PLAATSELIJKE BEÜSTll OP DE HOM. A ANBESTEDING. 1T2 3"J7T STIJDI1T©31T. en dan is voor de kiezers in ons district de keuze niet moeijelijk. Zij kunnen de lieeren J. J. llochussen en S. A. de Moraaz kie zen die in hunne parlementaire loopbaan toonden dien weg op te willen en van welke beide de heer de Moraaz in het bijzonder (ie dankbaarheid onzer gemeente verdiend heeft voor hetgeen door hem tot opheffing van het onvrij territoir is gedaan. Wij herhalen wat wij in ons vorig nummer herinnerden, dat bij ccne vroegere stemming de heer Rochtissen niet de man onzer keuze was, ons kwam het voor, dat een oud gouverneur generaal van Neerlandsch Indie, die langen tijd met een autocratisch gezag was bekleedweinig geschikt wasom medetewerkentot bevesti ging eener billijke vrijheid en tot bevordering van individuele krachtsontwikkeling. Maar wij erkennen, dat hij in de Tweede Kamer niets gedaan heeftwaardoor hij de eer eener herstemming zoude hebben verbeurd. En mogten wij persoonlijk in zijne plaats liever eenen anderen gekozen zien, wij meenen ons thans te moeten aansluitenaan de kiezersvergadering die te Zaandam gehouden is en den wensch te mogen uitendat herkozen zullen worden S. A. de MOKAAZ en J. J. EOCHUSSEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Helder, vestigen bij deze do aandacht van alle de daarbij Belang hebbenden, op hel besluit van den Raad dezer gemeente, van den 11 Januarij II., tot het heffen eener belasting op de Honden, goedgekeurd bij Z. M. besluit van den 6 April II. No. 56, en de verordening op de invordering dier belasting waarvan de openbare afkondiging en aanplakking, op de gebruikelijke plaatsen heden is geschied. Dientengevolge wordt een ieder verwittigd, dat voor het loopendo jaar aan de huizen der In- en Opgezelenendoor een daartoe aangewezen persoon, in de laatste week dezer maand, to beginnen op Maandag den 23slen dezer, eene beschrijving zal worden gedaan van de in deze gemeente aanwezige honden, waarvoor oyer dit jaar de volle belasting verschuldigd is. Het model van den metalen halsband welke de honden die niet zijn vastgelegd, van den naam des eigenaars voor zien, moeten dragen, ligt ter secretarie der gemeente ter bczigtiging. Helder12 Mei 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. BOOMSMA, De Secretaris L. VERHEIJ. Op Woensdag den 18den Mei 1853, des namiddags ten twee ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Commissaris des Konings in de provincie Noord-Holland, of, bij zijne afwezigheiddoor een der Leden van de Gedeputeerde Sta ten in tegenwoordigheid van den Hoofd-Ingenieur van den Wa terstaat, aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlem, worden aanbesteed Het ONDERHOUD der Havenhoofden, beoosten het Oude Schild op het eiland Texel, van den lsten Mei 1853 tot den laatsten April 1856. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving, gelijk in art. 13 van het bestek is vermeld. Het bestek, waarop deze aanbesteding zal plaats hebben, zal ter lezing liggenbehalve aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur van Noordholland, in de voornaamste logementen en koffijhuizenals: te Amsterdam, in het Noord-Hollandscbe Koflijhuis, in de Kalverstraat, in het Wapen van Medemblikop den Dam, in het Koffijhuis het Vosje op het Rokin, en in de Nieuwe Stads-Herberg, aan het IJ; te Haarlem, in de Kroon, in het Noord-Hollandsche Koffij huis, beide aan de Groote Markt, en in de logementen de Ros kam en Romolen in de Nieuwstad, en de Gla- zenwagen, in de Spaarnwouderstraatte Alkmaar, in den ltooden Leeuw, in de Toelast en in het Wapen van Haarlem; te Nieuwediep, bij de Wed. Ihnen en in het Logement den Burg; aan den Helder, in het Heeren-Logementop het eiland Texel, op het Raadhuis; aan het Oude Schild, in de Zeven Provinciën en aan den Burg en Hoorn in de voornaamste herbergente Medemblik en te Enkhuizen, in de Logementen de Valkte Hoorn in den Doelen en het Ongemaakte Schip; te Purmerende, in den Vergulden Ros kam; te Edam, in het Heeren-Logement; te Monnickendam, in den Doelen; te Zaandam, in den Otter; te Buiksloot, in het Roo- de Hert; te Beverwijk, in het logement van J. Bronkhorst; të Muiden, in het Hof van Holland; te Naarden, bij Jurrissen; te te Sliedrecht en te Werkendam, in de Regthuizen en te Hardinxveld in de Drie Snoeken. Zullende op Zaturdag vóór de bestedingaanwijzing in loco worden gedaan, terwijl inmiddels verdere informatien te bekomen zijn bij den Hoofd-Ingenieur E. de Kruyff, te Haarlemen bij den inge nieur P. J. H. H a y w a r dte Alkmaar. HELDER en NIEUWEDIEP, 14 Mei 1853. De uilslag van de verkiezing voor écn Lid van de provinciale Staten, in het hoofd-kiesdistrict Helder, is als volgt: Aantal stemmen. Helder 145 Texel 75 Terschelling 46 264 Van onwaarde 5 Alzoo geldig 261 Daarvan zijn uilgebragt op C. Bakker Bz. 125 C. Siemers 54 P. Schuijt Jr. 17 Mr. P. A. de Lange 15 Jhr. J. P. Teding van Berkhout 7 A. Boomsma 6 Mr. W. Bok 6 J. J. Rochussen 6 Jhr. Mr. C. van Foreest 4 S. Keijzer Sr. 4 P. A. Beets 2 S. A. de Moraaz L. Jelgersma Gz. Jhr. Boreel van Hooglanden J. P. Dijksen P. Langeveld Jhr. M. Salvador J. C. Warnsink Maas Geesteranus Siwers Mr. G. van Leeuwen J. Papineau

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 2