AANBESTEDING. AANBESTEDING. 1T X 3 3 77 S 7 IJ D X iï 3 1T De Kamef, kennis genomen hebbende van de gedane mededeelingenbetreffende de onderhandelingen over de regeling der kerkelijke aangelegenheden van de R. Catholieken hier te lande en gehoord hebbende, dat daaromtrent krachtige vertoogen aan het Hof van Rome zijn of zullen worden gedaan, verklaart overte- gaan tot de orde van den dag." 20, De zitting der beide Kamers is heden namens den Koning gesloten. De sluiting is verordend op grond, dat het belang van het Rijk niet vordert de vergadering langer bijeen te houden. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Helder zijn voornemens op Zalurdag den 14den Mei 1853, des na middags ten een ureonder nadere goedkeuring van den gemeenteraad, aan hel raadhuis der gemeente in het open haar, alleen bij inschrijving, aan te besleden: Het zesjarig onderhoud van het Heldersche Kanaal met hij levering van alle de daartoe benoodigde ma terialen. Hel bestek en de voorwaarden dezer aanbesteding zullen veertien dagen te voren ter secrelario der gemeente ter le- zing liggen terwijl nadere informalien zijn te bekomen bij den plaatselijken architect den heer J. BorstWz, Helderden 22slen April 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. BOOMSMA I. B. De Secretaris L. VERHEIJ. Op Woensdag den 27sten April 1853des namiddags ten twee ure zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Commissaris des Konings in de provincie Noord-Holland, of, bij afwezigheid van Z. H. E. G.door een der Leden van de Gedeputeerde Sta ten, in tegenwoordigheid van den Hoofd-Ingenieur van den Wa terstaat, aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlem, worden aanbesteed 1». Het leveren van 1700 kubiek ellen Brik, tot onderhoud der Heldersche Zeewering, met eenige daarbij komende werkzaamheden. 2°. De leverancie van 625 lasten Noordsche of Drentsche Steen, tot onderhoud van gemelde zeewering. 3°. Het doen eener bestorting aan den voet der steenglooijing van den Helderschen Zeedijk, met 480 lasten Noordsche- Drentsche-, Duitsche- of Brabandsche Keisteenen. Deze aanbestedingen zullen bij enkele inschrijving geschieden, volgens art. 6 der bestekken, welke zullen ter lezing liggenbehalve aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur voornoemd, in de voornaamste logementen en koffijhuizen, als: te Amsterdam, in het Noord-Hollandsche Koftijhuis, in de Kalverstraat, in het Wapen van Medemblikop den Dam, in het Koffijhuis het Vosje, op het Rokin, in de Nieuwe Stads-Herberg, aan het IJ, in het Harlinger Veerhuis, op de Texelsche Kade, en in de Bel, op den hoek van het Haarlem merplein; te Haarlem, in de Kroon, in het Noord-Hollandsche Koffijhuis, beide aan de Groote Markt, in het Logement de Oude Romolen en Roskam, in de Nieuwstad, en in het Logement de Glazenwagen, in de Spaarnwouderstraatte Alkmaar, in den Rooden Leeuw, in de Toelast en in het Wapen van Haarlem; te Nieuwediep, bij de Wed. Ihnen en in het Logement den Burg aan den Helder, in het Heeren-Logementte Medemblik en te Enkhuizen, in de Logementen de Valk; te Hoorn in den Doelen en het Ongemaa.kte Schip; te Purmerende, in den Vergulden Ros kam; te Edanv, in het Heeren-Logement; te Monnickendam, in den Doelen; te'Zaandam, in den Ottër; te Buiksloot, in het Roo- de Hert; te Muiden, in het Hof van Holland; te Naarden, bij Jurrissen; te Utrecht, in het Koffijhuis den Nieuwen Bak; te Slie- drecht, in het Regthuis, en te Hardinxveld, in de Dorps-Herberg. Zullende acht dagen vóór de besteding, zoo veel noodig, aan wijzing in loco worden gedaan, terwijl inmiddels verdere informa- tien te bekomen zijn bij den Hoofd-Ingenieur E. de Kruyff, te Haarlemen den ingenieur P. J. H. Hay ward, te Alkmaar. HELDER en NIEUWEDIEP, 23 April 1853. In de vergadering van den Gemeenteraad, don 12n dezer gehouden waren afwezig do heeren J. F. Zurmiihlen eu S. Lastdrager. Werd goedgekeurd de verordening op do afkondiging der plaatselijke belastingen; de verordening eener plaatselijke belasting op do publieke vermakelijkheden en looncelvcrtoo- ningen een voorstel tol het toekennen eener graliiicatie aan den brandmeester K. Krul voor buitengewone bemoeijingen een voorstel lol het voldoen eener som van 32 aan J. Schram voor huisvesting van uit Indië terugkeerende militairen. De Voorzitter bragl ter kennis der vergadering dat door Gedeputeerde Stalen was goedgekeurdhet raadsbesluit waarbij aan den gemeente-ontvanger 150 wordt toegekend, te voldoen uit den post van onvoorziene uitgaven alsmede de verordening op het schieten enz. binnen do gemeente. Het bestek houdende verbeteringen aan to brengen aan het heldersch Kanaal ter tafel gebragl zijndewerd be sloten de aanbesteding Ie doen onder nadere goedkeuring van den Raad. Tot do herziening der plaatselijke belastingen werd eene Commissie benoemd bestaande uit BurgemeesterWethou ders en de Raadsleden J. Schoon en P. A. Beets. De Voorzitter deelde mede dat bij de laatste verificatie der gemeentekas voorhanden was de som van j 8266dal de vischverpachting in het heldersch Kanaal en do Molen- sloot had plaats gehad waarbij twee inschrijvers zich hadden opgedaan voor de som van 20 en ƒ31. De Raad oordeel de deze sommen van te weinig belang om daardoor zich te berooven van de vrije beschikking van genoemd Kanaal en Molensloolen besloot deze verpachting wiet goedtekeuren. Tot Leden van het stembureau voor de verkiezing van een Lid voor de Provinciale Staten op den lOn Mei a. s. wer den benoemd de heeren K. Met zeiaar en J. Seoenhuijsen. Werd besloten de raadsvergadering, welke op den lOn Mei zou moeten plaats hebben, acht dagen uittestellenen hel jaarlijksch verslag van den toestand der gemeente bij de Raadsleden ter lezing rond te zenden. Voorts werd kennis gegeven dat do aftreding van Wet houders zal plaats hebben als volgt in 1854 de Wethouder C. Bakker Iiz. 1857 A. Boomsma. 'Wegens plaatsgebrek hebben wij dit verslag in ons vorig nummer niet kunnen opnemen.)

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 2