SCHUTTER IJ. AANBESTEDING. Zullen de kiezers dan nu dit ministerie gaan ondersteunen, op dat het werk der vier laatste jaren worde afgebroken. Het dis trict Alkmaar had vroeger tot afgevaardigden de heeren S. A. de Moraaz en Mr. II. J. Smit, de laatste werd vervangen door den oud gouverneur generaal van Neerlands Indien J. J Rochussen. De laatste was toen niet de man onzer keuzede redenen hebben wij toen doen kennen. Maar thans is de toestand veranderd. De Kamer is ontbonden, zonder dat het nieuwe ministerie voor dezel ve is verschenen zonder dat men heeft kunnen zienof er ver schil bestondwelk verschil er bestonden welke zijde ieder ver koos. Hoe zou er dan thans reden kunnen bestaan om niet de afgetreden leden S. A. de Moraaz en J. Jioc/iussen te herkie zen. Het zou niets anders kunnen zijn, dan persoonlijke voorlief de of gunst, die in het politieke geen stem hebben mag. Wij juichen daarom de keuze van de kiezersvergadering te Zaandam gehoudendie deze heeren tot hare kandidaten heeft geprocla meerd toeen meenen ieder te mogen aanbevelen zich aan die stemming aantesluiten. Door een enkel individu is in plaats van den heer de Moraaz een ander aanbevolen. Het waarom is ons onbekend. Over gronden van aanbeveling kunnen wij strijden. Het bloote noemen van eenen naam is zonder waarde, hetzij men zijn naam noeme, of zich noeme eenige kiezers, of alle onderteekening weg late. Eene kiezersbijeenkomst kan hare opinie moeijelijk op cene andere wijzedan door eene stemming uitenwaar de indi vidu gaat aanbevelenmoet hij redenen gevenwil hij niet den schijn van persoonlijke voorkeur uit afkeer tegen den eenof uit voorliefde tot den andereop zich laden. Wij zijn van oordeeldat de nu ontbonden Tweede Kamer in het algemeen ons voorging op den weg van nationale ontwikke ling en achten ons daarom verpligtom onze beide afgetreden vertegenwoordigers J. J. Rochussen en S. A. de Moraaz die tot de meerderheid dier Kamer behoorden, ook thans aan te bevelen. I'URGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Helder, hebben door ingekomen opgaven van de directie van hel Lrandwezen met leedwezen ontwaard dal een aantal man schappen aan de spuiten geplaatst, bij gelegenheid van den laulslen brand nalatig zijn gebleven om op te komen en Ier hulp te snellen daar waar burgerpligt en gevaar hen riep. Zij zien zich daardoor gedrongen de zoodanigen ernstig Ie vermanenzich voortaan niet te onttrekken aan eene dienst waartoe zij geroepen en gehouden zijn en geen wel denkende zonder billijke redenen zich zal onttrekken. Ongaarne zouden Burgemeester en Wethouders, hij her haling van zoodanig verzuim strafbepalingen loepassen waar besef van pligt eene genoegzame aansporing behoort te zijn zich voor te wachten. Bij deze wordt herinnerd dal de dienst aan de spuiten niet is af'geloopendan wanneer zij aan do gewone bergplaats zijn gebragl. Helder, den 4den Mei 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. BOOMSMA. De Secretaris L. VKRHEIJ. De waarnemende Burgemeester der gemeente Helder, vestigt bij deze de aandacht op de publicatie, betrekkelijk de oproeping ter inschrgving voor de schutterij, welke he den heeft plaats gehad, met herinnering aan zoodanige in gezetenen, welke in den jare 1828 zijn geboren, of ouder zijnde, zich in vorige jaren niet hebben aangegeven: da do inschrijving op den eersten Junij aanstaande wordt ge sloten, en de nalaligen aan de inschrijving, de daaruit voort vloeiende nadeelige gevolgen zich zeiven zullen te wijlen hebben. Helder, den 2den Mei 1853. De fVaarn. Burgemeester voornoemd, A. BOOMSMA. Op Woensdag den 18den Mei 1853, des namiddags ten twee ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Commissaris des Konings in de provincie Noord-Holland, of, bij zijne afwezigheid, door een der Leden van de Gedeputeerde Sta ten, in tegenwoordigheid van den Hoofd-Ingenieur van den Wa terstaat, aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlem,' worden aanbesteed: Het ONDERHOUD der Havenhoofden, beoosten het Oude Schild op het eiland Texel, van den lsten Mei 1853 tot den laatsten April 1856. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving, gelijk in art. 13 van het bestek is vermeld. Het bestek, waarop deze aanbesteding zal plaats hebben, zal ter lezing liggeu behalve aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur van Noordholland, in de voornaamste logementen en koflij huizenals: te Amsterdam, in het Noord-Hollandsche Koflijhuis, in de Kalverstraat, in het Wapen van Medemblikop den Dam, in het Koflijhuis het Vosje op het Rokin, en in de Nieuw-e Stads-Herberg, aan het IJ; te Haarlem, in de Kroon, in het Noord-Hollandsche Koflij huis beide aan de Groote Markten in de logementen de Ros kam en Romolen in de Nieuwstad, en de Gla- zenwagen, in de Spaarnwouderstraat; te Alkmaar, in den ltooden Leeuw, in de Toelast en in het Wapen van Haarlem; te Nieuwediep, bij de Wed. Ihnen en in het Logement den Burg; aan den Helder, in het Heeren-Logement; op het eiland Texel, op het Raadhuis; aan het Oude Schild, in de Zeven Provinciën en aan den Burg en Hoorn in de voornaamste herbergente Medemblik en te Enkhuizen, in de Logementen de Valk; te Hoorn in den Doelen en het Ongemaakte Schip; te Purmerende, in den Vergulden Ros kam; te Edam, in het Heeren-Logement; te Monnickendam, in den Doelen; te Zaandam, in den Otter; te Buiksloot, in het Koo- de Hert; te Beverwijk, in het logement van J. Bronkhorst; te Muiden, in het Hof van Holland; te Naarden, bij Jurrissen; te te Sliedrecht en te Werkendam, in de Regthuizen en te Hardinxveld in de Drie Snoeken. Zullende op Zaturdag vóór de besteding, aanwijzing in loco worden gedaan, terwijl inmiddels verdere informatien te bekomen zijn bij den Hoofd-Ingenieur E. de Kruyff, te Haarlem, en bij den inge nieur P. J. H. H a y w a r dte Alkmaar. Burgerlijke Stand van 39 April 7 Mei 1853. GEHUWD: P. J. Kesler en C. Stellaard.M. Andriessen en G. Hoogvorst. J. Hoogvorst en T. Smit. G. S. d' Ancona en G. Soors. BEVALLEN M. Krijnen geb. ButterZ. C. Hemelrijk geb. Disper, Z. J. E. Verboom geb. van der Schaaf, Z. V. Snel geb. de Ring. D. L. Vermeulen geb. de Jong D. A. M. van Es geb. Willems Z.M C. T'Slot geb. Hansen D LEVENLOOS AANGEGEVEN: 1. OVERLEDEN H. van Willegen 34 j'. J. T. Zeeuw 14 w. L. Heepeke 10 j. IjVCJEZONMEIV. Aan de Redactie van het Weekblad van den Helder. Vergun mij de vrijheid UEd. attent te maken op de schoone materie U aangebodenvoor een hoofdartikel de titel alleen

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 2