HELDER BS ubt MWEDIEP. AANBESTEDING. 1TIS-J7TSTI-DI1T3S1T. h Et ELFDE JltUMVXU. Dit Weekblad wordl eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bï., Ie NieuweJiep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco fier post 90 cents. Men abonneert tich bij de Boekhandelaren en Postkan toren sijner woonplaats. MAAIVD Ad ADVERTENTIES gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zeuden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 lot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 19 E PT EMU ER. Op Woensdag den 28 September 1853des namiddags ten 2 ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Commissaris des Konings in de provincie Noordholland, of, bij deszelfs afwezen door een der Leden van de Gedeputeerde Staten, in bijzijn van deu Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, aan liet Gouvernements gebouw in de St. Jansstraat te Haarlem voor rekening van Kerk voogden worden aanbesteed: Het doen van eenige HERSTELLINGEN aan de KERK der Hervormde Gemeente op het eiland Marken. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestekwaarop de bedoelde aanbesteding zal plaats heb ben, zal ter lezing liggen, boven en behalven aan het Gouver- nements-gebouw te Haarlem, in de voornaamste logementen en koffijhuizen, als: te Amsterdam, in het Wapen van Medemblik, op den Dam; in het Koflijhuis het Vosje, achter de Oude Beurs; in de Beerebijt, buiten de Utrechtschc Poort en bij P. J. Colen brander, in de Bel, op den Hoek van den Haarlemmerdijk; te Haarlem, in de Kroon, in het Noord-Hollandsche Koflijhuis, in de Halvemaan, in de Roskam en in den Glazenwagente Alkmaar, in de Toelast in den Burg en in het Wapen van Haarlemte Hoorn in het Onafgemaakte Schip en in den Doelen, te Purmerend bij den kastelein Frikke; te Medemblik, in de Valk; te Nieuwediep, bij de Erven J. Boven en bij de Wed. Ihnen; te Sliedrecht, bij de Wed. J. van der Vlies; te Buiksloot, bij Vuijk en Sitter; te Naarden, bij Jurrissen; te Muiden, bij P. Amersfoort en te Mar ken op het Raadhuis en bij Kerkvoogden. Zullende vier dagen vóór den dag der aanbesteding en alzoo op Zaturdag den 24 September aanstaande door de zorg van den heer Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, de noodige aanwijzing worden gedaan en inmiddels zoo bij Z.W.E.G. als bij den heer Ingenieur P. Koekbeiden te Haarlemen bij Kerkvoogdende verlangde inlichtingen te bekomen zijn. HELDER en NIEUWEDIEP, 17 September 1853. Do heer J, T. Zurmühlcu is benoemd tol poslenrijkschc vice-consul voor deze gemeente, Texel, Vlieland en Ter schelling, 4- Woensdag morgen strandde alhier op de Noorderhaaks Onrust, do frunsche brik Justinkapt. Puns, van liavre naar Petersburg bestemd de lading, bestaande in stukgoederen, is groolcndeels geborgen, het wrak is gisteren voor 67 verkocht. Eergisteren is van hier uitgezeild Zr. Ms. instructie- vaartuig Zeehond, kapt. luit. ter zee Esscher, koers zet tende naar de middellandsche Zee. Do zweedscho oorlog-stoomboot Thor, kommandant C. Cederströinbestemd geweest om het standbeeld in lu nemen van den overleden koning van Zweden, hetwelk in do labrijk van do hoeren van Vlissingen Co. is gegoten, heeft gisteren onze haven verlaten. Do hollandsche ilolillo welkeonder bevel van den schout-bij-nacht Bouricius haar slation voor Sinirna zal ne men zal bestaan uit de fregatten Prins van Oranje van 60 de üoggersbaiik van 60, de Palembang van 40, het in structie-vaartuig Zeehond van 12, de goelet Macassar van 6 en de stoombooteu Amsterdam van 15 en Soernbing van 4 kanonnen. Z. 11. heeft tol voorzitter van de Eersle Kamer der Stalen-Generaalgedurende de zilting van 1853 1854, benoemd den heer llr. J. A. Philipse, lid dier Kamer. Door den minister van marine worden met den 21 sten dezer benoemd tot adelborsten bij do koninklijke aca demie voor de zee-en bmdmiigtvoor de eigenlijke zeedienst J. C. Egtcr, A. L. de liaan, E. F. JochimA. G. F. de Petit, G. Kruys, L. D. A. Fontein, W\ van Oorschot, D. M. G. de Swart, G. J. W. Hooghwinkel, G. J. Mirinkelle. Op de laatste Wedder markt (Prov. Gron.) kocht een jood van een landman eene koe voor 70. Zij stapten gezamenlijk eene herberg binnendronken een vriendschap pelijk glaasje klare en do Israëliet betaalde den vorkooper met een bankbiljet van f 100. Deze geen geld bij zich hebbende, leent f 30 van den kastelen; 'teU^ze der^jjrïjd toe en legt het biljet in zijne stalen porti letjiïlëf AyW ook.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 1