WEEKBLAD vis dés HELDER es het NIEUWEDIEP. h^t Q Staten-Generaal. AANBESTEDING. ELFDE JAARfilNG 41. Dit Weekblad wordl eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Br., te Nieuwediep De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert tich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. M A A IV S A G \\V u G 1853. ADVERTENTIES gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 lot 4 regels is 60 centen, voor eiker, regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. ÏO T O SS E IS. Gct. 3. Ingekomen bij de T. K. 3 wetsontwerpen: 1. betrekke lijk het bouwen binnen zekeren afstand van vestingen 2. tot vereffening van het te-kort, dienstjaar 18é8j 3. tot amortisatie .en aflossing van nat. schuld. Op Woensdag den 19 October 1853, des namiddagsten 2 ure, aal, onder nadere approbatie, -door den Staatsraad, Commissaris des Konings in de provincie Noordiiolland, of, bij deszelfs afwezen door een der Leden van de Gedeputeerde Staten, in bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaataan het Gouvernements gebouw in de St. Jansstraat te Haarlem, worden aanbesteed: a Het zesjarig onderhoud van de Zeewerken gelegen voor de kusten van Willemsoord, den Helder en Huisduinen, in gaande met den dag der approbatie van de besteding, en eindigende den laatsten September 1859. 5 Het herstellen van stormschaden aan de Provinciale Zeewering te Feiten., met de leverantie der daartoe benoodigde mate rialen. Deze aanbestedingen zullen bij enkele inschrijving geschieden, volgens de artt. 16 en 7 der bestekkenwelke ter lezing zullen •liggenbehalven aan het Gouvernements-geboutv te Haarlemin de voornaamstelogem. en koffijh. alste Amsterdam, in het Wapen van Medemblik, op den Damin het Noordhollandsch koflijhuis, in de Kaiverstaaat, in het Koflijhuis het Vosje, achter de Oude Beurs; in de Beerëbijt, buiten de Utrechtsche Poort en bij P. J. Colen brander, in de Bel, op den Hoek van den Haarlemmerdijk; te Haarlem, in de Kroon, in het Noord-Hollandsche Koflijhuis, in de Halvemaan, in de Roskam en in den Glazen wagen; te Alkmaar, in de Toelast in den Burg en In het Wapen van Haarlemte Hoorn in het Onafgemaakte Schip en in den Doelen, te Furmerend bij den kastelein Frikke; te Medemblik, in de Valk; te Nieuwediep, bij de Erven J. Boven en bij de Wed. Ihnen; te Sliedrecht, bij de Wed. J. van der Vlies; te Buiksloot, bij Vuijk en Sitter; te Naarden, bij Jurrissen; te Muiden, bij P. Amersfoort en te Utrecht in het koffijhuis den Nieuwen Bak, Zullende op Zaturdag vóór de besteding zooveel noodig, aanwij zing in loco worden gedaan, en inmiddels verdere informatien te bekomen zijn bij den Hoofd-Ingenieur E. de Kruiff, te Haarlem en den Ingenieur P, J, H. Hayward, te Alkmaar, IT IE U W S «g IJ D 111 g E 1T. HELDER en NIEUWEDIEP, 8 October 1853. L. M. heeft den heer J. Schoon lot Schoolopziener in hel 9tle district van Noordholland benoemd. Naar wij vernemen, is door de staalkundige vereeni- ging Vooruitgang te Leeuwarden, besloten lot het opstellen en ter verleekeningaan de ingezetenen aanbieden van een zeer belangrijk verzoekschrift aan de Tweede Kamer der Staten- Generaal, tor afschaffing van de acc.yuscn op do eerste le vensbehoeften. Dat verzoek heeft ziinen grond in de erva- \l O ring van den tegenwoordigen tijd en in den wensch om de arbeidende volksklasse krachtdadig to gemoet te komen gevoegd bij de verklaring van den minister van finanlien bij het aanbieden der begrooling onlangs aan de Tweetlo Kamer gedaan, volgens welke bij de regering geenszins het voornemen bestaat, om lot eene grondige herziening van het o O O belastingstelsel over te gaan, vóór de renten van onze staats schuld zoodanig zullen zijn verminderd, dat alle uilgaven van den staat zullen kunnen worden bestreden buiten ile bijdragen uit de koloniën. Men meldt uit Assen, dd. 4 Oelober, dal zich aldaar de gevreesde hondsdolheid by een hond toebehooreiido aan een dor ingezetenen, heeft geopenbaard. Men bemerkte het niet zoodraof de hond werd doodgeschoten. Dezer dagen had te Deventer een ambachtsman zoo hooge woorden met zijne wederhelft, dat hij, om een einde aan de zaak te maken, van den kaaimuur aan de welle in den IJssel sprong. Door dit fris&che batl schijnt zijn gemoed wat bekoeld te zijn, althans als goed zwemmer wierp hij zich op den rug, liet zich met tiert stroom afdrijven cn gaf alzoo gelegenheid .tol redding. Een paar flinke bootslieden roeiden achterop, doch konden eerst bij tien zaagmolen hem inhalen. In weerwil van een ferm protest namen zij hem in de boot, braglen hem aan wal cn naar zijne woning. Naar men verneemt zijn do echtelingen Verzoenden zt nu leven in liefde en vredo, zoo lang als het duurt. f.-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 1