r. 3o. WEEKBLAD vu dh 1854. HELDER EX HET NIEUWEDIEP. Jaarlijksche Exercitiën met de Brandspuiten. TWA.lI.FaE .11 tM„. Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwediep De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. 51 A A I A O ADVERTENTIES gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 lot 4 regels is 6*0 centen, voor eiken regel meer 15 centen., behalve 35 centen zegelregt voor eike plaatsing. 22 3 U li 13. De BURGEMEESTER der gemeente Helder brengt ter kennis van al de bij de brandspuiten der gemeente geplaatste personen Dat op Donderden] den 27 J til ij 183 ides avonds ten 8 ure, aan de huisjeswaarin de spuiten geplaatst zijn cene algemeene rollezing zal plaats hebben, en ieder hunner verpligt iszich op den bepaalden tijd aldaar te doen vinden; dat bij die rollezing door de directie van het brand wezen de personen zullen aangewezen wordendie bij de te houden exercitiën der spuiten behooren werkzaam te zijn. Dat deze exercitiën zullen plaats hebben Met spuit No. 1 op Dingsdag den 1 Augustus 1834 'savonds 7 ure. 2 Woensdag2 5 Donderd. o 4 Vrijdag 1 en daarbij tegenwoordig behooren te zijn de direc teuren en mede-directeuren der spuit waarmede geëxer ceerd wordt; terwijl de onder-officieren en verdere man schappen, die daarbij werkzaam moeten zijn, zich op gemelden tijd bij het huisje waarin dc spuit geplaatst is, moeten vervoegen. Men wordt dringend aangemaand aan deze oproeping te voldoenzullende bij gebreke daarvan de bestaande straf bepalingen op de nalatigcn worden toegepast. Helder den 22 Julij 1834. De Burgemeester voornoemd STARMAN BOSSE. 3T9231T. HELDER en NIEUWEDIEP, 22 Julij 1854. In Vollenhoven bevindt zich zekere heer, zoo men meent een gepensioneerd oÜicier, die zich veel moeite geeft met de verbetering van den verhouw van aardappelen de stoel wordt lot eeno aanmerkelijke hoogte met aarde aan gevuld hetwelk gemakkelijk kan geschieden, doordien do aardappels op rrgto lijnen cn behoorlijk ver van elkander gepoot zijn. Deze ecnigzins meerdere moeite werd vroeger door menigeen weieens beschouwd, als ren overbodig werk; doch nu men verleden jaar duidelijk ondervonden heeft dat men door deze wijzo van behandeling bijna do helft meer vrucht genootdan door do gewone bewerkingnu wordt dit voorbeeld aldaar algemeen nagevolgd en zeer aan- o o geprezen, zijnde men dagelijks daarmede overal ijverig bezig. (Jok wij kennen voorbeelden dal één stam of stoel op der- gelijko wijze uit liefhebberij behandeld meer dan 300 dikko en middelmatige aardappels heeft opgeleverd. Het grootc voordeel van het aanvullen is daarin gelegen dal du stoel zich heler naar alle zijden kan uitzetten en meer voeding kan erlangen men moet hierbij tevens onder het oog hou den, dat de stam verder naar boven ook wel een vrucht dragend vermogen bezit, hetwelk op voorschrcveno wijzo zeer goed wordt ontwikkeld. - Wij vernemen, dal een elfjarige knaap, onder be schuldiging van diefstal opgesloten in do cellulaire gevange nis to Amsterdam zich in zijn cel heeft opgehangen. - Men meldt uit Doesburg. aZijn onzo schoono om streken met rogt vermaard, thans schiet elko beschrijving dienaangaande to kort. Om niet to spreken van de heer- lijko vergeziglen en schilderachtige landschappen, welke in onderscheideno saizoenen slechts gradueel van elkander on derscheiden zijn, vestigen wij alleen do aandacht op do go- wassen; alles zonder onderscheid staat verrukkelijk schoon te velde, zoowel de bloeijendo aardappelen en boekweit, als het rijpende koren. Wel was er veertien dagen geleden in sommige streken eeno schijnbare verdorring in het loof der aardappelen waarover hier en daar een woord gespro ken werddoch deze is niet alleen geheel geweken maar het loof staal thans weliger dan ooit. In het laatst ontvangen noord amerikaansch blad

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 1