3) eene miniatuur op parkemenl; 4) een geschreven sluk met hoogduilschc letters; 5) een franscbe brief zeer klein en naauwclijks leesbaar geschreven; en 6) eene groole lithogra- phio in de manier van zwarte kunst. Er werden 500 exempl. van ieder dezer platen in zulk een kort tijdsbestek geleverd, dal de tijd voor het vervaardigen van elk slechts eenige mi nuten bedroeg. Do nabootsing was volmaakt, en Ier naau- werriood kon men bij het naauwkcurigsl onderzoek de kopijen van de orginele onderscheiden. - De president der Vereenigde Stalen heeft den 15den Maart j 1.eene boodschap aan het congres gezondenbetref fende de zaak van het aanhouden der stoomboot Black Warrior, door de autoriteiten van Havana. De president geeft te kennen, dat de daardoor ondervonden belecdiging zoo groot is, dat hij volledige vergoeding verwacht, zoodra het geval aan het gouvernement van H. spaansche M. zal zijn bekend geworden, ofschoon dergelijke verwachtingen bij andere gelegenheden niet zijn verwezenllijkt. De presi dent zegt wijders, dat hij reeds maatregelen heeft in het werk gesteld om het gebeurde aan de spaansche regering voor Ie dragen en onverwijlde schadeloosstelling voor deze moedwillige daad te eischen. Indien dezo slappen ter ver werving eener minnelijke vereffening met Spanje ongeluk kiglijk zonder gevvenscht gevolg moglcn blijven, zal de pre sident niet nalaten het gezag cn do middelen, die hem ten dienste slaan, te doen gelden ter handhaving van regt- vaardig regt, ter verkrijging van herstel van grieven "en ter wreking van de eer der amerikaansche vlag. Ten einde voorbereid te wezen op gebeurlijkheden stelt hij aan hel congres voor, zoodanige provisionele maatregelen te nemen als de zaak mogelijkerwijze kan vereiscben. Deze boodschap was door alle partijen der kamer met groot genoegen ont vangen. Men verhaalde, dal eene rijks-stoombool oogenblik- kelijk naar Cadix zoude worden gezonden. Het departement van marine maakt toebereidselen, om de zeemagt van het west-indische station te versterken. In de kamer van ver tegenwoordigers had de heer Giddings den sla]) des presi- dents afgekeurd en de autoriteiten van Cuba verdedigd. In de haven van Odessa had onlangs het volgende zonderlinge voorval plaats. De met het laden van graan be zige arbeiders, weigerden le werken, indien men hun in plaats van deri brandewijn, welke men hun gewoonlijk bij den arbeid gaf, geen champagne schonk. De kapiteins boden andere wijnen, doch le vergeefs. De Russen staakten wer kelijk den arbeid tot dal er champagne werd geschonken. Volgens geloofwaardige berigten uil Weenen zouden in den laatsten tijd de toevoeren van troepen naar de zuid oostelijke grenzen aanzienlijker worden dan voorheen. De troepen magt, welke Oostenrijk in den Banaal verzamelt, zal, ingevolge deze mededeelmgenniet minder dan op 120,000 man gebragt worden; behalve de troepen, welke op de bosnische grenzen zullen worden bijeengetrokken. Dezo aanzieulijke magt is van zoodanigen aard, dat Oosten rijk het krijgsloonecl beheerscht en des noods in staat is om eene spoedige en beslissende uitkomst te weeg lo, brengen, Uit Koningsbergen schrijft men, dal aldaar aan de tolgrcnsbesluren langs do russische grenzen gestrenge bevelen zijn gegeven, om den toegang aan eiken fransehon en en- gelschen onderdaan le weigeren. In den laatsten lijd is een groot aantal fransche en engelscho familie» die lol dus ver in Rusland leefden, te Koningsbergen gepasseerd. Uit de poolsche vestingen worden volgens geloofwaardi ge berigten, voortdurend troepen van het korps genieartillerie benevens officieren, op verzoek van den generaal Schilder, naar den Donau gezonden. Verscheidene gepensioneerde generaals, alsmede ontslagene stafofficieren zijn op bevel des keizers weder hij het active leger aangesteld. In de krijgs operatie n der Russen is sedert de jongste maatregelen van Frankrijk en Engeland eene gewigtige verandering gekomen, daar zij meer verdedigenderwijze le werk gaan en de aan vallen der tegenstanders afwachten. - De jongste berigten betreffende het turkscho vraag stuk schijnen thans alle hoop op vrede weg te nemen eu slechts den oorlog le doen voorzien als eene onvermijdelijke gebeurtenis. Reeds is aangemerkt, dat men de in Frank rijk met nieuwen ijver voortgezette toebereidselen, de in scheping van het eerste gedeelte der expeditie naar het Oosten, als een tceken kon beschouwen, dal het bewind al 1czins bewust was van het verwerpen des jongsten ultima tums van de beide vvestersche mogendheden door den keizer van Rusland, Men verzekoi t thans nog ten overvloede dat het antwoord des czaars zondag 11 op de Tuillerien is ontvangen. Hoe het zij, er valt niet aan te twijfelen, dat de weigering eene bekende zaak is. Men verzekerde te Parijs dat een engelscb stoomschip, hetwelk te Stettin op het antwoord des keizers van Rusland wachtte, aan den admiraal Napier het bevel overgebragl zou hebben onverwijld de vijandelijkheden te beginnen zonder op nadere instructien uit Londen te wachten. Dezelfde admiraal si r Charles Na pier is, volgens eene telegrafische depêche, den 20sten dezer te Kopenhagen aangekomen en dadelijk aan land geslapt. Men verwachtte weldra aldaar de geheele engclsche vloot en Napier had reeds een gehoor bij den koning van Denemarken gevraagd. Vermoedelijk zal dus in de Oostzee het eerst de strijd ge opend worden tusschen Rusland en de beide westelijke mo gendheden. Na de ontvangene depêche zal do admiraal Napier ongetwijfeld, zoo hij dit niet reeds gedaan heeft, de Sond of de Belt doortrekken en de Oostzee binnensleve- nen en alleen het ijs kan den aanval nog vertragen. Maar eiken dag kan hierin verandering brengen en gewigtige ge beurtenissen veroorzaken. De telegraaf heeft de bevestiging aangebragt van den overtogt der Russen over den Donau. Deze overtogt heeft den 23 dezer plaats gehad, in drie kolonnes, onder den generaal Luders, bij Galalz, zonder tegenstand te ontmoeten, onder Gorlscbakoff, bij Brailow en onder Ouschakoff boven Tullscha. Uit deze berigten blijkt; dal het gerucht, alsof de Turken eene aanzienlijke nederlaag hadden geleden, bij hel verzet legen dezen overtogt, ongegrond is. Een ander gerucht wil weten, dat het aantal Russen, die den Donau zijn overgetrokken, 100,000 man bedraagt! - Uit Elseneur wordt gemeld, dat hel engclsche sloom-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 2