De Voorzitter bragt Ier kennis, dal de verordening van eene belasting op de honden door Z,. M. den Koning was goedgekeurden dat de verordening eener belasting op staanplaatsen op de inarkl is verdaagd tot uit, Julij. Naar aanleiding van een verzoek van de kommiezen Daas dorp en van Zuijlen werd besloten met het einde van liet jaar aan de rijksambtenarendie blijken van activiteit hebben gegeven eene gratificatie loetekennen. Tot leniging der verliezen veroorzaakt door de verwoes tingen teweeg gebragt door aard-en zeebevingen in Novem ber 1.1. in den inolukschen Archipel werd goedgevonden eene collecte te doen langs de huizen der Ingezetenen. De gehouden aanbesteding van het zesjarig onderhoud van hel heldersch Kanaal werd geapprobeerd. De uilslag der verkiezing van twee leden voor de Tweede Kamer, in het district Alkmaar, is als volgt: Ingeleverd 1961 biljetten. Van onwaarde verklaard 11 1950 Hiervan zijn uilgebragt op J. J. Rochussen 1506, op Jhr. Mr. C. van Foreest 1296, op S. A.de Moraaz 612, op Mr. J. R. Thorbecke 412; du overigen waren verdeeld op 38 verschillende personen. Alzoo gekozen de hceren J. J. ROCHUSSEN en Jhr. Mr. C. van FOREEST. Z. M. heeft benoemd tol ontvangers der registratie en domeinen, in deze gemeente den heer W. Macalester Loupop Texel, den heer H. L. de Grave en te Schugeu den heer G. J. Jacobson. Het bestuur der afdeeling Alkmaar van de Holland- sche Maatschappij van Landbouw heeft het programma voor de algemeene tentoonstelling van Vee Zuivelberei ding Voortbrengselen van en Werktuigen voor Landbouw Bloemgewassen, Tuinvruchten en Tuinsieraden, Ie houden, door gezegde afdeeling, ter gelegenheid van het Vlllste Neder landse!) Laiidhuishoudkundig Congres, op den 21, 22, 23, 24 en 25 Junij 1853, algemeen verspreid en verkrijgbaar gesteld. Gemeld bestuur noodiglbij vernieuwing een ie der, dio van zijne belangstelling wil doen blijken, uil, om voorwerpen tot de Tentoonstelling in te zenden. Z. M. heeft bevorderd lot vice-admiraal den schout bij nacht E. G. van der Plaat; lot schoul-bij-nacht, den kapt. ter zee D. Bijl de Vroe tot kapt. ter zee de kapt. luit. ter zee J. F. E. von Römer en G. C. Zoutman; tot kapt.-luit. ter zee 1ste kl. A. A. de Vries; lol luit. ter zee lste kl., den luit. ter zee 2de kl. J. W. van Bisselick tot inspecteur van adm. bij do zoemagt den officier van adm. lsto kl. A. Cosijn tot offic. van adm. lste kl., den offic. van adm. 2de lil. C. W. Uhlenbroek tot kapt. 2de kl. hij het corps mar., den Islen luit. bij dat corps, J. J. Sner en tol lslen luit. bij hetzelve, den 2den luit. G. A. F. Cho- meltot offic. van gcz. 2de kl., den offic. van gcz. 3de kl. L. van der Hegge Zijnenbenoemd tot de offic. van gcz. 3de kl., den Heer J. Lamié bevorderd lot hoofd-coinmies bij het Deparl. van Marineden com mies bij dat deparl. E. do Kanterverleend den titulairen rang van vico-adm. aan den gepens. schout-lig.nacht H. H. T. Coops alsmede den titulairen rang van commies aan de adjuncl-comm. bij het Deparl. van Marine J. K. de Vries en L. C. ten Hoove terwijl wijders benoemd zijn tot ridders der orde van den Nederl. Leeuw de gcp. kapt.-luit. ter zee J. Modera thans belast met de functie van referend. bij hei (Jepart. van marine en de ingenieur der lsto kl. bij de ma rine L. K. Turk, als zoodanig werkzaam hij do maritiino directie Ie Vlissingen. Men heeft over Marseille hel berigt uit Madras ontvan gen van een geduchlen storm, die aldaar in den avond van den 27sten Maart heelt gewoed. Meer dan 60 schepen die ter reede lagen, verdwenen in de diepte of werden le gen het strand verbrijzeld. Do plogtigo opening der groote tentoonstelling lo Dublin heeft onlangs met den meesten luister plaats gehad. Er wa ren ongeveer 10,000 personen tegenwoordig. De lord stede houder benoemde den bouwheer lot ridder. Er komen nog voortdurend bezendirigcn aan. Ofschoon hel gebouw der ten toonstelling niet met dal van Londen kan worden vergeleken wat uitgestrektheid betreft, is hel echter meer bewondering- wekkend en fraaijer ingerigl. De bezoeker zoude deuken eene groote kerk binnen te treden, wegens do menigte pila ren en hel 190 voel wijde ert 425 voet hooge schipvormig gedeelte van het glazen dak. Hel geheel heeft een licht- blaauwen tint en maakt met de fraaije draperien eene ver rukkelijke uitwerking voor het oog. De linie van den electrischen telegraaf tusschcn Frank rijk en Algerie is toegestaan aan een Engelschman, genaamd J. Walkins Breit, die aan het hoofd slaat van eene maat schappij. Deze telegraaf zal uilgaan uil do golf van Spezzia in het hertogdom Genua door de straat Bonif'acio over Sar dinië tot aan de kaap Teulada vervolgens onder do zee lot aan de kust van Algerie, tusschen Tunis en Bone loopen. De staat waarborgt aan de maatschappij een intrest van 4 pCl,, op voorwaarde, dat het kapitaal 4£ millioen niet te boven ga. Na 50 jaren verkrijgt de staal den eigendom dier linie, welke binnen 2 jaren moet voltooid zijn. De beroemde amerikuansche ondernemer van publieke vermakelijkheden, de heer Bariium, heeft aangeboden al de belastingen der stad New-York (4 millioen dollars) te bela- leuelk kind der stad in eene goede school te doen op voeden, iedere familie eene uilgelezen bildiolheck van 100 boekwerken te schenken en daarenboven 3 vaten meel, aan iedere dame oud of jong een zijden kleed en iederen heer een volledig stel kleederen, benevens vrijen toegang lol het museum te gevenwanneer men hem wil toekennen de som welke in de 7000 wijnhuizen der stad gedurende een jaar wordt verleerd en voor dio tijdruimte het verkoopen van sterke dranken door die huizen wil verbieden. Rekent men, dat ieder wijnhuis gemiddeld 10 dollars daags ontvangt, zoo verkrijgt men ruim 25 millioen dollars! De Yankees zijn reeds zoo wijs, dal zij de holland- sche dochters als do hoogste sieraad beschouwen wat 'reu man zich kan aanschaffenvan daar dat reeds velen zidh onder de bescherming van onze hollandsche meisjes gesteld

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 2