Oude Schild op Texel uitgevoerd: 4746 schapen, 15803 lammeren, 324 koeijen en 210 ossen. Door de nederlandsche Handelmaatschappij zijn be vracht geworden de navolgende 16 schepen, als: Voor Amsterdam: Neptunuskapt. P. Schuurman; Staatsraad Baud kapt. 1'. de Jong Dolfijn kapt. C. B. Brandligt Nehalennia kapt. H. Staal qq.Herman de Ruiter, kapt. P. J. Feijnt; Jacquetine en Elise, kapt. O. de Haas; Anna Paulownakapt. W. Beek Wz.Graat van Nassau, kapt. E. Sanders; Walviseh, kapt. T. Schut; van Galen, kapt. J. R. Smit; Doggersbank, kapt. P. J. Kerckhoven. Voor Rotterdam: Kinderdijk, kapt, W. Ouwehand; Drie Gebroe ders, kapt. J. Wilhelmie; Piclura, kapt. J. R. Scholten; Prinses Mariaune, kapt. F. Rietmeijer; B. H. van Saxe Wei- mar, kapt. P. H. Hazewinkel, van Dordrecht. Men schrijft uil Alkmaar, 20 FebruaryWegens de veelgevallene sneeuw, is het ijsvermaak thans niet zoo groot als in vorige winters, doch te grooler hel wintervermaak waarmede men zich sinds eenige avonden langs de stralen alhier onledig houdt, en het heugt weinigen, bijna niemand, dal zoo iets in onze streken heeft plaats gehad. Drie achter eenvolgende avonden werden de bij den haard of de in an ders warme vertrekken zittende huisgezinnen uit hunne wo ningen geloktdoor de luidruchtigheid die van builen ge hoord werd waar zich een vermakelijk schouwspel voordeed. Verscheidene ingezetenen lot den burgerstand behoorende vereenigden zich om, bij wijze van karnaval eenen oplogl door de stad te houden. Die optogt stelde hoofdzakelijk voor, eeno landverhuizing per spoorwagen gevolgd van eene schroef stoomboot met decoratien, expresselijk daartoe vervaardigd, welke laatste vooral vrij trouw nagebootst was, en welke toestellen door paarden werden voortgetrokken. Voorop wap perde de hollandschc vlag en in eu rondom haar zag men verscheidene gemaskerden ailen in hel wit; de trein werd door een korps muziekanten, eveneens uitgedost, voorafge gaan, die door eene vrolijke muziek aan dit schouwspel den meesten luister bijzette. Door een helderen maueschijn be gunstigd, en door middel van bengaalsch licht, dat do stoet met zich voerde, kon men het geheel gemakkelijk overzien terwijl de algemeene orde, die bij dit alles ongestoord bleef niets te vvenschen overliet. Een slager uit Buren ontving dezer dagen eene som gelds, waaronder een bankbillet van ƒ100. Te huis komen de werpt hij zijn geld en briefje optafelen verwijdert zich. Bij zijne terugkomst was het bankbriefje verdwenenofchoon zijne vrouw verzekerde, dat niemand dan zij in de kamer was geweest. Maar eensklaps valt hem zijn hond in hel oog; hij ziet een stukje papier in diens bek en bevindt dal het een gedeelte is van het vermiste briefje. Zijn besluit is genomen. Hij snijdt onmiddelijk zijnen hond den hals af en vindt in diens maag het overige gedeelte, waarvoor hij, naar men zegt, legen tien stuivers verlies een ander bank biljet heeft verkregen. De kunst, lovende duiven te verwen (zoodanig dat het haar geen pijn veroorzaakt en de kleur een jaar goed blijft) is door den chemicus F. fVinklerte Berlijn, uit gevonden. Men heeft deze gekleurde duiven den naam van berlijnsche papegaaijen gegeven; bereids komen zij zeer in zwang. De uitvinder heeft aanzienlijke hoeveelheden van die gekleurde duiven naar verschillende plaatsen verzonden, zoo als naar Weenen, Petersburg, Brussel enz. Ook dó ko ning van Pruissen heeft onderscheidene malen veel van die geverwde duiven aangekocht. D O Te Hong-Kong (China) is in het laatst des vorigen jaars een proces gevoerd tusschen de weduwe van dr. Gutzlaff en den zendeling Neumann. fn de nalatenschap van Gutzlaff bevond zich een groot aantal chinesche typen die volgens het beweren van Neumann aan de christelijke voreeniging in China behoorden; de weduwe daarentegen zeidedat zij wel degelijk het eigendom van baren overleden echtgenoot waren. De reglbank heeft de typen aan den heer Neumann toegewezen en de weduwe Gutzlaff in de kosten van het proces veroordeeld. Volgens berigten uit Californie gaal het met de goud- gravingen beter dan in eenig vroeger tijdperk hetgeen men gerust daaraan mag toeschrijven dat de gravers beter dén grond leeren kennen, en meer ondervinding in hunnen ar beid verkrijgen. - Even als in het vorige jaar houdt zich in do omstre ken van de gemeente Bruinisso, en wel bepaaldelijk op de vaarwaters het Krammer-, het Zijpe- en het Mastgat een Engelschman bezig met het dooden van zeevogels en we! voornamelijk eendvogels, die zich in dit jaargetijde in groote menigte op de nabijliggende schorren en slikken ophouden. Of deze jagt uit lieihebberij dan wel met een ander doel geschiedt, is onbekend, maar zonderling is voorzeker de wij ze, waarop hij daarbij Ie werk gaat. Met een kotterschip op eene goede ankerplaats gestationeerd zijnde, begeeft hij zich, zoodra hij eenige vogels bemerkt, of vermoedt, in het wit gekleed in een bootje, in den vorm eener kano, geheel wit geverwd, en roeit zich met twee kleine riemengevolgd door een zwemmenden hond, lot digt bij de plaats waarde vogels zich bevinden. Daar gekomen schiet hij een monster- geweer af, hetwelk op den steven der boot is vastgehecht, doch naar alle zijden kan bewogen worden. Zulk een schot verspreidt in ongeloofelijke mate dood en verderf onder die gevederde schorbewonersdaar er gewoonlyk dan een aantal van 30 tot 50 stuks vallen. Hij heeft dagen gehad, dat zijne vangst 150 stuks bedroeg. Zijn hond is hem behulp zaam om de gesneuvelden in zijn bootje te verzamelen. Na den afloop begeelt hij zich weer aan boord van zijn kotter, alwaar zij in manden worden gepakt en naar Engeland ver? zonden. Naar men zegt moet het aan boord van den kot ter rijk gemeubeleerd zijn. De matrozen die er zich op be vinden, zes in getal, komen dagelijks op hel dorp, de ja ger van tijd tot tijd ook. Het is voorzeker een koude lief hebberij, maar toch voor een opregt jager alles waard. De oprigling eener munt in Australië is nu definitief vastgesteld; reeds zijn de voorbereidende maatregelen geno men. Binnen kort zullen de daartoe benoodigde werktuigen per stoomboot van Londen verzonden worden, en zullen ver scheidene geëmployeerden der londensche bank en munt der waarts vertrekkenom deze nieuwe inrigting tot stand te brengen. Vele engelsche matrozen gaan op speculatie naar

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 2