GEMENGDE BERICHTEN, uitmakenmen zal een afgevaardigde op de 35000 zielen benoemende verkiezingen geschieden naar de wet van 1837, met eenige wijziging. Te Tortosa hebben ernstige ongeregeldheden plaats gehad; de rust is echter hersteld en do daders worden opgespoord. Het ministerie is ijverig werkzaam. Het schijnt in ernst vele bezuinigingen te willen invoeren. De koningin moeder, die zich nog te Madrid bevindt, zal eerlang in een klooster haar intrek nemen. Op ,1e groolo wegen zijn dilligences aangehouden en van alles beroofd. Men zal echter weldra de wegen van roovers zuiveren. De Moniteur do Ia Flotlaeen eikend orgaan van hel fransche ministerie van Marinoacht het beven twijfel ver heven dal de Alands eilanden al is hel ook niet zonder moeite en gevaarzullen vermeester,! worden, en zegt ver der: »De troepen van onze expeditie zullen waarschijnlijk in onze nieuwe verovering overwinteren. Zij zullen er ruim en zonder moeite in huri ondeihoud voorzien; builen den voorraad die hun door de eskaders zal achter gelaten wor den zullen zij ook in het land zelf levensmiddelen vinden. Zouden zij er blootstaan aan eenen aanval der Russen over het ijs? In zeer strenge winters wordt de zee in die streek met eene zoo dikke ijskorst bedekt dat zij meermalen legers met artillerie en kavalerie gedragen heeftmaar alle winters zijn niet even streng. En kunnen de Russen over ijs aan vallen dan zou het ijs ons ook van den kant van Zweden den toevoer van voorraad en versterkingen gemakkelijk ma ken. Ook zullen de forten van Aland weldra door onze ge nie tegen eiken aanval bestand gemaakt worden. Indien eenige van onze oorlogschepen gelijk zou kunnen gebeuren in hel ijs overwinterden zonden zij eene reeks van onneembare forten rondom ons legerkamp uitmaken." De russische Invalide verhaalt het volgende voorbeeld van russische onverschrokkenheid dal zeer naar de anccdotcn van v. Miinchausen riekt. Rij den overtogl over den Donau zoudo een soldaat van hel korps van den generaal Uschakoff door een kogel in het lijf getroffen zijn. Dadelijk maakte hij zijne uniform los, trok den kogel zelf uit do wonde, laadde hem op zijn geweer, dat hij op den vijand afschoot met de woorden: maak spoedig dat gij naar den vijand terug keert! Bij dezelfde gelegenheid kreeg do vaandrig Protopopoff een kogel in hel linker oog, die er achter in den hals weder uit kwam. Dadelijk wendde hij zich lol zijne kame raden, die hem te hulp ijlden en zeide tot hen: wensch mij geluk, dat is eene wonde a la Kutusoff. Zulke hel dendaden worden den goedgeloovigen Russen opgedischl. Burgerlijke Standvan 13 10 Augustus 1854. GEHUWD: M. Witsenburg en G. Witkamp. J. V. Dielil en E. Y. E. van der Linden. BEVALLENJ. C. Kamp geb. BraakhaanD. H. van Es geb. Schaffer, Z. T. Leijen geb. Holstein, Z. A. Zweerus geb. Meijer, Z. J. Meijer geb. Smits, Z. A. M. Moorman geb. Janzen, Z. N. Ykel geb. Wildbrink, D. H. S. van der Vegt Z. OVERLEDEN: L. Willemse 31 j. G. Gauw 65 j. A Drost 12 j. M. Kooger 6 m. F. A. Thoman 17 j. D. C. Bakker 19 j. Ambtshalve ingeschreven 1. Afloop der verkooping van Huizen en Erven gehouden op Dingsdag den 15 Augustus 1851, in het lokaal Tivoli. 1. Huis en Erf, Lait. sectie A, Ns. 1004 en 2236, ƒ1950, opgehouden, 2. Idem kad. sectie A, No. 1003, ƒ640, opgehouden. 3 Idem kad. sectie A, No 2331, ƒ770, opgehouden. 4. Idem kad. sectie A, No. 2534, ƒ989, L. Kroon. 5. Idem kad. sectie A, No. 2353, ƒ640, II Kroon. 6. Idem kad. sectie A, No. 1430, ƒ670, D. de Lange. 7. Idem kad. sectie A, Ns. 1G50, 1651 en 1652, ƒ170, G, Bakker en H. Leek. 8. Idem kad. sectie A, No. 1843, ƒ780, opgehouden. De gealliëerilo troepen hebben geheel Aland bezet. To Bomarsund zijn 3000 Fransehen ontscheept. Keizer Napoleon III heelt met zijne keizerin een stierengevecht te Bayonne bijgewoond. Koningin Victoria heeft het parlement met eene aanspraak gesloten. Volgens het UB. heeft J. II. Keinper zijne misdaad zeer omstandig beleden en hekend, dal hij geetie medepligligen had. Hel kofschip de Jonge Alhert, is des nachts door een loods uit de haven van Harliiigen in zee gebragt, koers zetlende naar Engeland. Uit Egypte wordt bcrigl, dat ,1e onderkoning Abbas- Pachawiens overlijden reeds gemeld is, gewurgd is door twee Mamelukken, die zich over slechte behandeling wilde wreken. In Belgie worden de gouden muntstukken van 10 cn 25 fr. door ,1e rijkskassen tegen zilveren munt inge wisseld.To Madrid worden pamfletten rondgevent, getiteld: Diefstallen gepleegd aan do natie door Maria ChristinaSan Luis en hunne waardige medehelpers. Hel wegnemen der barrikaden en 't herstellen der communicatie in die stad heeft 400,000 fr. gekost. Prinses Marianne heeft zich van Weenen naar Konslantinopel begeven. Op den Norlh Londen spoorweg zijn twee treinen tegen elkander gereden waarbij een stoker en een machinist gedood en verscheidene reizigers gekwetst werden. Do grootste man van Europa, een pruisische grenadier van 7 voet 1 duim lengte, is on langs overleden. Het feest van 15 Aug. is to Purys orde lijk afgeloopen. T'niers is door eene keelziekle aangetast. Generaal Baraguay d' Hilliers hecfl in de kerken van Aland de bevrijding van do russische heerschappij doen af kondigen, Napier is bij Bomarsund aangekomen. Een reiziger in een herberg komende, liet zieh eenige verver- scliing gevennaauwelijks was hij gaan zitten of hij hoorde de waardin zoo hevig tegen hare dienstboden en haren echtgenoot razen, dat hij verstoord opstond en heengaande tegen den waard zeide; In het vervolg mag uwe vrouw als er gasten zijn zulk razen wel laten." «Het spijt mij, zeide de waard, dat het u ge hinderd heeft, maar ik moet u tevens zeggen, dat gij van nature zeer ongeduldig zijt." Hoe dat," vroeg de ander. Omdat gij dit tumult nog geen kwartiertje bijwoont of gij klaagt al en ik verdraag het nu reeds vijf en twintig jaar." Een koopman maakte bekend dat hij zijne waren beneden den inkoopsprijs zou verkoopen, »Dat is onmogelijkzeide zijn buur man«want hij heeft er_ nooit een cent voor betaald.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 3