convooi eenigen lijd was voortgevaren beliep dat transport een storm waardoor do commanderende officier der stoom boot vier engelsche matrozen op gezegden naar Stcenwijk geileslineerden bodem plaatste en daarna het schip liet gaan met de uitdrukkelijke order, om hunnen koers naar Sheer- ness te zeilen en aldaar binnen te loopen. Doch kapitein van der Zeo, zoowel op behoud van schip, als lading den kende en voorziende dal aan tegenweer niet te denken wasalzoo hij maar alleen met een matroos en een jongen van zijne ekwipage aan booril was veranderde van liever lede van koers, met dat gelukkig govolgdat hij door deze misleiding op 1 dezer roet schip en lading te Harlingen arriveerde en aldaar de engelsche matrozen aan wal zette die zeer verwonderd waren dat zij te Harlingen en niet te Sheerness aanlandden. Later is door het engelsche gouvernement per telegraaf aan Nederland opeisching gedaan zoowel van schip als la ding (hel eerste is lek en moet gerepareerd worden en de lading is reeds gelost) en tevens overlevering van den kapi tein, die dan ook te Harlingen is gearresteerd, doch later, op zijn cerewoord van de stad niet te zullen verlaten, weder is ontslagen. De engelsche vice-consul te Harlingen moet voorts den heer commissaris des konings in Friesland dadelijk van de zaak kennis gegeven hebben en drukke briefwisseling inel 'sHage, van dien kant moet thans plaats hebben. Men verzoekt den Echo Univcrsel de volgende nota te plaatsen: Een anonyme brief is uit Holland aan Z. M. den keizer van Rusland gezonden. De brief behelst de vu rigste wenschen voor do zegepraal der russiscbe wapens en zendt een offer over, dat de schrijver verzoekt in de mili taire kas te storten. Op bevel van zijn gouvernement meent de minister van Rusland, aan het nederlandsche hof, van het middel der pers gebruik te moeten maken, om den naamloozen schenker lo bedanken voor zijne goede en loyale gevoelens jegens Rusland en hem te beriglen dat zijne of- ferhande door Z. M. den Keizer is aangenomen die innig de gevoelens schat, welke haar hebben ingegeven." Men schrijft uit NiebertDat men ook in den omgang met bijen, eene niet te groote voorzigtigheid kan in acht nemen dit leert het volgende op eene allezins nadrukkelijke wijze Willem Koops, althans zoo noemt men hem in de wan deling die in hel bezit van eenige korven met bijen is en die deze voor uilspanning houdtkreeg onlangs een zwerm uit eene der korven dat zich op eene lak eens appelbooms zette. Als altijd, zoude ook nu W. K. dit zwerm scheppen en voorzag zich natuurlijk eerst van bijenkap enz. doch in weerwil van allo door hem aangewende bijenweren- de middelen werden de bijen onzen W. K. geheel meester en kropen hem zoo bij de broekpijpen als bij de kraag zijner jas en zelfs bij den bijenkap in hetgeen ten gevolge had, dat W. K. door de duizonde steken, die de verwoede bijen hem toebraglen en door de pijnen, die bij daaraan leed, weldra en geheel magleloos ter neder zonk. Hij werd door zijne vrouw in dezen toestand gevonden en deze meen de, dat haar man dood was, riep hare buren, die alle moeite aanwendden om hem bij te brengen hetgeen hun na een kwartier uur werkens met azijn en eau de cologne eindelijk mogt gelukken. De door de bijen verwonde W. K. ziet er, naar men zegt, door het steken der bijen, geheel mismaakt uit en lijdt nog vreessolijke pijnen. Waren de verwondingen al niet doodend, zij zijn gewis in zulk eene erge mate, dat zij eiken bijenhouder ernstig kunnen aan sporen in den omgang met bijen niet te roekeloos, maar steeds voorzigtig te wezen. Een zoogenaamd café chantant op de boulevard Pois- sonniére te Parijs heeft een ontzaggelijken toeloop door eene jon ge zangeres, welke zoo sprekend op de Keizerin der Franschen gelijkt, en in hare kleeding de Keizerin in alles volgt, dat men reeds van hoogerhund met haar aan hel onderhan delen is, om zich niet meer in het openbaar te vertooneu. Sedert zes weken worden dagelijks 80 lot 150 ossen van Triest naar de Levant ingescheept, uitsluitend bestemd naar de Levant ingescheeptuitsluitend bestemd ter provi andering der fransche vloot. Met do jongst aangekomene stoomboot van Konstantinopel is berigt ontvangen dal de eerste schepen met zeer gezonde ossen in de Zwarte zee zijn aangekomen. Men heeft berekend, dat hel pond vleesch dier ossen op do bestemmingsplaats op ƒ1,25 te slaan zal komen. Uit Petersburg schrijft men, dat aan het hof de strijd der partijen, namelijk tusschen hen, welke de onderhande lingen over den vrede wilen aanknoopen en de oud-russische welke den oorlog lot het uiterste wil voortzetten, heviger dan ooit is. Het werd echter al meer en meer waarschijnlijk dat de oud-russische partij eerlang de bovenhand zal ver krijgen; daarop schijnt de beweging van de russische leger- magt van het noorden naar het zuiden te doelen. Rusland schijnt voor dit jaar niet meer bevreesd lo zijn voor eene landing van hel fransch-britscbe leger in de Oostzec- provincicu. Een berigt uil Hammersfest van den 12n houdt in, dat voor weinige dagen aldaar ten anker waren gekomen drie britscho oorlogschepen, bij welke zich nog twee fransche schepen zouden voegen, om gezamenllijk in de Witte Zeo te kruissen. Zoo als de officieren -verzekerdenzoude aan deze scheepsmagt geen andere last zijn opgedragen, dan om de russische oorlogschependie zij mogt ontmoeten, lo be vechten en de groote koopvaarders aan te houden, maar om de kustvaarders ongemoeid lo laten en de neutrale, naar Archangel bestemde schepen hunne reis onverhinderd te la ten voortzelen. In Zuid-Duitschland wordt tegenwoordig een vlug schrift verspreid, dal ten titel voert: Aan het duitscho volk! Strijdt tegen Rusland, zoo niet met, dan zonder do vorsten." Deze brochure schijnt in Engeland gedrukt te zijn. Het is een zeer fanatieke oproeping tol het omverwer pen van troonen, het vormen van volkslegers enz. Te Gallipoli is door een engclsch officier een russisch spion gevangen genomen, die van plan was hel kruiamaga- zijn in brand te steken, waardoor de gehoele stad zoude vernield zijn.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 2