WEEKBLAD van oen K\ 50. IS 53. ES HET NIEL1 Sta ten-Gene h aal. BEKENDMAKING. HERBESTEDING. ELFDE Jllftullu. Dit Weekblad word! eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER B/..te Nieuivtdiep De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men sbonneert fcicli bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. M A A I ÖA G X\ V 01G E N H B T r V u w» G O Af)VERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zendenuiterlijk Zaturdags das middags ten 12 ure; de prijs van 1 lot 4 regels is GO centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 ceuten zegelregt voor elke plaatsing. 12 I* E V E UI 15 E K. Dec. 3. Ingekomen bij de T. K. de wet op het armbestuur. De discussien over de staatsbegrooting voor 1854 worden voortgezet. 7. In de E. K. worden 2 wetsontw. aangenomen tot vast stelling van uitgaven wegens verstrekkingen, dienst 1853, voor de dep. van marine en oorlog. De BURGEMEESTER dezer gemeente, geeft bij deze aan de Ingezetenen kennis, dal in den loop der volgende week, door Brandmeesters de gewone schouwing over de schoorslee- nenkagchels en stookplaatsen zal gehouden worden, en nnodigt ieder uit die ambtenaren in de gelegenheid Ie stel len, zich te overtuigen, dat de schoorsleenen behoorlijk ge raagd en de kagchels en stookplaatsen zoodanig zjn ingo- rigt dal er geene vrees voor brand bestaat. De verkoopers van water en vuur worden herinnerdde brandstoffen op een behoorlijken afstand te houden van de stookplaatsen, en geene glimmende kolen af te leveren an ders dan in welgeslolene potten. Helder, den 10 December 1853. De Burgemeester voornoemd STAKHAN BOSSE. Op Woensdag den 21 December 1853, des namiddags ten 2 ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Commissaris des Konings in de provincie Noordholland, of, bij afwezigheid van Z. H. E. G.door een der Leden van de Gedeputeerde Staten in tegenwoordigheid van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlem, worden herbesteed Het ONDERHOUD van de ZEEWERKEN, gelegen voor de kusten van Willems-oordden Helder en Huisduinen, ingaande met den eersten Januarij 1854 en eindigende met den laatstcn December 1856. Deze herbesteding zal bij enkele inschrijving geschieden, volgens artikel 16 van het vroeger bekend gemaakte bestek, behoudens eenige iu dat stuk gemaakte wijzigingenwaarvan de nota ter inzage ligt aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur voormeld, aan het Bureau van Buitenlandsche Paspoorten, in het Huis onder het Zeil te Amsterdam, bij den lioofd-lngenieur van den Water staat E. de Kruiff, te Haarlem, bij den Ingenieur van den Waterstaat P. J. H. Hayicard, te Alkmaar, en bij den Opzigter van den Waterstaat C. van der Sterraan den Helder; bij welke Ambtenaren inmiddels verdere informatien te bekomen zijn. 1TISUWSTIJDI1T3S1T. HELDER en N1EUWED1EP10 December 1853. In de laatste vergadering (2 Dec.) van het Deparl. Helder, der ms. t, n. v. 't. A. zijn mei gepa-lo toespraak uitgereikt de eerebljken door hel hoofdbestuur toegewezen aan A. PVessel en K. Duit, heiden woonachtig lo Huisduinen, als ecne hulde aan de moedige en menschlievende daaddoor hen bedreven op den 8 November 1852. Te Alkmaar is bij herslemming lot lid der kamer van koophandel en fabrieken gekozen de heer J. Helling. Onlangs had te VYeslervoortnabij Arnhem, een ijzing wekkend ongeluk plaats. Hel hoofd van eenen Engelsctunan werkzaam aan do houwiug van de spoorwegbrug over den Usel aldaar, werd bij de behandeling eeuer schroef aan eene tot opvoering van water dienende locomotief, letterlijk ver brijzeld welk ongeval ook bjna aan eenen der opziglers vvaro overkomen. Do belangrijke werkzaamheden ter genoemde plaats wor den voortdurend door velen bezigtigd als zijnde het de eerste maal, dat iu ons vaderland over eene snelvlietende rivier eene brug voor eenen spoorweg wordt daargesteld. Men schrijft uit New-York, dat op de wereldtentoon stelling aldaar ouder de voorwerpen van noderlaiidsche in dustrie ook waren ingezonden produkten uitgil#- fabriek der nederlandsche maatschappij lot vervaardiging vjirt veflsterg' te Ziwijndrecht. Dat die voorwerpen «iel alleen kola

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 1