GEMENGDE BERIGTEN, Waren gerangeerdverscheen de prins van Oranje die dien (iag zijn dertiende jaar intrad, op het terrein, gezeten in een met twee paarden hespannen open rijtuig en gekleed in de uniform van eersten luitenant van het regiment grenadiers en jagers. L. M. de Koning begeleidde den prins, staande in het rijtuig, van den regter-lot den linkervleugel en stelde hem in zijn nieuwen rang aan du troepen voor, waarna deze voor den Koning en den Prins defileerden. Toen men meende dal hiermede do plegtigheid van den dag was afgeloopen, werd men aangenaam verrast, toen Z. M. de troepen tenl- waarls liet rukken en allo aanwezige officieren uitnoodigde zich rondom H. D. persoon te vereenigenwaarop Z. M. met een toepasselijk krachtig woord, dat, luide gesproken, zoo wel op do officieren, daar vereenigd als op de tahyk digt aaneengesloten menigte eenen diepen indruk maakte zijnen zoon aan do officieren van het nederlandsche leger voorstel lende en eindigende met do bede leve de prins van Oran je eene bede diedoor de menigte herhaaldjubelende door de lucht weergalmde en spoedig werd opgevolgd door hel, na een antwoord op 's Konings woorden van den op perbevelhebber, den generaal-majoor Duycker, met niet minder geestdrift aangeheven leve de Koning 1" Naar men verneemt is hel natte weder oorzaak, dat er vele militairen in het kamp ziek worden, zoodat thans daaruit 350 liggen in de ambulance en 200 in het hospi taal te Utrecht. Sedert geruimen tijd heeft men niet meer hooren spreken van Engeltjo van der Vlies, te Pijnacker bij Delft, do merkwaardige vrouw, die sedert Mei 1818 niets gegeten en sedert 10 Maart 1822, ook niets meer gedronken heeft. Velen zijn zeker van meening, dat zij niet meer lot hel rijk der levenden behoort. Inlusschen heeft zij op 20 Aug. dezes jaars haren 66sten verjaardag gevierd en kan haar voortdurend bestaan als een wonder worden aangemerkt. Men zal zich herinneren, dat in 1826 door eene genees kundige commissie een verslag haar betreffende is opgemaakt waarvan de slotsom is, dat Engeltje van der Vlies vier weken lang door vier vertrouwde personen dag en nacht werd be waakt cn dal deze onder eede verklaarden, dat zij in al dien tijd niets ter wereld, noch spijs noch drank, had genuttigd. Sedert hel voren vermeld onderzoek zijn omtrent 27 jaren verloopen en ruim 35 jaren dat Engeltje van der Vlies geen spijs, en ruim 31 jaren dat zij geen drank heeft genuttigd, maar nog is het der kunst niet gelukt te verklaren, waar door zij hare levenskrachten, in dien wonderbaarlijkcn toe stand, heeft kunnen schragen. Bij het gemis van een der grootste genoegens van het leven, ziek en arm, is zij veelal opgeruimd en vrolijk. Een tuinman van Gisors is door het overlijden van zijn neef, plotseling in het bezit gekomen van 70,000 fr.op voorwaarde, dal hg behoorlijk zorg zou dragen voor de lie velingen van den overledene, beslaande in 2 leeuwen, 1 leeuwin, 2 panthers, 2 tijgers, 1 boa, 1 heyena, 1 kro kodil, die reeds 3 menschen om het leven gebragt heeft, en 2 beeren, die zich aan betzelfde misdrijf hebben schul dig gemaakt. De hoogere graanprijzen in Zuid-Duitschland worden ten deele toegeschreven aan den steeds toenemenden aan bouw van beetwortelen voor de suiker-fabriekatie alsmede aan den tabaksteelt, die als meer winstgevend, het aan bouwen van graan op den achtergrond schuift. Van de zijde der regeringen is men voornemens deze nieuwe takken van cnltuur aan zekere beperkingen te onderwerpen, ten einde de levensmiddelen van eerste behoefte steeds in genoegzame hoeveelheid voorhanden blijven. Iturgerlljke Stand van 3— 10 September £@53. GEHUWD: J. Schuileraaker en T. Broers. BEVALLEN: N. Visser geb. Viaaming, D. J. van Luinen Hu- bert geb. Siewers Z. J. B. Nierop geb. Bakker, Z. G. A. Bak ker geb. Kramer, D. A. van Zweden geb. van Heeteren Z. D. J. van de Graaff geb. Bakker, D. N. de Bunje gtb. Kok, Z. N. Swaan Z. OVERLEDEN: D. van der Plas, 15 w. J. Hitten, 17 m. A. Griep 51 j. C. Johannis 44 j. J. Trios, 60 j. Een onbekende drenkeling. De hoogleeraar Tilanus heeft zijn 25jarig professoraat aan de klinische school te Amsterdam gevierd. De geruchten eener spanning tusschen Rusland cn Perzie zijn van allen grond ontbloot. De veldmaarschalk Radetsky heeft zijn hoofdkwartier van Monza naar Verona verlegd, De brie ven uit Italië maken melding van komplollen, zamenzwc- ringen en pogingen lot opstand. De Prins van Oranje is op zijn 13 verjaardag aan het leger voorgesteld als lc luit. der grenadiers en levens benoemd tol luit. ter zee 2e kl. bij de marine. De min. van oorlog heeft maatregelen van voorzorg genomen legen den buikloop onder de soldaten. De minister van Hall beeft de leden der E. K. bij zich ten eten gehad. De wel op do kerkgenootschappen is la ter door die kamer aangenomen. In Kassei is het labo ratorium der arlilleriescbool in de lucht gesprongen. In den nieuwen russischen keizerlijken almanak neemt de Czaar den titel aan van de zeer vrome. 1 Ci E Z O X U E N. Onder het ministerie Thorbecke zag men zelden eene ridderorde schenken. Wanneer zulks geschiedde, werden dc diensten, die dit eerbetoon hadden waardig gemaakt, in het besluit vermeld. De ridderorde, die voor de optreding van dien minister begon be schouwd te worden, als een soort van borduursel, dat aan de rok van een president van een hof en regtbank, of van een burge meester van eene stad behoorden, was daardoor in waarde ge stegen. Of het nieuwe ministerie, dat gezegd beeft in eene tegenover gestelde rigting heen te willen, ook zoo streng op verdiensten zal lettenmag betwijfeld worden. Immers dezer dagen lazen wij dat de baron Charles Rothschild met de orde van den nederlandschcn leeuw was begiftigden de vraag rees bij ons opwelke diensten die beer aan onzen staat had bewezen, die hem deze eere waar dig maakte. Geheime diensten? Mogelijk! Had de heer van Hall dan wegens vroegere financiële manoeuvres nog een oude schuld aan de heeren Rothschild, die hij zich haast om aftedoen, nu hij weer aan het ministerie is gekomen? Wij hebben er dan vrede mede. Schulden afdoen is zeker beter dan kansbiljetten vernietigen. Maar wij meenen wel eens gehoord te hebben, dat ridderordes niet altijd voor bewezen diensten, maar ook wel eens voor te 'eerwachten diensten worden verleend. Brrr! van Hall mi-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 3