geene nagemaakte of valsche, noch ook eenigzins vervalschle, in waarde ver minderde, verminkte of geschonden muntspeciën in 's rijks schatkist worden aangenomen en dat niemand gehouden is dusdanige muntspeciën aan te nemen. In eene te Amsterdam gehouden vergadering van boek houders van schepen, varendo op Oost-Indien, is wederom ter sprake gebragt de jongste vrachtvermindering door de nederlandsche Handelmaatschappij. Er werd besloten, zich voorloopig te onderwerpen aan de door do Maatschappij go- nomen beslissing en dus de schepen lot de lagere vrachten wederom in do vaart te brengen. Tevens is eene commissie benoemd, welke belast zal zijn met het voorstellen van na der te nemen maatregelen. Voorts is bekend gemaakt, dat door den minister afwijzend is beschikt op het vroeger door reeders aldaar gedaan verzoek, om van Java naar Melhoume (Australië) van landswege een schip met Maleijers al' te zen den, om de weggeloopen matrozen der hollandsche schepen aldaar te vervangen. Men heeft dezer dagen te Staphorst opgemerktdat de aardappelen, die nog in de aurdkuilen begraven zijnal iets van hunne deugdelijkheid verloren hebben. Men verwacht dus, indien ze lang in den grond bedolven blijven, dal er veel slechte aardappelen, wegens smaak, zullen te voorschijn komen, zoodat bet nuttig zoude zijn dat de landlieden ze niet le lang in dien toestand lieten blijvenopdat dit opge merkte bij velen worde voorkomen. De oorzaak wordt aan bel zachte wintergetijde toegeschreven, waardoor deze vrucht alzoo vroeg reeds kiemen heeft geschoten. Den 22n Januarij is een walvisch op de kust nabij Médoc op het droogo geraakt. De inwoners dier plaats, vreezenile dal de monsterachtige doodo visch schadelijk voor de gezondheid zoude zijn, staken er den brand in, en do walvisch brandde nog acht dagen daarna.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 2