Als eene bijzonderheid wordt vermeldtdat den 1 dezer te Amersfoort is bevallen eene blinde vrouw, sedert 2 December 1852 huisvrouw van een blinden man, beide haarspinnerswelk kind ten dage zijner geboorte is ten doop gehouden door eene doove vrouw. Er is eenige dagen geleden te Zwolle bij een boek handelaar eene kist ontvangen met papier uit Engeland. Bij het openen ontdekte men eene onaangename stiklucht, en opmerkelijk is heldat twee der bediendenwelke de kist hebben geopend subiet overleden zijn. De volgende edeledoch levens zeer zeldzamedaad van erkentelijkheid achten wij der vermelding overwaardig. Een voor korten tijd te 's Hertogenbosch in garnizoen ge komen officier der infanterie had voor ruim 22 jaren (24 Julij 1830) toen hij nog onder-officier was, het ongeluk, op zijne reis van Delft naar den Bosch, van de stoomboot in de Maas te vallen en zoude toen waarschijnlijk in de ri vier den dood hebben gevonden wanneer niet een schippers gezel met name C. Sinjooreigen levensgevaar trotseren de den drenkeling nagesprongen en het geluk had gehad hem behouden aan wal te brengen. Destijds ontving hij van den geredde uit erkentenisen ter gedachtenis aan zijn menschlievenden daad een zilveren tabaksdoosmet de be lofte datwanneer eenmaal zijn stand en rang hem in be tere omstandigheden mogten plaatsen hij hem niet zou ver gelen. De edele man, thans tot kapitein bevorderd, heeft woord gehouden. Want in deze hoedanigheid dezer dagen alhier in garnizoen komendewas zijn eerste werk den redder zijns levens op te zoeken en tot zijn leedwezen vernemende dal deze thans door hoogen ouderdom en eene bijgekomen kwaalter naauwernood meer in staat was in zijn onderhoud te voorzienbesloot de geredde terstond van de daar ter stede beslaande gelegenheid gebruik te ma ken om zijnen redder in hel oude-manneu-geslicht te koo- penen alhoewel hiertoe eene belangrijke som vereischt werd aarzelde hij geen oogenbliknu het de onbezorgde toekomst van den behouder zijns levens gold. Eere den waardigen mandie door deze schoone daad toont een edel mensch en waardig officier te zijn. In de dokken van Londen liggen thans zeventig sche pen in bevrachting voor Australië, waarvan nagenoeg de helft builenlandschemeest nederlandsche bodems zijn. Eenige dagen geleden hebben vier uit Australië komende schepen eene waarde van ongeveer millioen p. st. in gouden staven in Engeland aangebragt; de rijkste lading, zoo men meent, welke nog ooit uil eenig goudland gelijk tijdig is aangevoerd. Te Berlijn is eene fabriek van valsch russisch munl- papier ontdekt. Een handelsreiziger, die aan steendrukkers- gezellen trachtte werk te geven op zeer voordeelige voor waarden, trok daardoor de aandacht der policie. Hij werd meer van nabij gadegeslagen, en men ontdekte spoedig dat hij zich bezig hield met het namaken van russischo bank biljetten van drie roebels, en dit werk deed voor eene nog al talrijke vereeniging falsarissen op de grenzen van Rusland. Hij had zich allengs in het bezit gesteld van eene groote pers en eene wezenlijke werkplaats ingerigt. Toen bij eene zekere hoeveelheid van de valsche biljetten had vervaardigd wilde hij naar Rusland vertrekken om zo daar tegen geld in te wisselen, maar hij werd op het oogenblik van zijn vertrek gevat en de valsche biljetten werden bij hem go- vonden. Twee policiebeamblen hebben zich onmiddelijk naar de russische grenzen begeven, alwaar drie zijner me- depligligen in verzekering zyn genomen. De vervalsching der boter te Berlijn waarop de poli cie aldaar in den jongsten tijd naauwkeurig letteschijnt echter niet te verminderen. Bij hel onderzoek van drie va ten boterdezer dagen aan eene openbare inrigting gele verd is geblekendat het geleverde materiaal gemiddeld slechts 65 pet. wezenlijke boter bevatte35 pet.dus ruim een derde van den inhoud bestond uit water en zout. Een ander vat hield in 60 pet. boter, 9 pet. zout en 31 pet. water. Van New-Orleans berigt men het volgende Een aan zienlijk handelhuis to Cincinnali is voornemens een groot vaartuig te doen bouwenop hetwelk eene met verhitte lucht werkende machine zal worden geplaatst. Dit vaartuig (wij kunnen het geen steamer noemen) zal strekken voor de dienst tusschen Cincinnali en New Orleans, Passagiers en goederen zullen niet achterwege blijven. Op heden- daagsche stoombooten is men als op een slagveld ieder oogenblik heeft men den dood voor oogenen zich des avonds ter ruste begevende is het zeer twijfelachtig of men zich den volgenden morgen in het bezit van armen en bee- nen zal mogen verheugen. Dikwerf wordt aan het aange naamste onderhoud of aan het liefelijkste dolce /ar niente onder het genot van al wat de zinnen kan streelen door door eene onverwachte reis naar hooger sfeeren, op eenmaal een einde gemaakt. Van den dood willen wij niet spreken, deze maakt toch aan allo lijden een einde. Maar de ongelukkiger)welke door stoom en damp let terlijk gekookt zijn Maar zy die vreesselijk verminkt en voor hun geheele leven voor zoo lang dit hun nog tot een last zal zijnhet nog als een geluk mogen beschouwen dat zij bij hel springen van den ketel en de algeheele ver nieling der stoomboot niet in de peillooze diepte werden nedergeslingerd Maar zijdie bij zulk eene vreesselijke gebeurtenis eene moeder, eene gade, of hunne telgen ver loren hebben De vreesselijke bron van lijden zal op houden te vloeijen zoodra de sloom voor de verhitte lucht zal hebben plaats gemaakt. Wij willen hopen dat de dag niet meer ver af zijdal alle booten welke de wateren van den Mississippi en de westelijke rivieren doorploegen door verhitte lucht in beweging worden gebragl. De policie Ie Marseilie heeft iemand gearresteerd op wien de beschuldiging rustvan pogingen te hebben aan gewend om zijne moedervrouw zustersschoonmoeder en zijn kind te vergiftigen. Behalve de plaatsen in Grool-Britlaniëzijn thans met de kantoren van den rijkstelegraaf te Amsterdam Dordrecht, 'sGravenhage en Rotterdam verbonden: j Avignon Loriept, Marseilie en Vannes in Frankrijk, Ath

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 2