Het volgend jammerlijk voorral heeft in den polder nabij Waspik plaats gehad, ten gevolge van do jongste over strooming Een vader, met zijne twee kinderen bezig zijnde toemaat te hooijen, zag eensklaps het water komen toevloeijen; hij dacht zich te redden, doch dit was hem onmogelijk, naar dien in een oogenblik de sloolen waren volgeloopende uit wegen der velden waren overstroomd. Angstig over hel lot, dal hem en zijne twee nog jeugdige kinderen verbeidde en tot aan de knieën in het water, keert hij zich ruggewaarts naar den hevigen golfslag, neemt zijne twee reeds doornatte lievelingen op de schouderen en plaatst zijn gaffel voor de borstten einde aan het vreeselijko element weerstand te kunnen bieden. Het water blijft wassende en het bereikt eene hoogte, dat hij tot onder de armen er in staat; de hevige storm voer den golfslag tot zelfs over do hoofden van de kinderen, wel ke op zijne schouders waren gezeten; ondanks dit alles houdt hij zich met zijn gaffel staande. Na cenige uren al- zoo tusschen dood en leven geworsteld te hebben, bemerkt hij, dat een der knaapjes van koude en nat begint te ver stijven en na eenige oogenblikken ziet hij, dal zijne angstige verwachting verwzenlüjkt wordt, het kind sterft op de schou deren van zijnen vader! Hij staat pa), plaatst zijn levenloos zoontje voor zich cn houdt het met zijne beenen vast, lot dat hij, na 16 uren in dien toestand Ie hebben doorgebragt, door eene schuit met zijn bijna verstijfd ander knaapje wordt gered; maar naauwelijks is hij in de schuit gezeten of ook zijn ander kind wordt hem door den dood ontrukt, en op die wijze is de man met zijne twee levenlooze kinderen aan wal gebragt. Naar men verneemt, heeft Z. 31. de Koning dezer dagen een besluit genomen, waarbij wordt bepaald, dal bel kostuum waarin de leden der provinciale staten die zulks mogten verlangen, bij plegtige gelegenheden kunnen ver schijnen, zal bestaan in: een gesloten rok van donkerblaauvv laken of cachemire roet witte knoopen voorzien met het wapen der provincie; de kraag en opslagen geborduurd met zilve ren oranje- en eikentakken, ter breedte van vier duimen; de pantalon van dezelfde kleur en stof, slaande degen met zilveren of stalen gevest; driekanten hoed met zwarte lig gende pluimen, zilveren lis, de knoop als aan den rok, en oranje-kokarde. De griffiers dragen des verkiezende hetzelfde kostuumdoch met een borduursel ter breedte van drie duimen. De tentoonstelling te Dublin, welke met het einde dezer maand zal gesloten worden, heeft volgens alle tot dusverre ontvangen herigten slechte zaken (uit een financieel oogpunt) gemaakt, en indien de ontvangsten in de volgende dagen niet talrijker zijn, dan kan de onderneming den edel- rcoedigen heer Dargan wel 10,000 pond sterlings kosten. Hel voordeel der onderneming voor de stad Dublin en voor de nijverheid van Ierland in het bijzondermag daarentegen zeer groot genoemd worden. Bij het in verkeerde rigting doen springen van een berg door de troepen der genie, in de omstreken van 01- mulz, werd een soldaat gedood, verscheiden aanwezigen, met name de twee barons v. Rothschild, met aarde en puin overdekt, doch de beide keizers, die mede zeer in de na bijheid stonden, bleven ongedeerd. Volgens de jongste berigten uit Australië werd er thans aan den spoorweg van Sydney, de eerste spoorweglinie 111 de kolonie, met meer kracht gearbeid dan lot nog toe bij het gebrek aan geschikt personeel hel geval was geweest. Twee honderd lieden waren daaraan toen werkzaam voor een dagloon van zes shilling voor den gewonen arbeider. Te Pieslon is onlangs de vloer van een gebouwwaarin eene vergadering werd gehouden en op dat oogenblik nage noeg 300 personen vereenigd wareneensklaps bezweken, ten gevolge waarvan een persoon gedood en 40 a 50 in meerdere of mindere male gekwetst werden. De Indépendance Beige ontvangt van haren doorgaans goed onderrigten correspondent een schrijven uit Konstanti- nopel van den 22sten September, hetwelk onder meer het volgende inhoudt: «Sedert gisteren hooit men hier weder algemeen van een aanstaanden oorlog spreken. Er zoude, naar men verzekert, eene nieuwe ligting van manschappen voor het turksche leger m hel gansche rijk voorgenomen zijn, en men is bezig met het tellen van de mannelijke bevolking der hoofdstad. De spanning der gemoederen wordt niet minder; ook is de houding der ulema's niet geschikt om ze te bedaren, zij trachten het volk op te winden door oorlogzuchtige toespra ken, en houden onderling veelvuldige bijeenkomstendie de overheid niet kan of niet wil beletten; men spreekt van eene nieuwe demonstratie, die zij, ten getale van zeven of acht honderd, eerstdaags bij den Sultan zouden willen doen. Alzoo wordt do staal der zaken hier met eiken dag hag- chelijker, en algemeen ziet men eene of andere groote krisis in den eersten tijd te gemoet. Eenigen meenen dal zij nog zou kunnen worden verhoed door eene verandering in de zamenslelling van het turksche ministerie; maar dit middel zou thans waarschijnlijk ongenoegzaam zijn. De turksche bevolking wil den oorlog en een bewind hoe dan ook za- mengestcldhetwelk haar daarvan wilde afbrengen, zou zich niet kunnen staande houden. Het gouvernement moet, goed- of kwaadschiks, in den geest der bevolking handelen en men verwacht dan ook elk oogenblik een of ander krach- lig besluit van hetzelve." Den 28slen September jl.is te Bergen in Henegou wen in ruim 83jarigen ouderdom een der laatste marketen siers van de republiek en het keizerrijk overleden. Zij heette Calherine Hondez. bij het leger bekend als Mme. Tarose. Zij maakte alle veldlogten van het keizerrijk mede, redde haren man bij de retraite van Moskou het leven en werd op do brug der Beresina door een schot gewond. Zij legde steeds grooten moed aan den dag, onder anderen reilde zij een man, dien een woedende beer zou hebben verscheurd, zonder haren moed en hare tegenwoordigheid van geest te verliezen. Zij verkeerde in zeer bekrompen omstandigheid. Als een bewijs, hoe de justitie in China uitgeoefend wordt, dient het volgende: Niet lang geleden, wandelde de g keizer in een zijner tuinen te Peking, toen een aanslag op

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 2