WEEKBLAD vis ijen ^\>vgen het TWAALFUE JltitUtAtt. rt°. 52, W 0 Dit Weekblad wordl eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKEB Bz.te Nieuwcdiep, De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 30 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. Mi AMD A« 1S34. M 11ET ADVERTENTIEN gelieve meu ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaitsing. 25 DECEMBER. B E K I G T. Even als in vorige jaren, zal het Nummer van 1 Januarij e.k., ook thans weder zijne kolommen openstellen voor eenen lieilwensch aan Verwanten Vrienden, Bekenden en Begunstigers, onderteekend door eene alphabetische lijst der Personen, welke daartoe vooraf hunne namen en kwaliteiten, in den loop dezer week, aan den Uitgever van dit Week blad, of aan de 1IH. L. Verheij, N. Vroon en D. Schuijt, zullen hebben opgegeven. Van eiken Onderteekenaar wordt gevorderd de vooruitbetaling van Vijftig Cents, ten voordeele van de algemeene Armen dezer plaats. Wij hopen op eenen rijken oogst voor de be- hoeftigen dezer Gemeente. Men wordt verzocht de namen op te geven vóór aanstaanden Vrijdag middag 12 ure. ITIEUWSTSJD S£T3^XT. HELDER en N1EIÏWED1EP23 December 1854. De Slaats Courant van ji. dingsdag deelt het berigl mede, dal do vice-admiraal J. En&lieop zijn verzoek, eervol is ontslagen als minister van marine, onder dankzegging voor de in ilio betrekking bevvezene goede diensten. Voorts, dut bel bestuur van bel departement van marine tijdelijk is opgedragen aan den goneraal-majoor Forslner van Dambenoy. Den 28 December aanslaande zal in liet lokaal van J. Kersebroek, aan den Kanaalvreg, weder vergadering gehouden worden der nederlandsche vereeniging lol af schaffing van sterken drank. Bij den correspondent J. Rinner zijn weder toegangkaartjes verkrijgbaar. Het geregtshof te Munchen heelt dezer dagen cci:e bende roovers, die zich aan talloozo moorden en diefstallen had schuldig gemaakt, gevonuisd. Hetgeen deze bandieten onderscheidde, is, dat zij de zeilen en gewoonten hadden aangenomen van de roman- en thealerroovers. Zoo bewoonden zij eene ruime onderaardsche woning, die zij in hel Schillbingerwoud gegraven hadden, en waarvan de ingang door boomstammen met mos be dekt, gesloten was. Eene ruwe trap van 22 treden, go- leidde naar dit onderaardsche holwaar steeds lampen brandden. Er waren vijf zalenwaarvan de twee grootste 20 voet lang, 9 voel breed en 6 voet hoog waren. De wanden en zoldering waren met ruwe planken gedekt ter wijl de grond van matten voorzien was. In de keuken was eene vrij groole stookplaats, waarvan de schoorsteen uitkwam te midden eener digte groep boe- men en uil voorzorg stookte men bovendien slechts des nachts. Er betonden zich ook magazijnen stallen en wat dies meer zij, lol berging van de goederen en dieren die de booswichten roofden. Ook was er aan het einde van eenen gang een soort van slagthuis, waar zij hel vee, dat zij voor hun onderhoud noodig hadden afmaakten. Hel hof heeft vyf der beschuldigden ter dood veroordeeld en de overigen tol dwangarbeid of gevangenisstraf. In de noord-amerikaansche stad Waaslowr, heeft voor eeni- gen lijd een duel plaats gehad, hel welk eenig in zijne soort mag worden gebeelen. Het was namelijk een tweegevecht in de lucht; waartoe de Uncle Tom's Cabin had aanleiding gegeven, doordien een zekere Johuuy Freeman daarvan niet minder dan 30,000 exemplaren had verspreid, waardoor een ryk slavenhouder, met name Albrighlzich beleedigd achtte en diensvolgens eerstgenoemdeu uitdaagde. De beide duel listen kwamen overeen, dal ieder hunner met een luchtbol zoude opstijgen en zich kon bedienen van een vuurwapen naar eigen goedvinden. Op den 25 September noodigden zij do bewoners van Waastown uit, om getuigen van dit tweegevecht te wezen. Te 3 uur verhieven zich do beide ballons omhoog. Freeman had een twaalftal lange karabijnptf

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 1