Uit de nachtemmersin deze gemeente, te doen rijden van 1 Oclober tot 31 Maart, tusschen des avonds 7 en des ochtends 7 uro, en van 1 April tot 30 September, tusschen den avond één uur na zonsondergang en des ochtends 6 ure. Voorts werd besloten magliging te verzoeken do kosten der tienjarige tafels op de registers van den burgerlijken stand dezer gemeente, te voldoen uil den post van onvoorziene uitgaven over hel loopende jaar. Na de mededeeling van eenige ingekomene stukken, werd de vergadering gesloten. Aan den heer P. J. Heyning alhier is de hoedanigheid van Nederlander verleend. Donderdag den 21sten September a.s. zal in het lokaal van Kersebroek, aan den Kanaalweg, de vergadering worden gehouden der nederlandsche vereeniging tot afschaffing can sterken drank's avonds ten half acht ure. Bij den correspondent J. Rinner zijn weder gratis toegang kaartjes verkrijgbaar. Laatstleden Zalurdag lagen te Londen 13 nederlandsche Oost-Indie-vaarders naar de havens van Australië in lading, als: naar Svdney, Robertus Hendricus (560 ton) van Rotter dam, kapt. R, H. Mulder; naar Hobarl Tovvn, het Zeepaard, (735 ton) van Middelburg, kapt. J. Giltjes Lz.en Mary Goddard (389 ton) van Schiedam, kapt. A. Kooy; naar Melbourne, Olivier van Noord (594 ton) van Rotterdam, kapt. F. Guyt; naar Port-Philip, Generaal Michiels (573 ton) van Rotterdam, kapt. P. G. Visser; Ouderkerk aan den Amstel (775 ton) van Rotterdam, kapt. D. H. Kramer; Osiris (913 ton) van Dordrecht, kapt. G. Crans; Echo (262 ton) van Amsterdam, kapt. D. Kuyper, en Twee Ge broeders (780 ton) van Rotterdam, kapt. C. Vermey; naar Geelong, Diligentia (738 ton) van Rotterdam, kapt. H. F. Horneman, en St. Michaël f348 ton) van Zwolle, kapt. P. J. Plenzinganaar Adelaïde, de IJssel (539 ton) van Rot terdam, kapt. A. Messen, en Loevestein (784 ton) van Rot terdam, kapt, B. J. Muller. Er zijn nadere berigten ontvangen van den reiziger Dr. Barth uit Timbuktu, loopende tot 15 December jl. Daaruit ontwaart men met genoegen, dat hij zijne volle ge zondheid had herkregen en dat bij reeds sinds lang verder zoude zijn gereisd zoo bjj niet hetzelfde van den ongelukkigen majoor Laing had willen beloopendoor zonder bescherming Timbuktu te verlaten en zich te midden der vijandige in boorlingen te wagen. Hij zoude alsnu onder bedekking van 100 ruiters door den Vorst el Bakay naar Sakalu terug ge leid worden. Eenige weken geleden zag eene vrouwHorton genaamd en in de nabijheid van den spoorweg van Erie (Vereenigde Staten) woonachtig, dat een groote boom dwars over den spoorweg gevallen was en wel juist op het uur, waarop twee treinen met reizigers zich op dat punt moesten kruisen. Met eene voor eene vrouw zeldzame geestkracht, vertrouwde zij haar zuigeling aan een klein meisje toe, liet haar man roepen, maar greep tevens eene bijl en snelde naar den boom toe, om hem stuk te hakken. Weldra verscheen Horton zelf, doch de vereenigde pogingen van beiden deden het werk niet zeer vorderenvermits de boom zeer groot en dik was. Intusschen naderde het oogenblikwaarop de treinen moesten aankomen. Jufvrouw Horton, radeloos, dal zij een zoo vreosselijk ongeluk niet kon voorkomen, kwam plotseling op een inval. Zij beveelt haren man, om dadelyk zijn bovenbroek uit te trekken; dit geschiedt zijnde, ont neemt zij hemden rooden onderbroek, scheurt hem in twee stukken, geeft eene pijp aan haren man, neemt zelve de andere en nu loopen zij, zoo hard zy kunnen, den weg op, de eene regts de andero links en beiden hel roode doek boven hunne hoofden zwaaijende. Te gelijker lijd komen do beide treinen, in volle vaart, regts en links aanzetten, doch de machinisten ontwaren het sein en sloppen nog in tijds. Het eenvoudige, maar geestig middel van juf*rouw Horton had het leven van welligl duizend reizigers gered. De spoorwegmaatschappij heeft haar een vleijenden brief van dankbetuiging toegezonden, die vergezeld ging van eene me daille, een zijden kleed als geschenk en eene kaart, krach lens welke de beide echlgenooten levenslang kosteloos langs den spoorweg zullen mogen ryden. Een jeugdig meisje van eene zeldzame schoonheid die zich eene zekere vermaardheid had verworven op de openbare bals, en in do wijk Saint-Honoré te Parijs woonde heeft door zelfmoord een eindo aan haar leven gemaakt welk voorval aldaar veel deelneming vindt. Dit meisje, Elise G. genaamd, geraakte in kennis met Edouard de L.een jong man van aanzienlijken huize, die verliefd op baar ge raakte en vervolgens, ten einde aan zijne luimen te voldoen, haar in do groote wereld introduceerde, waar zij verscheen onder den titel van jonkvrouw. De nieuwe adelijke freule hield in den beginne haren gewaanden rang tamelijk wel op, hetwelk toegeschreven moest worden aan de instructien van Edouard, om vooral weinig te spreken en om nog min der gebaren te maken. Op eene soirée-dansantegegeven door Mme de S.op hare villa bij Saint-Cloudzijnde, werd zij zoodanig door haar geliefkoosd vermaak van vroeger weggesleept, dat zij hare rol vergat en tegenover eene ba-' rones van den echten stempel, een van die pittoresque passen waagde, die haar op beste théatres geen oneer zou aange daan hebben. Het was inderdaad een ware coup de théatre, doch met dat gevolg, dat Edouard verdween. Elise, toen alleen zijnde, en zich blootgesteld ziende aan allerlei rail- lerion en vernederende aanmerkingen, verdween ook hierop plotseling en keerde in de grootste wanhoop naar Parijs terug, waar zij een einde aan haar leven gemaakt heeft. De onge lukkige had zich door middel van kolendamp het leven willen benemen en is daarbij met het hoofd op de gloeijende kolen gevallen, zoodat haar gelaat bijna geheel verteerd was. De tijdingen uit de spaansche provinciën gewagen nog altijd van wanordelijkheden en rustverstoringen. Ook schijnt het dal er te midden der verwarring hier en daar voor hel absolute koningschap gewoeld of althans onder die leuze gewelddadigheden en rooverijen gepleegd werden. Het gouvernement legt het ergste voornemen aan den dag om ook in de provinciën de orde allengs te herstellen en is te dien einde begonnen met eenen maatregel legen de losbandigheid der drukpers. De Gaceta de Madrid van 10

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 2