ALBll VW BtMLAlSCHE LETTERVRCCHTEiN. Van den 2<len jaargang van dit tijdschrift is thans de 1ste aflevering verschenen, inhoudende: I. De geschiedenis, haar nut cn hare strekking. II. Thomas Babington Macauly. III. De drie tijdperkeu van de stoomvaart op den oceaan. IV. Ligchaams- en zielsziekten. V. Invloed der landverhuizing op de voortbrengselen van Amerika. Naar de officiële jaarlijkschc verslagen oinlrcnl handel en zeevaart en den staat der financien van Amerika. (1840—1855.) De 2de aflevering is ter perse cn zal onder anderen bevatten: Finlandsche poczij, vertaald door J. J. L. Ten Kate; Mevrouw de Sablé; Een bezoek in de fransche uitgravingen in Assyrie, enz. De eerste jaargang, zijnde 4 declen van te zamcn 1082 bladzijden, bestaat uit de volgende stukken: Geschiedenis cn Staatkunde. De Staatkunde van Lodewijk XIV. De noord-amerikaansche expeditie naar Japan. Een blik op de buitenlandsehe staatkunde van Engeland. De volksregering te Athene. .Rusland en Amerika, door Gustave de Beaumont. Lodewijk de Zeventiende, de ware en de voorgewenden. Laatste berigten uit Japan. Schamyl, de profeet en krijgsheld van den Kaukasus. De dood van Yoltaire en van Rousseau; voortgang der denkbeelden voor de fran sche omwenteling, door H. Martin. Drie vermaarde vrouwen. Het verleden en de toekomst van China. De vorderingen der meteorologie, door Babinet. Land- en Volkenkunde. Schetsen uit het leven in Londendoor C. M. Smith. De ontvolking der hooglanden van Schot land. Het Charterhouse te Londen. De russische zeemagt in de Oostzee. De godsdienstige secten in Rusland. Koloniën in Londen. Egyptische landbouwers. De volken van Europa. De natuur en de mensch in Volhynie, Podoüe en de Ukraine. Karakter, tegenwoordige gesteldheid en toekomst van het grieksche volk. Levensbeschrijvingen. De kardinaal Mezzofanti. Een blik op het leven van Columbus. Jozeph Haydn. Een kunstenaarsleven in Amerika. De hertog van Parma. James Monroe, door Xavier Eyma. Reizen en Plaatsbeschrijvingen. Sinope. Ontdekkingen in de Noordpoolstreek. Van Liverpool naar Halifax. Alexandrie. Een kersdag aan den Nyl. Kars en Erzeroom. Eene slavenveiling in Virginia. Liverpool. Een carnaval in Griekenland. Archangel. Slij verheid. Een bezoek in een paar fabrieken te Man chester en omstreken. De londensche munt. Steenkoolhandel in Engeland, De leisteengroeven. Uit het duitsche fabriekleven. Kurken. Geschiedenis van het chineesch porceleitt. Novellen enz. Het misverstand. Gouden bruiloft, door Theod. Fontane. James Monmouth, door Theod. Fontane. Het landverhuizerskind. Waarom mijn oom een oude vrijer was. Denis Kelly, eene schets uit het leven van den ierschen boerenstand, door Wiliam Carleton. De kapel van Winkelried. Hot corn. Schetsen uit het amerikaanscbe volksleven. Mengelingen. De giraffenjagt in Kordofan. De winkels in China. Een vermoeijend beroep; londensche type, Eene bijzonderheid uit de fransche omwen teling in 1848. Telegrafen in Amerika. Een parijsche industrie. De rook in Londen. De fransche handwerkstand, door een Ep- gelschman beoordeeld. De uitgave geschiedt naar verkiezing der Iuteekenarenin maandelijksche afleveringen of in deelen van drie afleveringen, tegen den prijs van f 6 per jaar. Bij de meeste Boekhandelaren is de eerste jaargang voorhanden. ÏSe afleveringen verschijnen den 15den van elke maand. Potjes zalf van »0.80, 1 85?>3.00, »7.50, »13.83, »20.95, Zijn op franco aanvragen a contant te bekomen hij den heer T. Groen, te Nieuwediep; bij den heer J. Straatmanhoofd-depöthouderIe 's Ilertogenbosch alsmede te Londen, Strand 244, Holloway's Etablis sement en te New-York 80 Maiden Lane. a3e gillen van Holïovray zijn het beste thans bekende genees middel hetwelk in de Nederlanden verkocht wordt. De bestanddeelen waaruit zij zijn zamengesteldzijn zoo onschadelijk, dat zij bij het zwak ste gestel zonder aarzelen kunnen genomen worden. Ook voor degenen welke aan de beterhand zijn doen zij goede diensten dewijl zij uitsluitend zijn zamengesteld uit genezende kruiden de uitvinding van iemand die ei' zijn werk van gemaakt heeft de kwalen waaraan de maatschappij on derhevig is te verzachten. Zij behooren dus en verdienen met geest drift toegejuicht te worden daar zij aan eene behoefte voldoen die men sedert lang in dit land gevoeld heeft. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes pillen van f 0.80 f 1.8a ƒ3.08,', J 6.75J 13.50 ƒ20.55 DAGTAFEL van de hooge watergetijden. Datum. Voormiddag. Namiddg, uur, min. uur. min. 19 Februarij. 10 47 11 7 20 11 29 11 49 21 - 0 9 22 0 27 0 48 23 1 6 1 25 24 1 46 2 7 25 2 31 3 3 nieuwediep bij c. bakker bz. gedrukt bij s, g5ltjes.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 4