gelijk aan die waarvan do boschjagers zich bedienen, met zich medegenomen, terwijl Alhright in hel schuitje van zijn ballon een mortier had geplaatst. Do luchtbollen stegen nagenoeg regtlijnig en gelijktijdig nevens elkander op. Frceman wist zich echter weldra door eene behendige manoeuvre boren zijnen vijand tn verheffen cn loste een schot op hem, hetwelk de ander door het snel uitwerpen van ballast wist te ontgaan. Nu ontstond een merkwaardig gevecht, hetwelk voor de toeschouwers bleek uil een onophoudelijk op- cn nederslijgenregts en links wenden der ballons. Tot omstreeks 4 uur hadden de duel listen nog geene schade geleden, doch plotseling nam de ballon van Albright ceno zijwaartsche beweging en zag men uit «Ion mortier een vuurstraal te voorschijn komen de bom trof Frceman's ballon, die schuins boven hem stond. Zoodra Frceman bemerkte dat hij door den val van zijnen verscheurden ballon verloren was, wilde hij ten minste niet alléén stervenop het oogenblik dus dat zijn ballon langs dien van Albright pijlsnel nederdaalde, legde hij met een zijner karabijnen goed op hem aan en school hein dood. Weinige oogenblikken daarna stortten twee bloedende lijken voor de voeten der ontstelde toeschouwers ter aarde. Het gevoelen der engelsehe bladen over het tractaal met Oostenrijk laat zich in weinig woorden zeggen. De regeringshladen noemen hel document als van veel gewigt en uit de artikelen er van kan men opmaken dal het ka nongebulder van Oostenrijk weldra aan de poolscbe grenzen zal weergalmende overige zeggen dat lord John Russell een eerlijk man is en dat hel tractaat voor Oostenrijk niets bevat wat gelijkt op eene bepaalde verpligling voor Oostenrijk om tegen Rusland te vechten. Nu het door Oostenrijk met Frankrijk en Engeland ge sloten traktaat geheel bekend is, blijft de vraag over, of Pruissen al dan niet lot dat traktaat zal willen loetreden. Daaromtrent zijn velerlei geruchten in omloop. Hel waar- schijnlijksle is, dat Pruissen nog zoo snel niet daartoe zal wenschen te besluiten. Volgens beriglen uil Odessa heerscht aldaar de grootste ontsteltenis. Men verwachtte er elk oogenblik een aanval van de geallieerde vloot. Reeds zijn de aanzienlijkste han delshuizen gesloten en zijn de meer gegoede lieden naar het binnenland getrokken. Men weet zeker, dat Odessa zich verdedigen zal, in welk geval hel bombardement der stad onvermijdelijk wordt. Men gelooft dat hel garnizoen 20,000 man bedraagt, dat zich dan zal moeteu terugtrekken. De geallieerde vloot zal in de havens van Odessa eene veilige ankerplaats vinden, maar ook niets meervermits alle levens middelen, krijgsbehoeften en wat dies meer zij, reeds weg gevoerd zijn. In beriglen uit Hamburg wordt vorzekerddal aldaar van woge het britsche gouvernement reeds aanstalten ge maakt worden om Duitschers, die in het sleeswyk-holslein- sche leger legen Denemarken gevochten hebben, voor de britsche krijgsdienst aan te werven. Een meestal bij uitstek wel onderrigt parijsch corres pondent der brusselscbe Indépendance meldt onder daglee- keniug van den ldden aan dal blad: Pruissen schijnt ver legen te zijn met de keuze der houding die het voortaan aannemen zal, daar het aan den eenen kunt door verschil lende belangen gedrongen wordt, zich even als Oostenrijk aan de westersche mogendheden aan te sluiten, terwijl aan den anderen kant de betrekkingen van bloedverwantschap tnsschen de regerende geslachten en de onmiddelijke na buurschap van Rusland hetkclve doen aarzelen om eeuen stap te doen, die lot ecno breuk met Rusland zou leiden, (let kabinet van Berlijn heel'l von Usedom naar London ge zonden, ten einde het engelsehe gouvernement te bewegen om er in toe te stemmen dat Pruissen zich bij een afzon derlijk traktaat aan do staatkunde der westersche mogend heden aansluito. Dit zou een soort van middenweg zijn, langs welken Pruissen hoopt te gelijker tijd aan den aan drang der publieke opinio en aan de vorderingen der ge noemde mogendheden te voldoen, zonder zich daarom zoo stellig tegen Rusland Ie verklaren en te verbinden, als het geval zou wezen, wanneer hel onvoorwaardelijk lot hel tractaat van 2 December toetrad. Men gelooft do stellige verzekering te kunnen geven dat het kabinet van Londen aan do openingen des heeren von Usedom even weinig ge hoor zal verleenenals hel kabinet van Parijs zulks zou gedaan hebben, indien Pruissen zich eerst lot dit laatste gewend had." De Moniteur deelt eene depêche mede, gedagteeken1' Pera 10 December, waarbij gemeld wordt, dal prins Napo leon, ofschoon de staat zijner gezondheid nog veel zorgen eischt, niettemin naar de Krim zul vertrekken. 4266 man van de 7de divisie waren iu de baai van Kamiesch aange komen er waren bovendien nog 3300 man en eene aan zienlijke krijgsvoorraad aangekomen. Van voor Sebastopel wordt gemeld dat de Russen ouder een hevig vuur uit do vesting een uitval hadden gedaan en tol de borstweringen der loopgraven waren gekomen, waar zij door een hevig geweervuur ontvangen en na een hard nekkige!) strijd met de bajonnet verdreven werden. Eene depêche uil Marseille meldt, dat do Indus aldaar was aangekomeu met berigten uit Konstanlinopel van 10 dezer en van de Krim van den 8slen. Hel vuur legen Se bastopel zou mol 410 stukken, waarvan 130 engelsehe, heropend worden de stormladders werden gereed gehouden. Den Oden dezer, op den naamdag des keizers, hadden de Russen een uitval tegen de engelsehe linien beproefd en daarbij 1100 man gevangenen en een fort verloren. Twee stoomschepen hadden beproefd het frarische fregat Mégère voor de haven te verrassendoch waren na een hevig gevecht terug gedreven en door drie stoomschepen der geallieerden tol onder het vuur der wallen vervolgd. Men wilde welen dal 30,000 Turken en eene divisie der geallieerden legen Perekop geopereerd hadden. Het russiscbe gezantschapshotel te Konstanlinopel was tot hospitaal ingerigt en reeds waren er 2000 bedden opge slagen. De wissel was te Konstanlinopel aanzieidijk gerezen. Te Toulon wachtten vier regementen op scheepsgelegen heid, ten einde naar hel Oosten te worden overgebragl.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1854 | | pagina 2