WEEKBLAD vas des HELDER es bet MWEDIEP. N°. 30. Staten-Generaal. ELFDE JAARGANG. Dit Weekblad wordl eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwcdiep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert tich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. MAANDAG ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zalurdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 lot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centeu, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 25 JU LIJ. Julij 20. Ingekomen bij de T. K. een wetsontw. strekkende tot afstand van domeinen, ten behoeve van het ziekenhuis te Leiden. Het ontwerp over de afsluiting van het kanaal van St. Andries wordt met 49 tegen S, het ontw. tot verhoo ging van hoofdst. VI der begrooting van 1852 (kin dergelden) en dat tot regeling van het fonds der con- signatien met algemeene st. aangenomen. lTIS*J7f STIJSI1T3SIT. HELDER en NIEÜWEDIEP 23 Julij 1853. In do op gister gehoudene zitting van den gemeenteraad was afwezig de heer J. Schoondie verhinderd werd deze vergadering bij le wonen. Nadat de vergadering door den waarnemenden burgemees ter, den heer Boomsma, was geopend, werden de aantee- keningen van het verhandelde in do vorige vergadering ge lezen en goedgekeurd. De voorzitter herinnerde de leden dat deze bijeeenkomst bepaaldelijk was belegd tot het ontvangen van den nieuw benoemden burgemeester, den heer Mr. K, J. C. Stakman Bosse, en verzocht de twee jongste raadsleden, zijnde de heeren C. Bakker, Bz. en J. Haremaker, den burgemees ter, die zich tol dat einde ten raadhuize had vervoegd, ter vergadering in le leiden. Dit geschied zijnde, werd de burgemeester door den heer Boomsma met eene hartelijke toespraak verwelkomd, wenschle hem namens de vergade ring geluk met zijne nieuwe betrekking en stond hem den voorzitters-stoel afwaarop ZEd.A., alvorens zitting te nemen, de toespraak van den aftredenden voorzitter op eeno gepaslo wijze beantwoordde en verklaarde zijne betrekking te aan vaarden. Nadat de burgemeester met algemeene stemmen was be noemd tot ambtenaar van den burgerleken stand werd deze openbare vergadering gesloten. Onmiddelijk liet zich daarop hooren het hier beslaande muziekgezelschap: Vriendschapen Toonkunst, dat zich, van eene talrijke menigte omringd, vóór het raadhuis had ver zameld, en voerde eenige muziekstukken uit, om hunne hul de te brengen aan den nieuw benoemden burgervader, die daardoor aangenaam werd verrast en deswegens zijne erken telijkheid aan het gezelschap betuigde. De uitslag van de jl. dingsdag gehouden stemming van vijf Leden voor den Gemeenteraad is als volgt: Ingeleverd 200 biljetten. Van onwaarde 1 J. E. J. J. A. D. P. A. J. de B. Geldig 199 Gekozen Sevenhuijsen Sr. met J. Verweijdo S. Janzen Herslemming Looraeijer van Kelckhoven Lange Reeringh stemmen. stemmen 36, B. R. de 134 132 123 lusschen met 47 46 39 37 Voorts waren uilgebragt op P. Scbugt Jr. Breuk 31, J. Graat 30, H. Grijm 28, A. Leewens en L. M. van Gelder 24, H. Blokziel 22, W. de Jong 19, KI. Jz. Krul 15, P. AdriaanL. Jelgersma en L. van Berk 13, C. van der Sterr en J. Koorn 11 S. Braaksma en B. Verheij 10 en op 54 personen minder dan 10 stemmen. De uitslag van de verkiezing van 2 leden voor den gemeenteraad le Schagen, den 19n dezer gehouden, is als volgt Ingekomen 81 stembriefjes. Van onwaarde geene. Volstrekte meerderheid 41 Herkozen do heeren Cs. de Heer met 72 ster W. Vader 59 De overige stemmen waren op andere ïen. jjófsonen verdeeld Zr, Ms. oorlogstoomschip AmsterdanL;%tfpi,-luit, ter ze o

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 1