r. 4. WEEKBLAD vas om HELDER ES iiet NIEUWEDIEP. v^olG w "KT g0 1854. AANBESTEDING Verpachting van Grasgewas. TWAALFDE JMatilUV. Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert tich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. AAIDAfi ADVERTENTIES gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdagj, des middags ten 12 ure; de prijs van 1 lot 4 regels is 60 centen, voor eiker, regel meer 15 centen, behalve 35 ceulea zegeiregt voor elke plaatsing. 23 J A W U A Kr IJ. EN Op Woensdag den 8 Eebruarij 1854, des namiddags ten 2 ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Commissaris des Konings in de provincie Noordbolland, of, bij afwezigheid van Z. H. E. G.door een Lid van Gedeputeerde Statenin tegen woordigheid van den Hoofd-Ingenieur of een der Ingenieurs van den Waterstaat, aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlem, worden overgegaan tot: 1. De openbare AANBESTEDING van de oprigting van een vleugelgebouw voor de patiënten der 5de klasseaan de man- nenzijde van bet Geneeskundig Krankzinnigen Gesticht Meerenberg, te Bloemendaalmet de leverantie van alle daartoe benoodigde materialen, arbeidsloonen en transporten. 2. De openbare AANBESTEDING van den bouweener nieuwe kerk voor de Hervormde Gemeente te Zunderdorp(burger lijke gemeente Nieuwendam.) 3. De openbare VERPACHTING van het grasgewas van den Provincialen Zeedijk, tusschen Naarden en Muiderberg, van den eersten April 1854 tot den laatsten Maart 1857. De aanbesteding van het sub 1 bedoelde werk en de verpach ting, sub 3 genoemd, zullen bij enkele inschrijving geschieden, volgens het bepaalde in het bestek en in de conditiën van ver pachting. De aanbesteding van het sub 2 aangeduide werk zal geschieden bij inschrijving en opbod. De bestekken voor de aan te besteden werken en de conditiën voor de grasverpachting zullen, behalve aan het lokaal en, wat het eerste werk betreft aan het gesticht voornoemd, op de gewone plaatsen ter lezing liggen. Acht dagen vóór de besteding en de verpachting zullen zoo veel noodig, de aanwijzing in loco worden gedaan. Inmiddels zijn verdere informatien te bekomen bij den Hoofd ingenieur van den Waterstaat E. de Kruyff, te Haarlem, en voorts, wat liet eerstbedoelde werk aangaat, bij den heer van der Linden, Hoofd-Beambte, belast met het toezigt over de gebouwen en gronden van het gesticht Meerenberg, wonende aldaar en, wat het tweede werk en de grasverpachting betreft, bij den Ingenieur van den Waterstaat P. Koek, te Haarlem. 111E "J W S g EJ P 111 O- 3 11. HELDER en NIEUWEDIEP, 21 Januarij 1854. De luit. Ie k!. Zwaanshals is benoemd tot kommandant van Zr. Ms. stoomboot Cycloop. Het beroemde engelsclie tijdschrift: «the Economist," geeft in zijn nornmer van 14 Jannarij, een kort overzigl van de merkwaardige redevoering, welke de heer Tborbecke, bij de verdediging van het voorstel der negen ledenten aanzien van de verderfelijkheid van ons accijnssleisel heeft uitgesproken. De «Economist" voegt er, ten slotte deze opmerking bij: «Holland is, onder de volken van Europa, langen tijd merkwaardig geweest wegens de uitgebreidheid van zijn belastingstelsel. Hel handhaafde de meeste der oudefeodale heffingen, belasting eischende op het koren als het gegroeid is, op meel wanneer het gemalen is en op brood wanneer het uit de oven komtop hel vleesch wanneer het vee ge- slagt is, en daarbij voegde het nog menige andere belasting om in zijne behoeften te voorzien. Die belastingen werden weinig gevoeldloen Holland was de meest bloeijende staat van Europamaar nu het door menigen nabuur is voorbij gestreefd en, vergelijkender wijs, op den achtergrond is geraakt, verlammen deze oude belastingen zijne krachten en verhaasten zijn val. De vermindering van consumtie, terwijl de bevolking is toege nomen, door den heer Thorbecke vermeld, is een noodlottig teeken van de ontaarding des volks. Wij betreuren hel, om den wille van Hollands grooten naam uit vroegere lijden, dat zijne tegenwoordige bestuur ders niet wijs genoeg zijnom hel fiscalo stelsel passend lo maken aan den legenwoordigen toestand des lands en aan den nieuwen toestand der maatschappij. Beide eischen meer vrijheid voor binnenlandscho nijverheid en vorderen gebiedend dat de Staat minder hooge eischen doo, Nfin dtj* verminderde.,, hulpbronnen der Natie." rn' Tc Dotlignies, bij Korlrijk, [i^ eën man in he ^hfènis

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 1