- Op ilo landbezitiingen van den graaf Nicolaas Ester- hazy, nabij Sluhlweisenburgis onlangs een vreesselijke moord gepleegd. Aan hot huis van den houtvester kwam op zekeren avond een verdwaalde bedelaar aan en verzocht voor den nacht een onderkomen, dat hem vergund werd. Den volgenden ochtend begaf de boschwaehler, vergezeld tan zijne twee knechts, zich naar buiten, zijne vrouw en twee kinderen te hui3 latende. Van de afwezigheid des meesters maakte de bedelaar nu gebruik, trad do huiska mer binnen, trok een geladen pistool te voorschijn en eisclite gold. De verschrikte vrouw vluglo naar den kelder en verborg er zich. Inlusschen vermoordde de gewaande bedelaar een der kinderen en dreigde ook hel andere te zullen dooden indien uien bet in huis toorhandeu geld niet gaf. liet angstgeschrci der vrouw trok de aandacht van een voor bijrijdend heer, die zijnen koetsier het huis deed binnen gaan, orn te onderzoekon wal er gebeurde. De roover ver moordde ook den naderenden koetsier. Diens heerin het huis een pistoolschot hoorende knallen, ijlde met een schiet geweer gewapend het huis binnenen den moordenaar ziende, loste hij zijn wapen, dat echter het doel niet trof, waarop de roover overhaastig de vlugt nam. Schier in den- zeifden oogenblik kwam de meester te huis; deze, zijn kind vermoord vindende, een paar schreden verder op den vloer een in zijn bloed badend man, en bij dat looneel, een met schietgeweer gewapend vreemdeling ziende, wachtte geene nadere verklaring maar doorschoot hemdie ter redding van zijn gezin was toegesneld. To Parijs duren de onderhandelingen over een afzon derlijk tractaat tusschen Pruissen en de westersche mogend heden voort. De keizer der Franschen zou op een hal der Tuilerien tot een duitsch diplomaat gezegd hebben: 11 faut noijer Scbastopol dans le Rhin(men moet Sebaslopol in den Ebijn verdrinken) d. i. de herinnering aan Sebaslopol aan den Rhijn uitwisschen. De lijdingen uit de Krim te Weenen ontvangenloopen lot lien 2den dezer: De brieven beginnen eeno vriendelijker kleur aanlencmen. Langzamerhand komt in het leger der geallieerden alles aan, wat voor het gemak en de- behoefte der belegeraars in het veld rioodig is, Brandstoffen ontbreken echter voortdurend. Do arbeiders der engelsche ingenieurs Peto en Betls zyn eveneens lo Balaclava aangekomenom do ontworpen spoorweg van de haven naar het engelsche leger onder do muren van Sebaslopol uit te voeren. Na de reeds ontworpen plannen zal de spoorweg over een aantal schuinsche vlakten gelegd worden, en er wordt volstrekt niet aan gedacht om eene horizontale baan le leggen. Vast staande stoommachines van klein kaliber zullen do waggons tegen de heuvels optrekken; hoe stellig men besloten is de Krira niet te verlaten, vóór hel beoogde doel be reikt is, bewijzen de werken, dio men thans heeft onder nomen, om Balaclava telegrafisch met Varna te verbinden. De afstand bedraagt ongeveer 80 duitsche mijlen en de telegraaf moet nog voor het begin van het voorjaar en het begin der nieuwe operalien gereed zijn. Een correspondent van het Journal do Constantinope I meldt over de groolo hoffelijkheid der legers in do Krim do volgende staaltjes: liet is aan do soldaten der geallieerden streng verboden zich van hel gold en do kleinoodien der dooden en gewonden meester lo maken. De gewonden en gevangenen behouden alles wat zij by zich hebben. Alles, wat men bij do gesneuvelde officieren vindt, wordt naar het russischo hoofdkwartier gezonden zooveeel mogelijk met eeno aanwijzing van den naam des gedooden. Ontbreekt er 's avonds een officier aan het appél, dan zendt men een parlementair naar het vijandelijk leger en laat vragen of die soms ook gevangen is genomen. Is het antwoord toestemmend, dan zendt men hem zijne goederen en geld na. Een russisch overste der huzaren, dien bij den slag bij Inkerman het paard onder zich werd weggescholen had zijne sabel verloren. Na den slag zond hij in het fransche hoofdkwartier, met het verzoek, hein zijne sabel terug te geven, daar hij er veel zwak op had, omdat zij nog van zyn grootvader afkomstig was. Men gaf zich alle moeite om de sabel op le zoeken." Burgerlijke Stand van n l? Februari! 1855. GEHUWD: D. II. Spil en T. Prins. J. J. Enselmaa en M. L. van der Wal. F. D. H. Lampe en C. Oudt. B. van Brederoede en E. Lazet, A. Sipkes en S. Bouman. Echtscheidingen 1. BEVALLEN A. van Straaten geb. Smit Z. T. Strikker geb. Buis Z. C. Agema geb. Kooij Z. E. Beek geb. Man- heim D. A. Kroon geb. Luikinga D. G. Koger geb. Groen Z. G. van der Wal geb. Baas D. T. Bakker geb. Tuinman Z. T. Louw geb. Buiter D. J. C. van Bruggen geb. Wallin Z. H. H. Guast geb. Koodt Z. Levenloos aangegeven 2. OVEBLEDENJ. Noordberg 79 j. J. Arts 56 j. N, W. Sterk 62 j. E. Schneider 36 j. M. E. Vette 64 j. GEMENGDE BERIGTEN, Indien do vredesonderhandelingen met keizer Nicolaas afspringen, zal Nap. III zich aan 't hoofd stellen van eene armée, welke den naam zal voeren van het centrale leger van Europa. In het huis van arrest te 's Gravenhage is onlangs een persoon voor 4 maanden gevangen gezetwegens het herhaaldelijk onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. - De toestand van Turkije wordt door ooggetuigen als zeer ongunstig afgeschilderd. - Door eene fransche administratie zal te Konstanlinopel eene bakkejij worden opgerigtwelke dagelijks 30000 rations zal kunnen leveren. -De Sultan, een grijsaard van 30 jaren, te zwak om op zjjne beenen to staan, is onpasselijk. Sebaslopol is thans voorzien van meer dan 2000 vuurmondeneene bestorming behoort bij kans tot de onmogelijkheden. Koningin Victoria heeft 3 graven tot ridders van den kousenband verheven. Aan de kust van de arabischo golf hebben schermutselingen plaats gehad tusschen de Arabieren en Perzen. De Russen hebben een corps troepen van 60000 man vereenigd aan de Prulh. De minister van Hall zal op Z.r, Ms, verjaardag een diploma-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 2