WEEKBLAD m des BELASTING 01' DE HONDEN. es het r N°. 5. AANBESTEDING Verpachting van Grasgewas» 3T IS U W S IJ D II? E W. TWA1LFUE JAARGAXG. «ïr GOe Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bt., te Nieuwcdiep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert lich bij de Boekhandelaren en Postkan toren lijner woonplaats. ADVERTENTIEN gelieve men ongeregeld aan den Uitgever in te renden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 lot 4 regels is 60 centen, voor eiker, regel meer 15 centen, behalve 35 centen regelregt voor elke plaatsing. 33 J AI P AR IJ. De BURGEMEESTER der gemeente Helder, brengt Ier kennis dat in de volgende maand February, (e beginnen op Maandag den 6dende beschaving zal worden ge daan, van de in de gemeente aanwezige honden, voor de belasting voor het loopendo jaar. By die beschryvjng is elk verpligl de noodige opgaven en inlichtingen te geven; terwijl iedere belastingschuldige welke mogt zyn overgeslagen, gehouden is, vóór of op den laalsten dag van opgemelde maant!ten kantore van den plaalselyken Ontvanger, schriftelijk aangifte te doen. Helder, den 28 Januarij 1854. De Burgemeester voornoemd STARMAN BOSSE. EN Op Woensdag den 8 Februarij 1854, des namiddags ten 2 ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Commissaris des Konings in de provincie Noordholland, of, bij afwezigheid van Z. H. E. G.door een Lid van Gedeputeerde Staten, in tegen woordigheid van den Hoofd-Ingenieur of een der Ingenieurs van den Waterstaat, aan liet lokaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlem, worden overgegaan tot: 1. De openbare AANBESTEDING van de oprigting van een vleugelgebouw voor de patiënten der 5de klasse, aan deman- nenzijde van liet Geneeskundig Krankzinnigen Gesticht Meerenberg, te Bloemendaalmet de leverantie van alle daartoe benoodigde materialen, arbeidsloonen en transporten. 2. De openbare AANBESTEDING van den bouw eener nieuwe kerk voor de Hervormde Gemeente te Zunderdorp(burger lijke gemeente Nieuwendam.) 3. De openbare VERPACHTING van het grasgewas van den Provincialen Zeedijk, tusschen Naarden en Muiderberg, van den eersten April 1854 tot den laatsten Maart 1857. De aanbesteding van het sub 1 bedoelde werk en de verpach ting, sub 3 genoemd, zullen bij enkele inschrijving geschieden volgens het bepaalde in het bestek en in de conditiën van ver pachting. De aanbesteding van liet sub 2 aangeduide werlc zal geschieden bij inschrijving en opbod. De bestekken voor de aan te besteden werken en de conditiën voor de grasverpachting zullen, behalve aan het lokaal en, wat het eerste werk betreft aan het gesticht voornoemd, op de gewone plaatsen ter lezing liggen. Acht dagen vóór de besteding en de verpachting zullen zoo veel noodig, de aanwijzing in loco worden gedaan. Inmiddels zijn verdere informatien te bekomen bij den Hoofd ingenieur van den Waterstaat E. de Kruyff, te Haarlem, en voorts, wat bet eerstbedoelde werk aangaat, bij den heer van der Linden, Hoofd-Beambte, belast met liet toezigt over de gebouwen en gronden van liet gesticht Meerenberg, wonende aldaar; enwat het tweede werk en de grasverpachting betreftbij den Ingenieur van den Waterstaat P. Koek, te Haarlem. HELDEPi en NIEUWEDIEP, 28 Januarij 1854. Eergistcr heeft de schroefstoomboot Gouverneur van Ewyck gevolgd door de hamburger raderboot Stoomvaart en eenige koopvaardyschepeuhel ijs in het groot noardhollandsch kanaal gebroken. Tot hoever dit gelukt is, weten wij niet; doch dit is zeker, dat de vaart heden als geopend mag be schouwd worden, dewijl het ijs door den wind schier overal is los geraakt. De alhier overwinterende schepen, welke deels in de binnen- en buitenhaven, gedeeltelijk in den mond van het kanaal zijn liggende, en welker aantal ruim 90 bedraagt, zullen nu spoedig hunne beslemming kunnen bereiken. Volgens berigt van Vlieland is de aldaar gestrande kof Reina, nadat men er slechts 120 valett zwaar beschadigd lijnzaad uit had kunnen bergen, met hel grootste deel Tan zeil en luigagie en verdere lading geheel gezonken. JI. Woensdag ontdekte een bakfcfrj^-Qosthuizen onder den vloer van zijno woning een zoér groot dier, dat - far i Ik;

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 1